[ad_1]

مسکو – الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد آخر هفته این هفته به روسیه بازگردد ، چهار ماه پس از تخلیه وی به آلمان پس از سو assass قصد به سیبری.

ناوالنی در اینستاگرام نوشت: “سوال در مورد بازگشت یا عدم بازگشت از ذهن من عبور نکرده است.” “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. من به یک دلیل ساده در آلمان – در بخش مراقبت ویژه – به سرانجام رسیدم: آنها سعی کردند مرا بکشند. “

ناوالنی در ماه اوت در سیبری مسموم شد ، جایی که توسط پزشکان محلی در کما قرار گرفت. وضعیت وی وخیم توصیف شد و پس از روزها لابی توسط دولت آلمان و فعالان ، وی را با آمبولانس به برلین منتقل کردند.

هنگامی که در برلین حضور یافت ، دانشمندان آلمانی کشف کردند که این سم نوعی عامل عصبی Novichok است. این سلاح توسط اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شده و روسیه ادعا می کند که ذخیره مواد این ماده را از بین برده است. تعداد زیادی آزمایشگاه مستقل در چندین کشور از یافته های آلمان پشتیبانی کردند.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

این تازه کار همچنین توسط مأموران مخفی روسی در سو assass قصد علیه جاسوس سابق روسیه سرگئی اسکریپال در انگلیس در سال 2018 مورد استفاده قرار گرفت. روسیه دست داشتن در این تلاش را رد کرد ، زیرا ادعای سو attempt قصد به ناوالنی را رد کرد.

ناوالنی در پست خود نوشت: “من زنده ماندم.” “و اکنون ، پوتین ، که دستور ترور من را داده است ، سرتاسر سنگر خود را فریاد می زند و به نوکران خود دستور می دهد که هر کاری از دستشان برمی آید برای جلوگیری از بازگشت من. خادمان مثل همیشه رفتار می کنند: آنها اتهامات کیفری جدیدی علیه من ابداع می کنند. “

ناوالنی ماه هاست که علامت می دهد پس از بهبودی از مسمومیت خود قصد بازگشت به روسیه را دارد. در این میان ، وی با چالش های حقوقی اضافی دولت و متحدان پوتین روبرو است.

ناوالنی و طرفدارانش این پیام را تفسیر می کنند و می گویند ماندن در آلمان بهتر است.

ناوالنی روز چهارشنبه نوشت: “اما من کاری برای آنها مهم نیستم.” “روسیه کشور من است. مسکو شهر من است. دلم تنگ شده بنابراین امروز صبح به سایت پیروزی رفتم [airlines] و بلیط بخرید. یکشنبه ، 17 ژانویه ، من به خانه برمی گردم. “

ناوالنی قصد خود را برای بازگشت به مصاحبه در ماه اکتبر روشن کرد. سپس دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفت ناوالنی ، به عنوان یک شهروند روسیه ، حق بازگشت دارد. با این حال ، پسکوف و سایر مقامات نیز می گویند ناوالنی یک دارایی سیا است.

بازگشت ناوالنی آغاز یک درگیری بالقوه چشمگیر بین رژیم پوتین و برجسته ترین منتقد آن است.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر