کوبا با وجود تحریم های ایالات متحده 1.9 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی جذب می کندکوبا پر پول روز سه شنبه گفت با وجود شدیدتر تحریم های آمریکا طی سال گذشته 1.9 میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کرده است و گفت که به کاهش موانع داخلی برای سرمایه گذاران ادامه می دهد.

رودریگو مالمیکا ، وزیر تجارت ، در یک کنفرانس خبری آنلاین گفت که 34 سرمایه گذاری مصوب از اکتبر سال گذشته ، با توجه به “جنگ اقتصادی” که توسط دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده علیه ایالات متحده انجام شد ، کار کمی نبود. جزیره کمونیست ها.

این موارد شامل تحریم ها علیه تأمین نفت ونزوئلا به کوبا ، محدودیت های شدیدتر در سفر آمریکا به کارائیب و محدودیت در حواله ها ، یکی از منابع اصلی ارزهای سخت است. مواضع سختگیرانه واشنگتن همچنین بانک های بین المللی را بر آن داشته است تا از معاملات کوبا اجتناب کنند.

علاوه بر این ، ویروس کرونا ویروس کرونا امسال گردشگری را مختل کرده و کوبا را وادار به اعمال محاصره جزئی می کند.

مالمیکا در جریان رویداد مجازی امسال که جایگزین نمایشگاه سالانه تجارت و سرمایه گذاری کشور می شود ، به دلیل همه گیر شدن بیماری ، گفت: “همه اینها محدودیت های زیادی را در زمینه تهیه ارز سخت ، تأخیر پرداخت به تأمین کنندگان و شرکت هایی که با کوبا ارتباط دارند ایجاد کرده است.

مالمیکا گفت ، میزان سرمایه خارجی جمع آوری شده در سال گذشته کمی بیش از 1.7 میلیارد دلار است و با توجه به شرایط آن را یک شاهکار قلمداد کرد اما هنوز هم کمتر از نیاز کوبا است. هدف این کشور جمع آوری سالانه 2 تا 2.5 میلیارد دلار برای مدرن سازی اقتصاد ناکارآمد دولت خود است.

حتما بخوانید:
چگونه میتوان کسب درآمد از پدیده داروهای گیاهی

مالمیکا گفت کوبا در حال کاهش موانع سرمایه گذاری خارجی است. به عنوان مثال ، اکنون فقط پروژه های استخراج منابع طبیعی و خدمات عمومی به اکثریت شرکت کننده کوبایی احتیاج دارند.

وی با اشاره به لغو قریب الوقوع این کشور در سیستم دو ارزی این کشور که باعث ایجاد تحریفات اقتصادی شده است ، اصلاحات آینده بازار محور که کوبا امسال اعلام کرد نیز باید سرمایه گذاری را تسهیل کند.

مالمیکا گفت که نمونه کارهای فرصت های سرمایه گذاری امسال شامل پروژه های کوچکتری است که می تواند مورد توجه شرکت های کوچک و متوسط ​​و کوبایی های خارج از کشور و همچنین شرکت های بزرگتر باشد.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.
منبع: meditation-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید