[ad_1]

شهر مکزیکو – وزارت امور خارجه روز جمعه گفت مکزیک به ایالات متحده پیشنهاد کرده است که با ادامه مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا ، محدودیت در سفرهای غیر ضروری در مرز مشترک خود برای یک ماه دیگر تمدید شود.

این وزارتخانه در توییتر خود اعلام کرد ، این اقدامات با توجه به تمدید پیشنهادی ، اندکی قبل از نیمه شب 21 ژانویه اعمال می شود.

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) نیز روز جمعه اعلام کرد که مرزهای زمینی این کشور با کانادا و مکزیک برای مسافرت های جزئی حداقل تا 21 ژانویه در میان تعداد فزاینده ای از ویروس های کرونا در ایالات متحده بسته خواهد ماند.

این تصمیم به این معنی است که دولت رئیس جمهور منتخب جو بایدن تعیین خواهد کرد که چه زمانی محدودیت های اعمال شده برای اولین بار در ماه مارس برای کنترل شیوع ویروس برداشته شود. چاد وولف ، سرپرست وزارت DHS در توئیتر گفت که آخرین تمدید یک ماهه “ادامه جلوگیری از شیوع COVID” بود.

مکزیک در کل 1،217،126 آزمایش ویروس کرونا و 112،326 مورد تایید شده مشاهده کرده است ، اگرچه تخمین های رسمی مرگ و میر نزدیک به 150،000 مورد است.

سخنگوی ویروس کرونا ویروس مکزیک روز پنجشنبه گفت که میانگین سن مرگ و میر در کشور از COVID-19 به طرز حیرت انگیزی 55 ساله است ، در حالی که در بسیاری از کشورهای اروپایی به طور متوسط ​​75 سال است.

دستیار وزیر بهداشت هوگو لوپز-گاتل گفت ، با این حال ، برنامه واکسیناسیون ویروس کرونا در مکزیک در ابتدا پیرمردهای مکزیکی را هدف قرار خواهد داد.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر