یک تیم WHO برای بررسی ریشه های همه گیری به ووهان می رسد

[ad_1]

ووهان ، چین – یک تیم جهانی از محققان وارد شهر چین شدند که ویروس کرونا برای اولین بار در روز پنجشنبه کشف شد تا تحقیقات حساس سیاسی درباره ریشه آن را انجام دهد در حالی که عدم اطمینان در مورد اینکه آیا پکن می تواند سعی کند از یافته های نگران کننده جلوگیری کند ، انجام داد.

تیم 10 نفره اعزامی از سوی سازمان بهداشت جهانی به ووهان پس از ماه ها اختلافات دیپلماتیک توسط دولت رئیس جمهور شی جین پینگ تأیید شد.

دانشمندان گمان می كنند كه ویروس كه از پایان سال 2019 بیش از 1.9 میلیون نفر را كشته است ، از خفاش ها یا حیوانات دیگر بر روی مردم پریده است ، به احتمال زیاد در جنوب غربی چین. حزب حاکم کمونیست ، که از شکایت هایی مبنی بر اینکه این بیماری باعث شیوع بیماری می شود ، گیج شده است ، می گوید این ویروس از خارج از کشور ، احتمالاً از غذاهای دریایی وارد شده ، آمده است ، اما دانشمندان آن را انکار می کنند.

یک اتوبوس حامل اعضای تیم سازمان بهداشت جهانی پس از ورود روز پنجشنبه به منطقه حصارکشی شده در منطقه ورود بین المللی فرودگاه ووهان ، فرودگاه را ترک می کند. نیکولا آسفوری / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

تیم کمی بعد از ساعت 11 وارد فرودگاه ووهان شد و از طریق یک تونل پلاستیکی موقت و شفاف به فرودگاه رسید. این محققان که فقط ماسک صورت داشتند ، با تجهیزات محافظتی کامل مورد استقبال کارکنان فرودگاه قرار گرفتند.

اعضای تیم شامل ویروس ها و سایر متخصصان ایالات متحده ، استرالیا ، آلمان ، ژاپن ، انگلیس ، روسیه ، هلند ، قطر و ویتنام هستند.

برخی از اعضای WHO یک هفته پیش در راه چین بودند ، اما پس از اعلام پکن برای دریافت ویزای معتبر مجبور به بازگشت شدند.

آدام کمراد اسکات ، کارشناس بهداشت در دانشگاه سیدنی گفت: ممکن است این یک “ظهور بوروکراتیک” باشد ، اما این حادثه “این سال را ایجاد می کند که آیا مقامات چینی قصد مداخله دارند؟”

روز پنجشنبه ، WHO در توییتر خود نوشت دو نفر از اعضای تیم خود هنوز وارد چین نشده اند و منتظر نتیجه آزمایشات Covid-19 خود هستند.

برنامه اخبار NBC را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

سخنگوی دولت این هفته گفت که آنها “با دانشمندان چینی” تبادل نظر “می کنند ، اما در مورد اینکه آیا اجازه جمع آوری مدارک را دارند اجازه نداد.

طبق CGTN ، کانال تلویزیونی دولتی انگلیسی انگلیسی CCTV ، آنها تحت یک قرنطینه دو هفته ای و همچنین آزمایش سواب گلو و آزمایش آنتی بادی برای Covid-19 قرار خواهند گرفت. آنها باید از طریق کنفرانس ویدیویی در حالی که در قرنطینه هستند با متخصصان چینی کار کنند.

پس از آنکه دولت ترامپ پکن را برای انتشار ویروس ، که اقتصاد جهانی را در عمیق ترین رکود اقتصادی از دهه 1930 به بعد فرو برد ، تقاضای تحقیقات بین المللی را رد کرد.

یکی از اعضای تیم WHO ، جانورشناس پیتر داساک از اتحادیه EcoHealth ایالات متحده ، آسوشیتدپرس نوامبر

تمرکز احتمالی دیگر برای محققان ، موسسه ویروس شناسی ووهان در شهری است که شیوع آن آغاز شده است. یکی از آزمایشگاه های برجسته تحقیقات ویروس در چین ، آرشیو اطلاعات ژنتیکی ویروس های کرونا را در پی شیوع سندرم حاد تنفسی حاد در سال 2003 ایجاد کرده است.

طبق دستورالعمل تحقیقاتی WHO ، طبق برنامه ریزی برخی از سیاستمداران آمریکایی ، از جمله دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، هیچ برنامه ای برای ارزیابی اینکه آیا احتمالاً انتشار ویروس کرونا در آزمایشگاه ووهان وجود داشته است وجود ندارد.

مارک اولهاوس ، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه ادینبورگ گفت: “ممیزی علمی” بایگانی ها و اقدامات امنیتی “یک فعالیت معمول” است. وی گفت این بستگی به تمایل مقامات چینی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات دارد.

اولهاوس گفت: “اینجا اعتماد زیادی وجود دارد.”

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma