زیرا زمان برگزاری امتحان نهایی دوزادهم با دوران جمع بندی تداخل دارد. یک داوطلب کنکوری که از ماه ها قبل برای کنکور در حال آماده سازی خود بوده و حجم انبوهی از تست ها را حل کرده باشد ، سؤالات امتحان نهایی برای او عین آب خوردن میباشد. برای همین امر سؤالات امتحان نهایی فقط و فقط در چهارچوب کتاب درسی و حتی از تمرینات خود کتاب طرح میشوند. همچنین سؤالات امتحان نهایی از لحاظ زمان پاسخگویی و همچنین سختی سؤالات ده مرتبه از سؤالات کنکور آسان تر میباشند. یادش بخیر همیشه میگفتم کسی که برای کنکور خونده باشه و اون تستای وحشتناک رو حل کرده باشه باید سؤالات نهایی رو روی هوا قورت بده! به یاد داشته باشید که امتحان نهایی یک آزمون جهت عدالت آموزشی است. منظور از عدالت آموزشی این است که داوطلبی که در یکی از روستاهای محروم کشور درس میخواند و هر چهار درس اختصاصی یعنی ریاضی فیزیک و شیمی و زیست را به دلیل کمبود امکانات فقط یک نفر برای او تدریس میکند باید با دانش آموز یکی از بهترین مدارس ایران در شرایط متعادلی رقابت محصولات حرف اخر کند.

به عنوان مثال برای امتحان نهایی فیزیک اولین قدم اودم تمرینات آخر هر فصل رو کامل حل کردم. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که با سؤال ( امتحان نهایی دوزادهم رو بخونم یا کنکور ) مواجه هستید این مقاله دوای درد شما میباشد که در سایت حرف اخر و توسط بنده شایان مامندی رتبه 958 کنکور در اختیارتان قرار خواهیم داد. در ایام امتحان نهایی دوزادهم با چهار دسته داوطلب مواجه هستیم. داوطلبانی که میگویند نهایی به در ما نمیخورد و مهم کنکور است ، زمانی که باید به امتحان نهایی دوزادهم اختصاص داده شود را صرف جمع بندی ادبیات حرف اخر برای کنکور میکنیم. و شهریور ماه امتحانات را پاس میکنیم. در فروشگاه حرف اخر منابعی وجود دارد که فقط به آموزش امتحان نهایی و حل سوالات اختصاص دارد و آن ها را میتوانید در فروشگاه حرف آخر مشاهده کنید و اطلاعات مربوطه را کلیک کنید بخوانید. امتحان نهایی دوازدهم اصلا سخت ریحانه رضایی معلم پایه سوم ابتدایی اجی مجی نیست.

حتما بخوانید:
بررسی مک‌بوک ایر (M2): نازک‌تر، بهتر، گران‌تر

این دسته اصلا در فاز کنکور نیستند و فقط قبولی با نمرۀ 10 در امتحانات را میخواهند که در مورد این دسته حرفی نخواهیم زد. تاکید مجدد دارم. امتحان نهایی به آن صورت که فکر میکنید اصلا سخت نیست و تنها با مطالعه کتاب درسی و حل سوالات سال های گذشته به تسلط مورد نیاز قطعا دست پیدا خواهید کرد و نحوه مطالعه امتحان نهایی فقط همین قدر است اما این که چگونه در امتحان نهایی 20 بگیریم به اندازه تلاش بستگی دارد که چقدر تلاش میکنید و تمرین. بدترین کابوس کنکور در ایام نزدیک به امتحان نهایی دوزادهم برای داوطلبان آغاز میشود. خب حجم زیادی از درس ها از کتاب های سال دوازدهم طرح میشود و زمان امتحان نهایی دوزادهم بهترین فرصت برای جمع بندی این مطالب است. در آخر هم یک یا دو نمونه سؤال نهایی حل میکردم. توصیه من به عنوان یکی از مشاورین حرف آخر به شما این است که تمامی تمارین آخر فصل یا آخر هر درس را مو به مو تحلیل و بررسی کنید و مطمئن باشید سوالات نهایی خارج از این تمرینات نخواهد بود.

یعنی هم خواهان نتیجۀ خوب در امتحانات نهایی هستند و هم میخواهند در کنکور نتیجۀ مطلوبی را کسب کنند. چرا همیشه کار را برای خودمان سخت کنیم و به هرچیزی به چشم یک مشکل برخورد کنیم؟ اما پیشنهاد میکنم که بعد از مطالعه این مقاله حتما مقاله مربوط به اینکه کدام آزمون آزمایشی را انتخاب کنیم را بخوانید. خب بریم شروع کنیم توچند مرحله تجربه ای که خودم به عنوان رتبه برتر داشتم ( یکی از افتخاراتمم قبولی تو همون سال اول کنکوره!!!) در اختیارتون قرار بدم. اگه خودمونی حرف بزنم من خودم اون دوران اول تمرینات کتاب درسی رو حل میکردم که خیلی زود تموم میشد و تو زمانی که باقی مونده بود میرفتم سراغ خلاصه نویسی های خودم . اماااا خبر خوب. یک جلسه مشاوره کاملا رایگان برای شما عزیزان توسط برترین کارشناسان تحصیلی و رتبه های برتر کنکور که به صورت کامل به مشکلات آموزشی شما گوش خواهیم داد و بهترین راهکار را برای حل آن ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. داوطلبانی که طرز فکر دستۀ اول را دارند ولی در انتها به یاد میآورند که امتحان نهایی دوزادهم از سال بعد در کنکور تاثیر مستقیم دارد و اگر امسال نتوانند قبول شوند سال دیگر نمرۀ امتحان نهایی دوزادهم به آنها ضربۀ جبران ناپذیری وارد میکنند.

حتما بخوانید:
خطر منفی لباس مرد آهنی که هیچ کس درباره آن صحبت نمی کند