ناوالنی ، رهبر مخالفان روسیه با ممنوعیت “سانسور” توسط ترامپ مخالف است

[ad_1]

مسکو – الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسیه تصمیم توئیتر در مورد ممنوع کردن رئیس جمهور دونالد ترامپ از برنامه خود را به عنوان “اقدامی غیرقابل قبول سانسور” رد کرد و ادعا کرد که این اقدام درهای کرملین را ترغیب کرده است تا از شرکت های رسانه های اجتماعی بخواهد یکبار برای همیشه چهره های مخالف روسیه را تعلیق کنند. .

ناوالنی گفت: “من فکر می کنم تصمیم منع ترامپ براساس احساسات و ترجیحات سیاسی است.” در یک موضوع طولانی در توییتر ارسال شده در شنبه شب نوشت. “به من نگویید که به دلیل نقض قوانین توییتر ممنوع شده است. من سالها هر روز هر روز تهدید به مرگ می شوم و توییتر کسی را ممنوع نمی کند (نه اینکه من بخواهم). “

روز دوشنبه ، سخنگوی صدراعظم آلمان آنگلا مرکل گفت که رهبر آلمان تصمیم توییتر – به دنبال آن سایر شرکت های رسانه های اجتماعی – را “مشکل ساز” می داند.

سخنگوی مرکل تصریح کرد که نخست وزیر معتقد است که آزادی بیان یک حق اساسی و اساسی است ، که فقط باید از طریق روش های قانونی محدود شود و نه با تصمیمات مدیران شرکت ها در رسانه های اجتماعی. با این حال ، او معتقد است که شرکت های رسانه های اجتماعی مسئولیت قابل توجهی در جلوگیری از تاری بیشتر گفتگوی مدنی دارند.

توییتر روز جمعه اعلام کرد که ترامپ را در پاسخ به مجموعه توییت هایی که این شرکت ادعا می کند خشونت را تحسین و تحریک می کنند ، به طور دائم از سیستم عامل خود منع می کند. این اقدام چند روز پس از آن صورت گرفت كه جمعیت تحت حمایت ترامپ ، با تشویق سخنان رئیس جمهور چه آفلاین و چه توهین آمیز ، به یك حمله به پایتخت آمریكا در تلاش برای تأیید صلاحیت جو بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب رسید.

منتقدان وی تصمیم توئیتر در مورد منع ترامپ را صحیح و با تأخیر خوانده اند ، اما همچنین به نقش شرکت های رسانه های اجتماعی در تسهیل و تعدیل گفتمان سیاسی متمرکز است.

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا ابراز نگرانی کرد در مورد عواقب تحریم رئیس جمهور از یک بستر “غیر قابل تعویض” اما حتی برخی از سرسخت ترین مدافعان آزادی بیان در اینترنت در دفع ممنوعیت های ترامپ با مشکل روبرو شدند.

بنیاد مرز الکترونیکی که حریم خصوصی آنلاین و آزادی بیان را حفظ می کند ، گفت: “این پلتفرم نباید یک مجموعه قوانین را برای بیشتر کاربران خود اعمال کند و سپس مجموعه ای معتبرتر از قوانین را برای سیاستمداران و رهبران جهانی که از قبل بسیار قدرتمند هستند اعمال کند” روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت.

نوالنی ، به نوبه خود ، طرفدار ترامپ نیست و انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 را به عنوان یک مسابقه اصیل و عادلانه و شفاف جشن می گیرد. وی به مدت یک دهه شدیدترین منتقد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بود. وی هم اکنون در آلمان به سر می برد و سال گذشته با یک عامل عصبی کشنده از ترور در سیبری بهبود می یابد.

اما برای چهره های مخالف روسی مانند ناوالنی ، خطرات ممنوعیت شبکه های اجتماعی بلافاصله آشکار می شود.

“این سابقه توسط دشمنان آزادی بیان در سراسر جهان استفاده خواهد شد. در روسیه نیز ناوالنی در یک سری توییت های کمیاب به انگلیسی نوشت: هر بار که مجبور شوند کسی را ساکت کنند ، آنها می گویند: “این فقط یک عمل معمول است ، حتی ترامپ در توییتر مسدود شده است.”

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

وی افزود: اگر در بحث امروز ناپالنی را جایگزین ترامپ کنید ، از کرملین 80 درصد پاسخ صحیح دریافت خواهید کرد که چرا نام من در تلویزیون روسیه قابل ذکر نیست و من مجاز به شرکت در هیچ انتخاباتی نیستم. “

این روحیه در آخر هفته توسط سایر چهره های مخالف روسیه رواج داشت.

اما همه با ناوالنی موافق نیستند. آندری کولسنیکوف ، یکی از اعضای ارشد اتاق فکر کارنگی ، متخصص در سیاست داخلی روسیه ، می گوید هشدارهای ناوالنی اغراق آمیز است. کل اوضاع و احوال روزهای آخر حکومت ترامپ هدیه ای به کرملین است ، زیرا اشاره به ریاکاری آمریکا را آسان تر می کند.

کولسنیکوف گفت: “ناوالنی به عنوان رهبر اپوزیسیون ، از گفتگو در مورد ممنوعیت هر کاری خجالت می کشد ، چه رسد به سانسور ، حتی از سوی شخصیت های جنجالی.” “شاید این نظرات او نیست که انگیزه این اظهار نظرها است ، بلکه بیشتر اوضاع او است. اما او نتوانست از سخنرانی در چنین بحث داغی که باعث اختلاف بین لیبرال ها در روسیه شد ، اجتناب کند.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma