[ad_1]

کاراکاس – حزب حاکم سوسیالیست ونزوئلا روز سه شنبه کنگره ای را برگزار می کند که تحت کنترل متحدان رئیس جمهور نیکولاس مادورو قرار دارد و این تغییر کنترلی است که بسیاری از کشورهای غربی به عنوان محصول انتخابات تقلبی به آن حمله کرده اند.

مخالفان این کشور به رهبری خوان گوئیدو که از سال 2019 رئیس مجلس است ، پس از تحریم انتخابات مقننه در 6 دسامبر توسط مخالفان ، در کمیته ای از قانون گذاران با هدف رقابت با مجلس شورای ملی سوسیالیست خواهند نشست.

اما تغییر قانونگذار ، یک ادغام بیشتر قدرت برای مادورو است ، که در اوایل سال 2019 به نظر می رسید آسیب پذیر است زیرا ایالات متحده و ده ها کشور دیگر گویدو را به عنوان رهبر قانونی ونزوئلا به رسمیت شناختند ، با این استدلال که مادورو یک دیکتاتور فاسد است. که منجر به سقوط اقتصادی شد.

این همچنین نشان دهنده یک پایان نمادین مبارزه پنج ساله مادورو برای کاهش وزن پس از پیروزی چشمگیر در انتخابات پارلمانی 2015 است ، حتی اگر این تغییر به ویژه برای مادورو یا مخالفانش معنای کمی داشته باشد.

كنترل پارلمان به سوسیالیست های حاكم ظرفیت كمی برای بهبود اقتصاد نابسامان تحریم ها خواهد داد. و متحدان مادورو در دیوان عالی کشور سالها قانونگذار مخالف را اخته کرده بودند و تمام اقدامات آن را حذف کردند.

دولت ترامپ تمدید یکساله اختیارات مخالفان در کنگره را تأیید کرده است ، اما سایر طرفداران بین المللی گیدو ، از جمله اتحادیه اروپا ، هنوز توافق نکرده اند که مخالفان هنوز پارلمان را به درستی کنترل کنند.

این اقدام شکافی در ائتلاف گوایدو به وجود آورد و یک حزب عمده مخالف از رای گیری در مورد تمدید خودداری کرد و چندین قانونگذار اعلام کردند که پس از 5 ژانویه فعالیت خود را به عنوان قانونگذار متوقف می کنند.

مراسم تحلیف قریب الوقوع رئیس جمهور منتخب آمریکا جو بایدن در 20 ژانویه ، پس از سالها تشدید تحریم های آمریکا و فشارهای دیپلماتیک مادورو در دوران ترامپ ، یکی دیگر از ابهامات گیدو است.

بایدن بارها مادورو را یک دیکتاتور خوانده و گفته است که او با سایر کشورها تلاش خواهد کرد تا به دنبال انتخابات آزاد و عادلانه در ونزوئلا باشد ، اما در مورد سیاست هایی که قصد دارد در این کشور نفت خیز دنبال کند توضیح بیشتری نداد.

سخنگوی تیم بایدن بلافاصله به سوالی در مورد اینکه آیا دولت وی به رسمیت شناختن گیدو به عنوان رئیس پارلمان ادامه خواهد داد ، پاسخ نداد.

مادورو در مصاحبه تلویزیونی اول ژانویه گفت: “بخش مهمی از مخالفت ها از افراط گرایی تحمیل شده توسط واشنگتن در دوران ترامپ پذیرفته اند.” “دوران ترامپ در حال پایان است. خواهیم دید که این قسمت از مخالفت چگونه واکنش نشان می دهد. “

مادورو گوایدو را یک عروسک خیمه شب بازی مورد حمایت آمریکا می داند که سعی در براندازی وی برای کنترل ذخایر قابل توجه نفت ونزوئلا دارد. وی گفت: انتخابات ششم دسامبر همان شرایط انتخاباتی را داشت که انتخابات 2015 که توسط مخالفان پیروز شد.

مادورو ، که پشتیبانی نیروهای مسلح و متحدان خود مانند کوبا ، روسیه و ایران را حفظ کرد ، از آن زمان ملاقات نمایندگان مخالف در مقرهای کنگره را ممنوع کرده و دهها قانونگذار را به تبعید سوق داده است.

اما گویدو قول داد که ادامه دهد. وی قول “حمله دیپلماتیک” را داد تا اطمینان حاصل کند که هرچه بیشتر کشورها از به رسمیت شناختن حقانیت کنگره سوسیالیست امتناع ورزند ، و طرفداران خود را به خیابان ها دعوت کرد.

وی در یک پیام ویدیویی که روز یکشنبه در توییتر منتشر شد ، گفت: “پارلمان ملی تا زمانی که شاهد انتخابات آزاد در ونزوئلا نباشیم ، به حالت تعلیق در نخواهد آمد.”

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر