Moderna واکسنی را برای تأیید FDA ارائه می دهد


نامزد واکسن ویروس کرونا ، که توسط شرکت بیوتکنولوژی Moderna در ماساچوست ساخته شده است ، روز دوشنبه برای تایید توسط رگولاتور ارائه می شود ، این شرکت گفت ، دومین داروی اصلی که در این ماه از سنگ بنای اصلی عبور کرده است.

مدرنا گفت كه پس از اتمام مطالعه مرحله 3 ، از سازمان غذا و داروی آمریكا درخواست استفاده اضطراری خواهد كرد ، زیرا نتیجه واكسن 94.1٪ در برابر Covid-19 موثر است.

Moderna همچنین گفت که واکسن 100 درصد در پیشگیری از موارد شدید بیماری موثر است.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد این نتایج برای تمام گروه های سنی ، نژادی و جنسیتی یکسان است. وی افزود ، تاکنون هیچ نگرانی جدی در زمینه ایمنی وجود ندارد ، با بیشترین عوارض جانبی خستگی ، درد عضلات و مفاصل و سردرد است.

استفان بانزل ، مدیرعامل Moderna در بیانیه ای گفت: “ما معتقدیم كه واكسن ما ابزاری قدرتمند و جدید ارائه می دهد كه می تواند روند این بیماری همه گیر را تغییر دهد و به جلوگیری از بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ كمك كند.”

ده روز پیش ، یک نامزد واکسن دیگر ، که توسط غول دارویی ایالات متحده Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech تولید شده است ، پس از مشاهده سطح مشابهی از اثربخشی ، برای تأیید مقررات قانونی نیز درخواست کرد.

مانند داروی مدرنا ، داروی آنها شامل وارد کردن کد خاصی به نام mRNA به بدن ، گمراه کردن آن در ایجاد پاسخ ایمنی است. هیچ داروی مبتنی بر mRNA تاکنون موفق به کسب تایید نشده است.

حتما بخوانید:
واشر سرسیلندر واشریست از جنس

در آزمایش Moderna 30000 نفر شرکت کردند که نیمی از آنها کاندید واکسن و نیمی دیگر دارونما دریافت کردند. از این گروه ، محققان 196 مورد Covid-19 را ثبت کردند که فقط 11 مورد از گروه دریافت کننده واکسن بود. 30 مورد بیماری جدی وجود داشت – همه در گروه دارونما بودند.

به گفته این شرکت ، از 15000 نفری که این واکسن را تزریق کرده اند ، هیچ کدام در دوره آزمایشی به سختی به Covid-19 مبتلا نشده اند.

هفته گذشته ، AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد از نتایج امیدوار کننده خود دفاع کردند ، اما بعداً اعتراف کردند که هنگام آزمایش خطای فنی وجود داشته و قصد دارد برخی آزمایشات اضافی را انجام دهد. مانند بقیه ، هیچ پیشنهادی برای خطرناک بودن واکسن وی وجود ندارد.

این تحولات با خوش بینی گسترده ای در بین دانشمندان و بازارهای سهام روبرو شده است. اما کارشناسان همچنین خواستار احتیاط هستند تا اطلاعات بیشتری فراتر از بیانیه مطبوعاتی پیروزمندانه شرکت های مختلف منتشر نشود. این آزمایشات واکسن اساساً با هدف جلوگیری از بیماری علامت دار انجام می شود ، اما س questionsالاتی درمورد تأثیرگذاری آنها در توقف انتقال باقی مانده است.

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب نیز هشدار داد که واکسن هایی که تصویب آنها به زمان بیشتری نیاز دارد و در بازار عرضه می شوند ، هیچ کاری برای کاهش زمستان سختی که ایالات متحده ، اروپا و جاهای دیگر در انبار دارند انجام نمی دهند.

موارد کرونا ویروس همچنان در حال افزایش است ، با بیش از 267000 آمریکایی کشته شده و ترس از اینکه شکرگذاری باعث مرگ حتی بیشتر شود ، ترس دارند. اروپا درگیر موجی مشابه بود تا اینکه مسدود شدن گسترده شروع به تغییر مسیر کرد. بیش از 1.4. میلیون ها نفر در سراسر جهان کشته شده اند.

حتما بخوانید:
به گفته منابع ، عربستان سعودی و قطر تقریباً توافقی را برای غلبه بر بحران خلیج فارس منعقد می کنند

حتی اگر این داروها تأیید نظارتی را نیز بدست آورند ، توزیع عکس به میلیاردها نفر در سراسر جهان به چالش کشیدن زنجیره تأمین بیزانس در مقیاسی است که قبلاً امتحان نشده است.
منبع: meditation-news.ir