[ad_1]

یوگیاکارتا ، اندونزی – آتشفشان Mount Merapi اندونزی صبح پنجشنبه به دلیل تخلیه صدها نفر از ساکنان از دامنه های حاصلخیز آن ، بهمن ابرهای داغ را بیرون داد.

مقامات بیش از 500 نفر را که در کوههای منطقه ماژلانگ جاوا زندگی می کنند ، تخلیه کردند. هزاران نفر قبلاً مجبور شده اند خانه ها و زمین های کشاورزی خود را ترک کنند زیرا خطرات ناشی از آن را به Merapi ، فعال ترین آتشفشان اندونزی وارد می کنند.

در طول روز ، فوران های سبک ادامه داشت – یک ستون از ابرهای گرم 200 متر در هوا افزایش می یابد. فوران اولیه توسط مه پوشانده شد ، اما با استفاده از داده های لرزه ای و سایر داده ها ، مرکز تحقیقات و توسعه فناوری بلایای زمین شناسی تخمین زد که ابرهای گرم در کمتر از 0.6 مایلی دهانه در حال گسترش هستند.

هانیق حمیدا ، رئیس مرکز آتشفشان شناسی و کاهش خطر زمین شناسی یوگیاکارتا گفت: “تاکنون ، خطر بالقوه 5 کیلومتر بیشتر نیست.”

مقامات زمین شناسی پس از افزایش فعالیت سنسورها ، سطح هشدار کوه Merapi را در ماه نوامبر به دومین سطح بالاترین سطح رساندند. فعالیت های گردشگری و معدنی به حالت تعلیق درآمده است.

برخی از مهاجران پس از فروکش فعالیت به دامنه ها بازگشتند ، اما مجبور شدند روز پنجشنبه دوباره ترک کنند.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

این کوه 9،737 فوتی تقریباً 18 مایل با مرکز شهر یوگیاکارتا فاصله دارد. به گفته مقامات در محله های اطراف ، حدود یک چهارم میلیون نفر در 6 مایلی آتشفشان زندگی می کنند.

مراپی در ماه ژوئن خاکستر و گاز داغ را به یک ستون 3.7 مایل در آسمان ریخت ، اما هیچ گونه تلفاتی گزارش نشده است.

آخرین فوران بزرگ در سال 2010 باعث کشته شدن 347 نفر و تخلیه 20،000 روستایی شد.

اندونزی ، مجمع الجزایری با بیش از 250 میلیون نفر جمعیت ، در حلقه آتش اقیانوس آرام واقع شده و مستعد زمین لرزه و فوران آتشفشان است. زلزله شناسان دولت بیش از 120 آتشفشان فعال مشاهده کرده اند.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir