نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون جلسه اضطراری درباره “نسخه جدید” کوید تشکیل داد


لندن – بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس روز شنبه گفتگوی فوری با وزرای دولت خود را آغاز کرد ، دانشمندان گفتند که داده ها نشان می دهد نسخه جدید Covid در حال گسترش سریعتر است.

پروفسور کریس ویتی ، افسر ارشد پزشکی انگلیس ، شنبه در بیانیه ای گفت که انگلستان اکنون به سازمان بهداشت جهانی اطلاع داده است كه نتیجه گرفته است كه سویه جهش یافته می تواند سریعتر گسترش یابد.

وی گفت: “همانطور که روز دوشنبه اعلام شد ، انگلستان نوع جدیدی از Covid-19 را با نظارت ژنومی بهداشت عمومی انگلیس شناسایی کرده است” ، وی افزود که داده های مقدماتی مدل سازی و موارد در حال رشد در جنوب شرقی نشان می دهد ” سریعتر گسترش می یابد. “

وی گفت: “ما به سازمان بهداشت جهانی اطلاع داده ایم و در حال تجزیه و تحلیل داده های موجود برای بهبود درک خود هستیم.”

با این حال ، وی اصرار داشت که “هیچ مدرکی در حال حاضر وجود ندارد که نشان دهد این سویه جدید باعث مرگ و میر بالاتر یا بر واکسن ها و درمان ها تأثیر می گذارد ، اگرچه کارهای فوری برای تأیید این امر در حال انجام است.

برای پوشش کامل شیوع ویروس کرونا ، برنامه NBC News را بارگیری کنید

اظهارات وی کمتر از 24 ساعت پس از پروفسور سر مارک والپورت ، عضو گروه مشاوره علمی دولت انگلستان ، اعلام کرد که ویروس ها “به طور طبیعی جهش می یابند” و یک سویه جدید می تواند “انتقال” را افزایش دهد.

والپورت به بی بی سی گفت: “ما می دانیم که این یک نسخه جدید است که در کشورهای دیگر دیده می شود ، اما به نظر می رسد کاملاً گسترده است ، که نشان می دهد یک مزیت در پخش وجود دارد.”

حتما بخوانید:

فروشگاه اینترنتی یراق آلات کابینت و درب بارتو

میلیون ها نفر در سراسر جنوب شرقی انگلستان برای مقابله با تعداد فزاینده ای از عفونت ها وارد شدیدترین مجموعه محدودیت ها برای ویروس کرونا بسیار خطرناک – معروف به “سطح 3” می شوند.

در ردیف 3 ، رستوران ها ، هتل ها و سینماها با افزایش محدودیت های ارتباطی و مسافرتی بسته شده اند ، اگرچه مغازه ها ، محل کار و مدارس بیشتر باز هستند.

نگرانی فزاینده ای وجود دارد زیرا انگلیس – مانند سایر کشورها در اروپا – در حال تلاش برای جلوگیری از موج دوم موارد Covid و مرگ و میر است ، و دولت باید از یک طرح برای کاهش محدودیت های تماس برای پنج روز در طول دوره کریسمس دفاع کند. تا بتواند روحیه ملی را بالا ببرد.

مجله پزشکی انگلیس و سرویس بهداشتی ژورنال در مقاله مشترک منحصر به فرد این هفته گفتند: “دولت در اعمال محدودیت در بهار و دوباره در پاییز بسیار کند عمل کرده است. اکنون باید تصمیم ناسنجیده خود مبنی بر اجازه اختلاط خانوار را لغو کند.

دولت قبلاً مورد انتقاد شدید درباره آنچه سو see مدیریت مکرر بحران می بینند ، قرار گرفته است. بیش از 66000 نفر جان خود را از دست داده اند – بریتانیا یکی از بالاترین تلفات سرانه را در جهان داشته است.

جانسون از ترس اینکه کاهش محدودیت ها در فصل تعطیلات می تواند منجر به جهشی بیشتر شود ، احتمال محاصره سوم ملی انگلیس در سال جدید را رد نکرد.

وی روز جمعه به خبرنگاران گفت: “ما به شدت امیدواریم که بتوانیم از چنین چیزی جلوگیری کنیم. اما واقعیت این است که در چند هفته گذشته میزان عفونت بسیار افزایش یافته است.”

حتما بخوانید:
انواع راهبند از نظر جنس بدنه؟

رویترز در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: meditation-news.ir