يك مقام ارشد آمريكايي مي گويد: چين آزمايشات انساني را براي ايجاد ابر سربازهاي بيولوژيك انجام داده است


واشنگتن – اطلاعات ایالات متحده نشان می دهد که چین “آزمایش های انسانی” اعضای ارتش آزادیبخش خلق را انجام داده است به امید توسعه سربازانی با “توانایی های بیولوژیکی” ، یک مقام ارشد اطلاعاتی ایالات متحده روز جمعه گفت.

جان راتکلیف ، مدیر اطلاعات ملی ، انفجار را در نسخه طولانی وال استریت ژورنال گنجانده و گفت: چین مهمترین تهدید برای امنیت ملی ایالات متحده است

راتکلیف ، عضو سابق جمهوری خواه کنگره در تگزاس ، نوشت: “هیچ محدودیتی برای آزار و شکنجه قدرت در پکن وجود ندارد.”

دفتر وی و CIA بلافاصله به درخواست ها برای روشن شدن این ایده که چین به دنبال ایجاد “ابر سربازان” از نوع نمایش داده شده در فیلم های هالیوود مانند “کاپیتان آمریکا” ، “خونین خونین” و “سرباز جهانی” است ، پاسخ ندادند.

ژان کلود ون دام ، دلف لوندگرن و تامی “لیستر کوچک” در صحنه ای از فیلم “سرباز جهانی” سال 1992 صف آرایی می کنند.تصاویر TriStar / گتی

سال گذشته ، دو دانشمند آمریکایی گزارشی نوشتند که هدف های چین برای استقرار بیوتکنولوژی در جبهه های جنگ را مورد بررسی قرار داد ، از جمله آنچه آنها می گویند نشانه علاقه چین به استفاده از فناوری ویرایش ژن برای بهبود عملکرد انسان و احتمالاً نظامی است. .

به طور خاص ، محققان مطالعات چینی را با استفاده از ابزار ویرایش ژن CRISPR مطالعه کردند که به اختصار “خوشه های تکرارهای کوتاه پالیندروم به طور منظم پراکنده” است. CRISPR برای درمان بیماری های ژنتیکی و اصلاح گیاهان مورد استفاده قرار گرفته است ، اما دانشمندان غربی تلاش برای دستکاری ژن ها برای بهبود عملکرد افراد سالم را غیراخلاقی می دانند.

حتما بخوانید:
تغییرات کنکور از سال ۱۴۰۲

السا كانیا ، متخصص فن آوری دفاع دفاعی چینی در مركز دفاع گفت: “در حالی كه در حال حاضر استفاده بالقوه از CRISPR برای افزایش توانایی های انسانی در میدان جنگ آینده فقط یك احتمال فرضی باقی مانده است ، نشانه هایی وجود دارد كه محققان نظامی چینی در حال بررسی پتانسیل آن هستند. امنیت جدید آمریكا و ویلسون وورندیك ، مشاور چین و یك افسر سابق نیروی دریایی.

محققان با استناد به مقاله ای در سال 2015 در یک روزنامه نظامی نوشتند: “دانشمندان و استراتژیست های نظامی چین بطور مداوم تأکید کرده اند که بیوتکنولوژی می تواند به” قله فرماندهی استراتژیک جدید انقلاب نظامی آینده “تبدیل شود.”

آنها اظهار داشتند که یک ژنرال برجسته چینی در سال 2017 گفت: “بیوتکنولوژی مدرن و ادغام آن با اطلاعات ، نانو (فناوری) و شناختی و سایر موارد. مناطق تأثیر انقلابی بر سلاح و تجهیزات ، میادین جنگ ، اشکال جنگ و تئوری های نظامی خواهد داشت. “

وورنديك در يك مصاحبه تلفني اظهار داشت كه وي نگران مزيت ميدان جنگي است كه چنين تحقيقاتي مي تواند ارائه دهد تا عواقب دستكاري در ژن هاي انساني.

وی گفت: “هنگامی که ما شروع به بازی با ارگانیسم های ژنتیکی می کنیم ، می تواند عواقب ناخواسته ای داشته باشد.”

مقامات دولت چین بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

پیام کلی دیدگاه راتکلیف این است که چین یک دشمن خطرناک است که امنیت اقتصادی و اقتصادی آمریکا را تهدید می کند.

وی نوشت: “جمهوری خلق چین بیشترین تهدید را برای آمریكا امروز و بیشترین تهدید را برای دموكراسی و آزادی در سراسر جهان از زمان جنگ جهانی دوم”. “اطلاعات واضح است: پکن قصد دارد از نظر اقتصادی ، نظامی و فنی بر ایالات متحده و دیگر کره زمین تسلط یابد.”

حتما بخوانید:
رزرو تور دبی

راتکلیف در مصاحبه با فاکس نیوز ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن را به “صداقت” در مورد چین فراخواند.

بر اساس گزارش NBC News ، بایدن و مشاوران سیاست خارجی وی موافق هستند که چین تهدیدی اساسی محسوب می شود ، اما آنها می گویند که آنها معتقدند دولت ترامپ بیشتر از ماده ای در پاسخ سر و صدا کرده است.

کورتنی کوبا کمک کرد
منبع: meditation-news.ir