[ad_1]

بوئنوس آیرس – ده ها هزار هوادار مشتاق بزرگداشت دیگو مارادونا برای بسته بندی تابوت شاخص ترین ستاره فوتبال آرژانتین در روز پنجشنبه صف کشیده بودند ، برخی با پلیس درگیر شدند تا نظم را در عمارت ریاست جمهوری این کشور حفظ کنند.

برخی بطری ها و تکه های نرده های فلزی را به سمت پلیس در نزدیکی Casa Rosada در قلب بوینس آیرس پرتاب کردند. کارمندان در یک برهه از گاز اشک آور برای کنترل آنها استفاده می کردند.

هواداران وقتی از تابوت چوبی مارادونا در لابی اصلی ساختمان ریاست جمهوری عبور می کردند ، بوسه می زدند و عده ای با مشت بسته به سینه های خود می زدند و فریاد می زدند: “بیا دیه گو”.

تابوت با پرچم آرژانتین و تی شرت شماره 10 پوشیده شده برای تیم ملی پوشیده شده بود. ده ها پیراهن دیگر از تیم های مختلف فوتبال ، که توسط بازدید کنندگان گریان پرتاب می شوند ، در اطراف و تابوت پراکنده شده اند.

مارادونا روز چهارشنبه بر اثر حمله قلبی در خانه ای در نزدیکی بوینس آیرس ، جایی که در 3 نوامبر از جراحی مغز بهبود می یافت ، درگذشت.

این دیدار آزاد پس از چند ساعت حفظ حریم خصوصی خانواده و دوستان نزدیک در ساعت 6:15 صبح به وقت محلی آغاز شد. اولین کسانی که خداحافظی کردند دختران و اعضای نزدیک خانواده وی بودند. همسر سابق وی کلودیا ویلافانیه با دختران مارادونا دالما و جانینا آمد. بعداً ورونیکا اوژدا ، همسر سابقش ، به همراه پسرشان دیگویتو فرناندو آمد.

ژان ، که مارادونا فقط چند سال پیش به عنوان دخترش شناخته بود ، نیز در مراسم تشییع جنازه شرکت کرد.

مردی پیراهن خود را با عکس دیگو مارادونا تکان می دهد در حالی که هواداران منتظرند برای ورود به مجلس دولت برای ادای احترام به افسانه فقید فوتبال در بوینس آیرس ، در تاریخ 26 نوامبر سال 2020 ، ادای احترام کنند.رونالدو شمید / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

سپس هم تیمی های سابق تیم برنده جام جهانی 1986 از جمله اسکار روگری حضور داشتند. بازیکنان دیگر آرژانتین مانند کارلوس توز از بوکاجونیورز ظاهر شده اند.

خطوط خارج از Casa Rosada شروع به شکل گیری کردند ، ساعاتی پس از تأیید مرگ مارادونا و به چند بلوک رسید. در میان حاضران طرفداران معروف طبل های بوکاجونیورز ، یکی از باشگاه های سابق وی بودند.

اولین هواداری که وی دیدار کرد نائول دی لیما 30 ساله بود که به دلیل آسیب دیدگی از عصا برای حرکت استفاده کرد.

“او باعث شد آرژانتین در سراسر جهان شناخته شود. هرکسی در مورد مارادونا صحبت کند ، در مورد آرژانتین نیز صحبت می کند. “دی لیما به آسوشیتدپرس گفت.” دیگو مردم هستند … امروز پیراهن ها ، پرچم های سیاسی مهم نیستند. ما برای خداحافظی از یک مرد بزرگ آمدیم که بسیار خوشحالمان کرد. “

لیدیا و استلا ویالبا نزدیک در خروجی سالن فریاد زدند. آنها هر دو پیراهن بوکاجونیورز و پرچم آرژانتین را بر دوش داشتند.

آنها همزمان گفتند: “ما به او گفتیم كه او را دوست داریم ، او بزرگترین است.”

نقاشی دیواری عظیمی از چهره مارادونا روی کاشی هایی که میدان د مایو ، نزدیک کازا روسادا را پوشانده است ، نقاشی شده بود که در ورودی با یک روبان سیاه و سفید تزئین شده بود.

یک صفحه غول پیکر در مقابل Casa Rosada عکسهای تاریخی مارادونا را به هواداران در حال گذر نشان داد ، بیشتر آنها نه همه ، به دلیل شیوع ویروس کرونا ماسک زده اند.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir