همه چیز درباره پارتیشن بندی اداری

از دیگر مسائلی که در طراحی داخل یاداری باید حتما مد نظر قرار گیرد توجه به نوع فعالیت در این اداره است. طراحی مدرن لابی نیز از جمله طراحی های داخلی است که بایستی نکات ویژه ایی را در آن رعایت کرد تا هماهنگی در بین دکوراسیون و فضای داخلی شکل گیرد. گردش عمودی بین طبقات: مانند پلههای ارتباطی طبقات، آسانسورها، بالابرها، پلههای فرار، پاگردها، شیب راهها و سایر موارد مشابه. شرکت ما انواع مختلف طراحی ها اعم از طراحی لابی کلاسیک تا مدرن را ارائه می دهد تا شما بتوانید به راحتی بین گزینه های متعدد، طراحی داخلی لابی مورد نظر خود را انتخاب کنید. در رابطه با موقعیت آسانسورها و سرسراها یا لابی، به علت اینکه سرعت و تعداد آسانسورها برای افرادی که از آن استفاده مینمایند از اهمیت بالایی برخوردار است، توصیه ما بر این است که آسانسورها 15 درصد جمعیت ساختمان را در زمان 5 دقیقه جابه جا کنند. در طراحی داخلی لابی اداری همواره فضایی به قرارگیری میز منشی و مبلمان انتظار اختصاص داده می شود که میزان فضا به مساحت کلی اداره و تعداد مراجعه کنندگان در ارتباط می باشد در واقع در صورتی که اداره تعداد مراجعین بالایی داشته باشد باید در لابی فضایی مناسب برای تمامی آنها فراهم و طراحی شود که اغلب طراحان با توجه به نوع فعالیت و افرادی که به اداره مراجعه می کنند اقدام به طراحی فضای لابی می نمایند.

طراحی داخلی لابی اداری به جهات گوناگونی از قبیل کسب اطلاعات و استراحت و انتظار می باشد بدین خاطر طراحی داخلی لابی اداری توسط متخصصان حرفه ای انجام می شود. وجود یک تلویزیون در لابی می تواند باعث سرگرمی مراجعه کنندگان در حال انتظار باشد. نکته دیگر این است که بدون در نظر گرفتن بودجه ای که برای طراحی داخلی اداری در نظر گرفته اید طراحی داخلی اداری شما نباید خسته کننده باشد و حتما باید دارای انرژی لازم باشد تا هم خود شما و هم افرادی که در دفتر کار شما کار می کنند و یا برای کاری به آن مراجعه کرده اند احساس خستگی نکنند. کارفرما بنا بر متریال و مصالح مورد استفاده، طراحی و دیزاین انتخابی مشتری، اکسسوری ها و تزئینات مورد استفاده، لوستر و نورپردازی ها پکیجی را تهیه کرده و برای معماری داخلی لابی به مشتری ارائه می دهد. سوالی که پیش می آید این است که چرا امروزه طراحی داخلی لابی بسیار اهمیت پیدا کرده است و باید در محیط های مختلف از آن استفاده شود. امروزه تنوع در طراحی داخلی لابی بسیار زیاد است. فضای بسیار زیاد این مجتمع ها و رفت و آمدهای زیاد موجب شده است که در طراحی لابی آپارتمان ها مکانی را در نظر بگیرند که مورد استفاده ی عموم ساکنین قرار بگیرد و این طراحی لابی مسکونی باید طوری باشد که نیاز های همه ی ساکنین را برآورده سازد.

حتما بخوانید:
عوارض ایکس بادی چیست - مطلب دقیق

بنابراین در قسمتهایی که به تحرک و پویایی زیاد احتیاج هست از این رنگ استفاده بشه ، اما همواره به میزان استفاده و تم رنگی مکمل آن باید کنیم. جهت برآورد میزان هزینه ها نیز می توانید از یک طراح کمک بگیرید. بی شک در صورتی که فضای لابی بزرگتر باشد در این صورت میزان اقلام مصرفی نیز بالاتر بوده و در نتیجه میزان کار بیشتری نیز طلب خواهد کرد که این مورد سبب افزایش میزان هزینه ها خواهد شد. چوب اصلاحشده از متریالهای مورد علاقهی طراحان داخلی محسوب میشود و برای آن دلیل خوبی دارند. استفاده از سیستمهای نورپردازی قدرتمند در فضای اداری از مسائل بسیار مهم و ضروری محسوب میشود. چرا استفاده از پارتیشن اداری مهم است؟ اولین و مهم ترین ویژگی در طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار توجه به مدیریت فضا است که به دلیل اهمیت آن به طور تفصیلی در ادامه به آن می دکوراسیون داخلی محیط اداری پردازیم. میز ساده و مدرن برای مدیریت نشان از لاکچری بودن دفتر کار دارد. رنگ های خنثی و خاکستری و بژ وقتی برای دیزاین همه ی بخش های دفتر استفاده بشن به مرور ایجاد خستگی می کنند بهتره که با بهره گیری از رنگ ها تاثیرات روانی مطلوب رو کارمندان داشته باشیم.

به منظور برقراری امنیت و آسایش برای ساکنان ساختمان این فضا طراحی شده است و افرادی به صورت شبانه روزی استخدام می شوند تا عبور و مرور افراد را کنترل کنند. همانطور که گفتیم لابی یک ساختمان از بخش های نگهبانی و نشیمن تشکیل شده است که در دکوراسیون هر کدام از آن ها می بایست اصول و قواعد خاصی رعایت شود تا بتوانید یک لابی شکیل و زیبا را برای ساختمان خود ایجاد نمایید. لذا هزینه ایی که در طراحی داخلی لابی صورت می گیرد، می توان به هزینه هایی چون، زیبا سازی دیوار ها و نورپردازی آنها، متریالی چون مبلمان و میزهای پذیرایی، استفاده از گلدان های مصنوعی، کف سازی مناسب برای محیط لابی، استفاده از سقف های کاذب و زیبا و… این نورپردازی ها با بعد دادن به دیوارها و سقف توسط چراغ های تزئینی و هالوژن ها، چراغ های دیوارکوب در سقف و یا در کف و با آباژور های پایه بلند و پرده های کریستالی می تواند فضای دلنشین و جذابی به لابی بدهد. به طور کلی، پوشش دیوار ها و کف باید از سنگ و سرامیک قابل شست و شو باشد و هر چه سطح صیقلی تر باشد، شست و شو راحت تر خواهد بود.

حتما بخوانید:
سوالات استخدامی بخش خصوصی،شرکت های صنعتی،تجاری و فناور