[ad_1]

پاپ فرانسیس روز یکشنبه گفت که برای کشته شدگان در شورش های کاپیتول در ایالات متحده دعا می کند و خواستار آرامش در ایالات متحده برای حفظ ارزش های دموکراتیک ملت است.

در هنگام یادداشت ناهار سنتی یکشنبه خود در واتیکان ، فرانسیس خاطرنشان کرد که در حمله هجوم جمعیت به ساختمان محل برگزاری کنگره در 6 ژانویه ، پنج نفر کشته شدند. این جلسه برای تأیید پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن بود.

فرانسیس گفت: “خشونت همیشه خود مخرب است.” وی خواستار “احساس مسئولیت بالا” از رهبران برای “آرامش روح” برای جلوگیری از خشونت بیشتر شد.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

پس از آنكه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، از تجمع طرفداران خود خواست تا به ساختمان بروند و “برای جهنم” در اعتراض به از دست دادن خود در آمریكا در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ، كه به دلیل آن ، بدون دلیل واقعی ، ادعا می کند که “به سرقت رفته” است.

در این شورش ها یک افسر کاپیتول و چهار نفر دیگر کشته شدند.

پاپ در سخنان کاخ رسولان به جای پنجره مشرف به میدان سنت پیتر بر روی بیماری همه گیر ، سلام و احوالپرسی ملایمی را به لرزه درآوردم که اخیراً از محاصره کنگره متزلزل شده است. “من برای کسانی که در آن لحظات چشمگیر ، پنج نفر (5 نفر) جان خود را از دست داده اند ، دعا می کنم.”

وی گفت: “هیچ چیز با خشونت برنده نمی شود و این همه چیز از دست نمی رود.”

فرانسیس گفت: “من از مقامات ایالتی و کل مردم می خواهم که احساس مسئولیت بالایی را برای دلجویی از روح ، ارتقا recon آشتی ملی و محافظت از ارزش های دموکراتیک ریشه در جامعه آمریکا حفظ کنند.”

وی سپس از مریم مقدس ، حامی کلیسا در ایالات متحده ، خواست “تا به زنده ماندن فرهنگ ملاقات ، فرهنگ مراقبت ، به عنوان راهی عالی برای ساختن خیر مشترک” با “همه کسانی که در این سرزمین زندگی می کنند ، کمک کند.” “

فرانسیس در اظهار نظرهای جداگانه ای که یک شب تلویزیون خصوصی ایتالیا پخش کرد ، از حمله جمعیت ابراز تعجب کرد. وی در این مصاحبه با کانال 5 در Mediaset ، وی گفت که “در بالغ ترین واقعیت ، همیشه چیزی وجود دارد که م doesn’tثر نباشد ، افرادی که راه را علیه جامعه ، علیه دموکراسی و منافع عمومی می پیمایند.”

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر