پاپ فرانسیس برای اولین بار گفت که اویغورها در چین “مورد آزار و اذیت” قرار می گیرندپاپ فرانسیس در یک کتاب جدید ابتدا اویغورهای چین را مردمی “تحت آزار و شکنجه” می خواند ، چیزی که سالهاست فعالان حقوق بشر خواهان آن هستند.

در کتاب رویای جامع: راهی به سوی آینده بهتر ، فرانسیس همچنین می گوید که بیماری همه گیر COVID-19 باید دولت ها را ترغیب کند تا به فکر تأسیس یک درآمد پایه جهانی به صورت پایدار باشند.

در این کتاب ، با همکاری 150 صفحه با زندگینامه نویس انگلیسی زبان او آستین عاج ، فرانسیس در مورد تغییرات اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی صحبت می کند که به گفته وی برای مقابله با نابرابری ها پس از پایان همه گیر شدن بیماری مورد نیاز است. در تاریخ 1 دسامبر فروخته شد.

وی همچنین گفت افرادی که پوشیدن نقاب توسط دولت را تحمیل می کنند “فقط در تصور آنها قربانی هستند” و کسانی را که به قتل جورج فلوید در بازداشت پلیس اعتراض کردند به خاطر متحد کردن “خشم سلامتی” ستودند. که آنها را متحد کرد.

وی در بخشی از سخنان خود درباره مسیحیان مورد آزار و شکنجه در کشورهای اسلامی گفت: “من اغلب به مردم تحت آزار و شکنجه فکر می کنم: روهینگیا ، اویغورهای بیچاره ، یزیدی ها.”

در حالی که پاپ قبلاً در مورد روهینگیایی که از میانمار فرار کرده و کشته شدن ایزدی های دولت اسلامی در عراق صحبت کرده است ، او برای اولین بار از اویغورها نام می برد.

رهبران معتقد ، گروه های فعال و دولت ها می گویند جنایت علیه بشریت و نسل کشی علیه یک اقلیت قومی مسلمان عمدتا در منطقه دور افتاده سین کیانگ چین انجام می شود ، جایی که بیش از 1 میلیون نفر در اردوگاه ها نگهداری می شوند.

حتما بخوانید:
ایزوگام و قیرگونی فواید ومعایب استفاده ازآن

ماه گذشته مایك پمپئو ، وزیر امور خارجه ، طی یك كنفرانس در واتیكان ، چین را به علت برخورد با اویغورها هدف قرار داد.

برخی از مفسران گفتند که واتیکان تمایلی به صحبت درمورد اویغورها ندارد ، زیرا در مراحل تجدید معاهده جنجالی با پکن در مورد تعیین اسقف بود.

این توافق نامه ، که پمپئو از واتیکان خواست تا آن را پس بگیرد ، در ماه سپتامبر تمدید شد.

پکن این ادعاها را به عنوان تلاشی برای بی اعتبار کردن چین رد کرد و گفت: این اردوگاه ها مراکزی برای آموزش و آموزش حرفه ای به عنوان بخشی از اقدامات ضد تروریسم و ​​ریشه کن کردن است.


منبع: meditation-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید