گفته می شود جیمی لای ، مغول رسانه ای هنگ کنگ ، تحت قوانین امنیتی متهم شده است


هونگ کنگ – به نقل از رسانه های محلی ، جیمی لای فعال دمکراسی خواه و مغول رسانه ای هنگ کنگ تحت قانون امنیت ملی این شهر متهم شد.

TVB محلی روز جمعه گزارش داد ، لای ، بنیانگذار روزنامه روزنامه اپل دیلی ، به اتهام همکاری با نیروهای خارجی و به خطر انداختن امنیت ملی متهم شد.

وی از زمان معرفی وی در ماه ژوئن ، بالاترین مقام مرد با بیش از دو ده متهم است.

در بیانیه پلیس آمده است که آنها پیرمرد 73 ساله ای را طبق قانون امنیت ملی دستگیر کرده اند اما نامی از وی برده نشده است.

لای قرار است در تاریخ 12 دسامبر در دادگاه حاضر شود و می تواند حداکثر مجازات حبس ابد را بدست آورد.

لای طبق قانون امنیت ملی در ماه آگوست دستگیر شد. بعداً وی و دو مدیر شرکت Next Digital ، شرکتی که اپل دیلی را اداره می کند ، به اتهام نقض اجاره نامه فضای اداری متهم به کلاهبرداری شدند. اوایل این ماه از قرار وثیقه محروم شد.

پکن قانون امنیت ملی را در واکنش به اعتراضات در هنگ کنگ وضع کرد ، که از ژوئن سال 2019 به دلیل قانون پیشنهادی استرداد آغاز شد و شامل خواسته های دموکراسی بیشتر در مستعمره سابق انگلیس شد.

این قانون جدایی ، خرابکاری ، تروریسم و ​​تبانی با نیروهای خارجی را برای دخالت در امور داخلی هنگ کنگ منع کرده است. در برخی موارد ، متهمان تحت قانون امنیت ملی همچنین می توانند در سرزمین اصلی چین محاکمه شوند ، جایی که سیستم حقوقی بسیار مبهم است.

حتما بخوانید:
لباس اسکی چه ویژگی هایی دارد؟

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

قانون گسترده باعث اعتراضات عمومی جدیدی شد و منجر به شکایتهایی شد مبنی بر اینکه پکن در هنگام واگذاری خود به هنگ کنگ در سال 1997 که این کشور را به چین تحویل داده بود ، نقض می کند. منتقدان می گویند این قانون همچنین به وضعیت هنگ کنگ به عنوان یک مرکز تجاری بین المللی آسیب می رساند.

اپل دیلی در تاریخ اول ژوئیه در صفحه نخست خود از این قانون انتقاد کرد و آن را “آخرین میخ در تابوت” استقلال قلمرو خواند.

لای از مواضع سختگیرانه سایر کشورها در قبال چین دفاع می کرد و سال گذشته به ایالات متحده سفر کرد تا با مایک پنس معاون رئیس جمهور و مایک پمپئو وزیر امور خارجه دیدار کند و در مورد لایحه پیشنهادی استرداد بحث و گفتگو کند.

وی همچنین در فوریه و آوریل به اتهام شرکت در تظاهرات غیر مجاز دستگیر شد. لای همچنین متهم شده است که به مناسبت سالگرد سرکوب اعتراضات دموکراتیک در میدان تیان آنمن در پکن در تاریخ 4 ژوئن 1989 به یک پیگیری غیر مجاز پیوست.


منبع: meditation-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید