[ad_1]

لندن – انگلستان سرانجام جدایی اقتصادی خود از اتحادیه اروپا را به پایان رساند و وارد دوره جدیدی از آزادی بیشتر اما انزوای همسایگان قاره ای خود را افزایش داد.

در حالی که Brexit رسماً در ژانویه سال 2020 تکمیل شد ، روز پنجشنبه پایان دوره انتقالی بود که در آن پادشاهی متحده از تمام قوانین و مقررات اتحادیه اروپا پیروی می کرد.

در حالی که بیگ بن در لندن ساعت 23:00 را زد – نیمه شب به وقت بروکسل – نتیجه نهایی روند Brexit اتفاق افتاد ، برای خوشحالی کسانی که از Brexit حمایت کردند و وحشت کسانی که همچنان از عواقب آن ترس دارند.

نخست وزیر بوریس جانسون ، که در تلاش است انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود ، سال جدید را “لحظه ای شگفت انگیز برای این کشور” خواند.

وی در یک پیام ویدیویی برای سال جدید گفت: “ما آزادی خود را در دست داریم و به خودمان بستگی دارد که از آن نهایت استفاده را ببریم.”

افسران گمرک فرانسه پس از Brexit ، راننده یک کامیون استونیایی ، روز پنجشنبه اولین وسیله نقلیه را وارد ترمینال Eurotunnel کردند.LEWIS JOLY / AFP – تصاویر گتی

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

اتحادیه اروپا یک باشگاه سیاسی و اقتصادی از 27 کشور است که به موجب قوانین ، قوانین و ارزشهای مشترک برای تجارت آزاد متعهد است. این بلوک در بخشی از میل به دنیا آمد که هرگز خشونت های جنگ جهانی دوم را تکرار نکند.

در 23 ژوئن 2016 ، انگلیسی ها رأی دادند 52 تا 48 درصد اتحادیه را ترک کنند. چهار سال درام ملی به دنبال داشت که رای گیری اختلافات عمیقی را در سراسر کشور نشان داد که بسیاری را شوکه کرد و درمان آن دشوار بود.

در طول دوره انتقالی سال گذشته ، انگلیس همان قوانینی را حفظ کرد که 27 کشور دیگر در تلاش برای مذاکره در مورد توافق تجاری با اتحادیه اروپا پس از Brexit بود. پس از ماه ها گفتگو در بن بست ، دو طرف هفته گذشته و تنها چند روز قبل از موعد مقرر در روز پنجشنبه ، توافق دستیابی به موفقیت را اعلام کردند.

انگلیس اکنون از بازار گسترده اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا خارج شده است ، که به مردم ، کالاها و خدمات اجازه می دهد آزادانه در بیش از دو کشور حرکت کنند.

توافق نامه تجارت جدید بیشتر قوانین و مقررات مشترک را رها می کند ، اما تجارت آزاد بین انگلستان و اتحادیه اروپا را حفظ می کند. همچنین برخی از همکاری ها را در زمینه هایی مانند امنیت ، هواپیمایی و علمی حفظ می کند.

اما شرکت ها با هزینه ها و اسناد جدیدی از جمله اظهارنامه های گمرکی و چک های مرزی روبرو هستند و باید قوانین جدیدی را که توسط معامله تجاری وضع شده است ، تصویب کنند.

مانند جشن های سال نو امسال ، جشن ها یا مجالس برای عزاداری لحظه ساکت ماند زیرا محدودیت های ویروس کرونا باعث شد بیشتر مردم در خانه بمانند.

برای بعضی ها ، روز پنجشنبه به عنوان روزی یادآوری می شود که سرانجام انگلیس بلوک مستقر در بروکسل را از زنجیر زنجیر کرد. برای دیگران ، در روزی که انگلیس عقب نشینی می کند ، عزادار خواهد شد و به عنوان نبردهای جهان برای کنترل بیماری همه گیر ویروس کرونا ، در یک دوران آشفته به ناشناخته ها می پرد.

اما قرارداد پس از Brexit ماه گذشته و ضرب الاجل پنجشنبه می تواند به معنای حرکت برخی از انگلیسی ها باشد. در حالی که برخی هستند قبلاً برای الحاق مجدد تبلیغات کرده اید.

آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشته است.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر