[ad_1]

هونگ کنگ – طبق اعلام احزاب سیاسی و رسانه های محلی ، پلیس هنگ کنگ روز چهارشنبه حدود 50 شخصیت طرفدار دموکراسی را به اتهام نقض قانون جدید امنیت ملی با شرکت در انتخابات مقدماتی غیر رسمی سال گذشته برای افزایش شانس خود در کنترل قوه مقننه دستگیر کرد.

روزنامه South China Morning Post و پلت فرم آنلاین Now News گزارش داده اند که در میان دستگیر شدگان به دلیل فعالیت خرابکارانه ، نمایندگان سابق مجلس و فعالان دموکراسی خواه هستند.

از زمان اجرای قانون امنیت ملی توسط پکن در ژوئن گذشته در منطقه نیمه خودمختار ، این بازداشتهای گسترده بزرگترین حرکت علیه جنبش دموکراسی در هنگ کنگ بود. پلیس بلافاصله در مورد دستگیری ها توضیحی نداد.

دست کم هفت نفر از اعضای حزب دموکرات در هنگ کنگ ، بزرگترین حزب مخالف شهر ، از جمله رئیس سابق حزب وو چیوای دستگیر شده اند. بر اساس پستی در صفحه حزب حزب در فیس بوک ، هلنا وونگ ، لام چوکینگ و جیمز تو نیز نمایندگان سابق مجلس دستگیر شده اند.

بنابر گزارش رسانه های محلی ، بنی تای ، شخصیت اصلی تظاهرات اعتراضی اشغال مرکزی هنگ کنگ در سال 2014 و استاد حقوق سابق نیز توسط پلیس دستگیر شد. تای یکی از اصلی ترین سازمان دهندگان انتخابات مقدماتی بود.

بر اساس توئیتی که حساب وونگ منتشر کرده است ، به خانه جوشوا وونگ ، فعال برجسته دموکراسی خواهی که به جرم سازماندهی و شرکت در اعتراض غیرمجاز سال گذشته 13/1 ماه حبس زندان را می گذراند ، نیز مورد حمله قرار گرفت.

بر اساس گزارش های منتشر شده بر اساس گزارش های رسانه های محلی از بازداشت ها ، همه نامزدهای طرفدار دموکراسی که در انتخابات مقدماتی غیررسمی شرکت می کردند دستگیر شده اند.

طبق یک فیلم زنده از استند نیوز ، پلیس همچنین با صدور حکم دادگاه برای تحویل اسناد برای حمایت از تحقیقات در مورد قانون امنیت ملی ، به مقر Stand News ، یک سایت خبری آنلاین محبوب دموکراسی خواهی در هنگ کنگ رفت. هیچ دستگیری صورت نگرفت.

در ماه های اخیر ، هنگ کنگ چندین فعال طرفدار دموکراسی ، از جمله وونگ و اگنس چوو را به جرم دست داشتن در اعتراضات ضد دولتی به زندان انداخته است و برخی دیگر تحت قانون امنیت ملی متهم شده اند ، از جمله غول رسانه ای و فعال صریح دموکراسی خواهی جیمی لای.

قانون امنیت اقدامات براندازی ، جدایی ، تروریسم و ​​توافق محرمانه با نیروهای خارجی را برای دخالت در امور شهر جرم تلقی می کند. مجرمان جدی می توانند حداکثر مجازات حبس ابد را بدست آورند.

فعالان دموکراسی خواه و نمایندگان مجلس انتخابات مقدماتی غیررسمی را برگزار کردند تا بفهمند کدام یک از نامزدها باید در انتخابات قانونگذاری که اکنون به تعویق افتاده است شرکت کنند ، که این امر شانس آنها را برای کسب اکثریت کرسی های قوه مقننه افزایش می دهد. کسب اکثریت به اردوگاه طرفدار دموکراسی اجازه می دهد تا علیه لوایحی که به نظر آنها طرفدار پکن است رأی دهد ، بودجه ها را مسدود کرده و دولت را فلج کند.

بیش از 600000 هنگ کنگر در انتخابات مقدماتی رأی دادند ، اگرچه نمایندگان و سیاستمداران طرفدار پکن از این رویداد انتقاد کردند و هشدار دادند که این امر می تواند قانون امنیتی را که پکن برای رفع مخالفت پس از ماهها اعتراض ضد دولتی به این شهر تحمیل کرده ، نقض کند.

کاری لام ، مدیر عامل هنگ کنگ ، در ژوئیه سال گذشته گفت که اگر هدف انتخابات مقدماتی مخالفت با هرگونه ابتکار سیاسی دولت هنگ کنگ باشد ، می تواند توسط دولت تضعیف شود ، این یک نقض قانون امنیت ملی است.

پکن همچنین مقدماتی را غیرقانونی خواند و آن را “تحریک جدی” سیستم انتخاباتی هنگ کنگ خواند.

از زمان تسلیم هنگ کنگ به چین توسط انگلیس در سال 1997 ، این شهر نیمه خودمختار چین تحت چارچوب “یک دولت ، دو سیستم” فعالیت می کند که به آن آزادی هایی می دهد که در قاره رخ نمی دهد. در سال های اخیر ، پکن کنترل بیشتری بر این شهر اعمال کرده است ، و انتقاداتی را در مورد حمله به آزادی های هنگ کنگ ایجاد کرده است.

انتخابات قانونگذاری ، که در ابتدا در ماه سپتامبر برنامه ریزی شده بود ، بعداً پس از آنکه لام گفت این انتخابات با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، یک خطر برای سلامتی عمومی است ، به مدت یک سال به تعویق افتاد. اردوگاه طرفدار دموکراسی ، این به تعویق انداختن را مغایر با قانون اساسی دانست.

در ماه نوامبر ، همه قانونگذاران طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ پس از تصویب قطعنامه ای که رد صلاحیت چهار اردوگاه خود را از پکن اعلام کرد و بسیاری از مجلس قانونگذار طرفدار پکن را ترک کرد ، به طور دسته جمعی استعفا دادند.

این مقام حقوق بشر گفت: “پکن بار دیگر نتوانست از اشتباهات خود در هنگ کنگ درس بگیرد: این سرکوب موجب مقاومت می شود و میلیون ها نفر از مردم هنگ کنگ به جنگ برای حق رأی خود ادامه می دهند و برای یک دولت منتخب دموکراتیک کاندیدا می شوند.” مایا وانگ ، محقق چینی ، در بیانیه ای درباره دستگیری های روز چهارشنبه گفت.

وانگ در یادداشت های بعدی خود به آسوشیتدپرس گفت که مشخص نیست چه بندهایی از قانون برای توجیه دستگیری ها ذکر شده است ، اما به نظر می رسد مقامات محلی کمتر در مورد ماهیت حقوقی نگران هستند.

وانگ گفت: “ماهیت قانون امنیت ملی مانند یک قانون عمومی مبهم است که به دولت اجازه می دهد مردم را برای استفاده از حقوق محافظت شده طبق قانون اساسی برای مدت طولانی دستگیر و زندانی کند.”

“قانون قانون نیز در سرزمین اصلی چین اعمال می شود ، فاقد هرگونه اهمیت. وی گفت: “هنگ كنگ بیشتر به سرزمین اصلی چین شباهت دارد ، اما در جایی كه یكی به پایان می رسد و دیگری آغاز می شود ، فهمیدن آن دشوار است.”

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر