کارشناسان هشدار می دهند که احتمالاً برای جلوگیری از ویروس مسری تر ویروس خیلی دیر است


لندن – ده ها کشور در تلاش برای جلوگیری از گسترش جهانی نسخه جدید ویروس کرونا ، سعی در بستن م effectivelyثر جزایر انگلستان دارند.

برخی از کارشناسان هشدار می دهند اما ممکن است خیلی دیر باشد.

نسخه جدید – ظاهراً آنقدر مسری است که نخست وزیر بوریس جانسون را وادار به لغو کریسمس برای میلیون ها نفر کرد – قبلاً در مکان هایی از جمله دانمارک ، هلند ، بلژیک ، ایتالیا ، ایسلند و استرالیا کشف شده است.

بر اساس Nextstrain ، یک پروژه منبع باز که کدهای ژنتیکی را در زمان واقعی ردیابی می کند ، در آفریقای جنوبی کشف شده است که یک نوع مشابه ، که به طور جداگانه ظاهر می شود اما جهش مشابهی در پروتئین خود دارد.

برخی بر این باورند که گزینه با انگلستان احتمالاً در ایالات متحده وجود دارد ، جایی که دولت فدرال تاکنون مخالف درخواست تشدید محدودیت های شدید سفر در اروپا بوده است.

در نهایت ، ممنوعیت سفر ممکن است گزینه جدید را به تأخیر بیندازد. در درازمدت ، بسیاری از دانشمندان بر این باورند که این سویه یا مشابه آن به سادگی از دیگران در گردش عبور کرده و به نسخه غالب ویروس در سراسر جهان تبدیل خواهد شد.

هاجو زیب ، استاد انستیتوی پیشگیری و اپیدمیولوژی آلمان در لایب نیتس گفت: “من در آینده شك ندارم.”

وی افزود: “از آنچه در مورد ویروس آموخته ایم ، نگهداری آن دشوار خواهد بود ،” و من فکر نمی كنم كه بتوان از انتشار آن در سطح بین المللی جلوگیری كرد.

ورودی حصار دار ترمینال کشتی در دوور در روز سه شنبه.جاستین تالیس / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص آمریکایی در زمینه بیماری های عفونی ، از جمله کسانی است که معتقدند نسخه جدید ممکن است قبلاً به سواحل آمریکا رسیده باشد. وی می گوید که شواهد کافی برای توصیه کاخ سفید برای اعمال محدودیت های اضافی در سفر به آنچه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا در هفته های ابتدایی همه گیری وضع کرده ، وجود ندارد.

ترامپ تمام اتباع خارجی را که از 14 روز گذشته در اروپا بوده اند ممنوع کرده است ، اما این در مورد شهروندان آمریکایی که به طور قانونی اقامت قانونی دارند یا اعضای خانواده آنها زیر 21 سال نیست ، صدق نمی کند. روزانه به طور متوسط ​​شش پرواز بین لندن و نیویورک انجام می شود.

چندین شرکت هواپیمایی از جمله دلتا و بریتیش ایرویز با درخواست فرماندار نیویورک ، اندرو کوومو موافقت کرده اند که کلیه مسافران انگلیس که به فرودگاه بین المللی جان اف کندی پرواز می کنند ، ملزم به آزمایش PCR ویروس کرونا ویروس منفی قبل از سفر شوند.

حتما بخوانید:
معرفی دکتر دکتر حسین خیراندیش :: تولگیران مرجع تول گیری در ایران

برنامه NBC News را برای آخرین اخبار ویروس کرونا ویرایش کنید

دکتر اما هودکروفت ، اپیدمیولوژیک مولکولی و بنیانگذار Nextstrain ، از جمله کسانی است که معتقد است امکان قرار دادن نسخه جدید وجود دارد. اما اگر دولت ها همچنان نتوانند از ویروس در داخل کشور جلوگیری کنند ، محدودیت های بین المللی فایده چندانی نخواهد داشت.

Hodcroft می گوید دولت ها باید سیستم های “آزمایش ، ردیابی و انزوا” خود را بهبود بخشند – کاری که اکثر غربی ها در سال جاری موفق به انجام آن نشده اند – و حتی ممکن است حتی آزمایشات PCR هدفمندی را نیز بسازند که بتواند به سرعت جدید گزینه.

وی گفت: “من فکر نمی کنم خیلی دیر باشد ، اما فقط اگر مکان ها اکنون شروع به کار کنند و برنامه ای داشته باشند.”

پس از آنکه دولت اسپانیا اعلام کرد ورود سه مسافر انگلیسی به جز شهروندان و ساکنان اسپانیا را در روز سه شنبه ممنوع می کند ، مسافران فرودگاه بین المللی جبل الطارق را ترک می کنند.جان نازکا / رویترز

دانشمندان زیادی هستند که نمی دانند – بنابراین آنها بر احتیاط اصرار می ورزند تا این گزینه سریعتر از خود ویروس باعث وحشت نشود.

ویروس ها اغلب جهش می یابند و این ویروس کرونا چندین بار در سال جاری این کار را انجام داده است. هیچ مدرکی دال بر کشنده تر بودن آن وجود ندارد و همچنین تأثیر واکسن در برابر آن کمتر است.

BioNTech که به همراه Pfizer واکسن Covid-19 را تولید کرده اند ، که در ایالات متحده و انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد ، در حال آزمایش است که آیا اثر بخشی آن تأثیر می گذارد یا خیر.

مدیر عامل شرکت BioNTech ، Ugur Sahin روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “هیچ دلیلی برای نگرانی و نگرانی وجود ندارد تا زمانی که اطلاعات را بدست آوریم.”

جزیره طاعون

آنچه کارشناسان و دولت ها را نگران می کند این است که به نظر می رسد این گزینه با سرعت نگران کننده ای لندن و جنوب شرق انگلیس را شکسته است.

این همان چیزی است که انگلیس را به “جزیره طاعون” لقب داده است – یک نام مستعار تأسف آور برای مکانی که معمولاً می خواهد نمونه هایی از انحصار خود را منفجر کند.

جانسون محاصره حدود 38 میلیون نفر از مردان خود را از سر گرفت و بیش از 40 کشور سفر از انگلستان را محدود کردند. یکی از آنها فرانسه است ، مکانی باریک که بسیاری از تجارت انگلیس از آنجا می گذرد. این امر منجر به محاصره عملی شد و حداقل 1500 کامیون در اطراف بندر اصلی دوور انگلیس مانده بودند.

حتما بخوانید:
فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی سدان مد
مسافری که از انگلستان وارد می شود ، پس از انجام آزمایش ویروس کرونا ویروس Covid-19 در فرودگاه بین المللی سری گورو رام داس جائه هند روز سه شنبه آغوش خود را می گیرد.Narinder Nanu / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

برای جانسون ، که همچنین در تلاش است تا با اتحادیه اروپا در مورد یک معامله تجاری مذاکره کند ، این بحران ها به سرعت در حال جمع شدن است. هرج و مرج پیرامون دوور نشانه غیر منتظره ای از آنچه پیش بینی می شود در صورت عدم موفقیت انگلیس در مذاکره در مورد توافق با اتحادیه اروپا تا مهلت مقرر 31 دسامبر است.

با وجود همه روابط عمومی نامناسب ، مشخص نیست که آیا این نوع واقعاً در انگلستان جهش یافته است یا به لطف قابلیت های تجزیه و تحلیل ژنومیک پیشرو در جهان ، به سادگی در آنجا کشف شده است.

مدل سازی توسط دانشمندان با مشاوره به دولت انگلیس پیش بینی می کند که 71 درصد قابل حمل تر از دیگران است.

اگرچه برخی از حاشیه های خطا در مورد این رقم وجود دارد ، گروه مشاوره دولت انگلیس در مورد تهدیدهای جدید و نوظهور با ویروس های تنفسی ، یا Nervtag ، چهار نوع داده مختلف را بررسی کرده و در جلسه توجیهی روز جمعه گفت که “نسبتاً مطمئن” است افزایش قابل توجه انتقال. “

اگرچه تأیید نشده است ، گروه مشاور معتقد است شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کودکان نسبت به سایر گونه ها بیشتر در معرض ابتلا به آن هستند.

نیل فرگوسن ، استاد و اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی در کالج امپریال لندن ، که همچنین در Nervtag نشسته است ، روز دوشنبه در جلسه توجیهی گفت: “اشاره ای وجود دارد که تمایل بیشتری به آلوده شدن کودکان وجود دارد.” “ما هیچ ارتباط علتی با این موضوع برقرار نکرده ایم ، اما می توانیم آن را در داده ها ببینیم. ما باید اطلاعات بیشتری را جمع آوری کنیم تا ببینیم چگونه به جلو حرکت می کند.”

نشانه های اولیه مانند این ، سایر کشورها را وادار به انجام چنین مانورهای شدیدی کرده است. روز سه شنبه ، کمیسیون اروپا ، مجری اتحادیه اروپا ، به 27 کشور عضو اتحادیه اروپا توصیه کرد که هرگونه ممنوعیت سفر یکجانبه در انگلیس را برداشته و در عوض همه سفرهای غیر ضروری را دلسرد کند.

و دکتر آشیش جا ، رئیس دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه براون ، گفت که اگرچه این ممنوعیت ها “سرعت آن را کاهش می دهد ، اما من شک دارم که از آن در برابر” ایالات متحده محافظت کند

جا روز سه شنبه گفت: “من تعجب می کنم اگر قبلاً چندین مورد از این موارد را در این کشور نداشته باشیم. این ماهیت همه گیری جهانی است.” “من فکر نمی کنم که در نهایت بتوانیم این تنش را در خارج از ایالات متحده حفظ کنیم.”


منبع: meditation-news.ir