[ad_1]

دیوار آخر قبرستان یهودیان در نزدیکی اردوگاه آشویتس در لهستان در آخر هفته آغشته به کلوچه و سایر نمادهای نازی شد و مقامات محلی را به محکومیت این تخریب و وعده برخورد با عاملان این امر واداشت.

یانوش کوروت ، شهردار آشویتس به دلیل اینکه این شهر به زبان لهستانی شناخته شده است ، روز یکشنبه “نمادهای فاشیست” را محکوم کرد و از نیروی انتظامی محلی خواست تا عاملان را پیدا و تحت پیگرد قرار دهد.

چویروت در بیانیه ای گفت: “آشویتس مکانی است که چنین اقداماتی همیشه محکوم خواهد شد.”

“علاوه بر این ، آشویتس نمادی از همزیستی چند صد ساله جوامع یهودی و مسیحی است و ساکنان آشویتس قبل از جنگ در گورستان های یهودیان دفن شده اند. چنین اقداماتی حافظه مشترک ما را تضعیف می کند.”

بر اساس موزه آشویتس که این حادثه را “دردناک” توصیف می کند ، بر اساس موزه آشویتس ، این نمادها پس از یافتن به سرعت حذف شدند توییتی که شامل عکس هایی از دیوارنگاره ها بود. این گورستان توسط مرکز یهودیان آشویتس و اعضای جامعه نگهداری می شود. این شهر بین سالهای 1939 و 1945 توسط آلمان نازی اشغال شد.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

پلیس محلی به NBC News گفت که یک افسر پلیس صبح روز یکشنبه متوجه خرابکاری شد. هنوز هیچ مظنونی شناسایی نشده است. به گفته سخنگوی پلیس ، عاملان این جنایات می توانند به دلیل ارتکاب محتوای فاشیستی و آسیب رساندن به یک بنای تاریخی به 10 سال زندان محکوم شوند.

این خرابکاری پس از اوج گیری حوادث ضد یهودی در آلمان و نفرت از جنایات در سراسر جهان رخ می دهد. ماه گذشته یک مرد در حین خدمت در هانوکا ، کنتاکی زخمی شد و دو نفر در یک حمله ناموفق به یک کنیسه در شهر هاله در شرق آلمان در سال 2019 کشته شدند.

موزه آشویتس می نویسد: “ما باید به مبارزه با انواع نفرت ادامه دهیم.”[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر