پمپئو Hutis را یک گروه تروریستی اعلام کرد در حالی که بیم آن وجود دارد که بحران یمن را بدتر کند

[ad_1]

وزیر امور خارجه مایک پمپئو می گوید ایالات متحده شورشیان حوثی مورد حمایت ایران را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی معرفی خواهد کرد ، اقدامی که گروه های امدادی هشدار می دهند می تواند مانع تلاش برای مقابله با آنچه که به عنوان وخیم ترین بحران انسانی جهان است ، شود. .

پمپئو در بیانیه ای اواخر روز یکشنبه گفت ، این حکم از 19 ژانویه ، یک روز قبل از آغاز به کار رئیس جمهور جو بایدن آغاز می شود. وی همچنین گفت که قصد دارد از سه نفر از رهبران این گروه ، عبدالملک الحوتی ، عبدالخالیک بدرالدین الحوتی و عبدالحییی الحکیم ، به عنوان تروریست های جهانی مشخص نام برد.

وی با اشاره به این گروه موسوم به “هوتوس” گفت: “این تعیین ها ابزارهای دیگری برای مقابله با تروریسم و ​​تروریسم توسط انصارالا فراهم می کند.” وی افزود: “این مارك ها به منظور پاسخگویی انصارالله به خاطر اقدامات تروریستی خود از جمله حملات مرزی تهدید غیرنظامیان ، زیرساخت ها و حمل و نقل تجاری در نظر گرفته شده است.”

دولت ترامپ درگیر یک بحث داخلی در مورد شناسایی رسمی شورشیان حوثی به عنوان یک گروه تروریستی است ، زیرا گروه های امدادی و مقامات سازمان ملل هشدار داده اند که این اقدام می تواند بزرگترین بحران انسانی جهان را تشدید کند. یمن ، چهار بحث آشنا ماه گذشته به NBC News گفت.

پس از درگیری شش ساله علیه شورشیان حوثی علیه دولت به رسمیت شناخته شده بین المللی یمن ، 80 درصد جمعیت بیش از 29 میلیون نفری یمن به کمک های بشردوستانه نیاز دارند و طبق نظر کمیته نجات بین المللی ، کارشناسان شرایط نزدیک به 17000 نفر را قحطی اعلام کرده اند. .

از سال 2015 ، بیش از 112000 نفر در اثر خشونت کشته شده اند.

به گزارش رویترز ، گروه هوتو مقام رسمی در شمال یمن است و آژانس های امدادی باید برای تهیه کمک با آن همکاری کنند.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

پمپئو روز یکشنبه گفت که ایالات متحده ترس از تأثیر این برچسب ها بر اوضاع بشردوستانه در کشور جنگ زده را تأیید کرد و گفت که قصد دارد تدابیری را برای کاهش تأثیر آنها بر برخی فعالیت های بشردوستانه و واردات به یمن معرفی کند.

پامپئو گفت: این اقدامات شامل صدور مجوزهای ویژه توسط وزارت دارایی برای ادامه کمک های ایالات متحده در یمن و همچنین فعالیت برخی از سازمان های بین المللی و غیردولتی مانند سازمان ملل خواهد بود. وی افزود: واردات حیاتی مانند غذا و دارو نیز تحت پوشش مجوزها قرار می گیرد.

وزیر خارجه مایک پمپئو در وزارت امور خارجه در واشنگتن صحبت کرد. Saul Loeb / AFP – پرونده گتی ایماژ

اما گروه های پیشگام کمک رسانی هشدار داده اند که این تعیین یک “ضربه ویرانگر” اضافی به کشوری خواهد داشت که در حال حاضر در میان یک فاجعه انسانی “تمام عیار” است.

در بیانیه شورای پناهندگان نروژ ، یکی از آژانس های اصلی بشردوستانه یمن ، آمده است: “واردات غذا و دارو به یمن – کشوری که به 80 درصد واردات بستگی دارد – حتی دشوارتر خواهد شد.”

جنگ داخلی یمن از سال 2014 هنگامی آغاز شد که شورشیان حوثی کنترل پایتخت صنعا را به دست گرفتند. شورشیان تحت حمایت تهران بودند ، در حالی که ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی در سال 2015 به نمایندگی از دولت مداخله کرد و درگیری را به جنگ نیابتی بین دشمنان منطقه ای ایران و عربستان و همچنین درگیری داخلی تبدیل کرد.

آسوشیتدپرس و رویترز در تهیه این گزارش سهیم بوده اند.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma