[ad_1]

شهر مکزیکو – وزارت امور خارجه مکزیک روز چهارشنبه گفت که تیم جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده چشم انداز خود را در مورد کمک های بین المللی و توسعه اقتصادی برای آمریکای مرکزی برای دستیابی به مهاجرت منظم و امن به اشتراک می گذارد.

در بیانیه مکزیک آمده است ، وزیر خارجه مارسلو ابرارد و جیک سالیوان ، که از طرف بایدن به عنوان مشاور امنیت ملی انتخاب شد ، طی یک کنفرانس ویدیویی توافق کردند که هر دو دولت علل ساختاری مهاجرت را در اولویت قرار دهند.

دستیار بایدن گفت: سالیوان با ابرارد در مورد مسائل مرزی گفتگو کرد. بایدن ، دموکرات ، که 20 ژانویه روی کار خود را آغاز می کند ، به رای دهندگان قول داده است که رویکرد انسانی و چند وجهی تری نسبت به سیاست مهاجرت نسبت به دونالد ترامپ ، رئیس جمهور جمهوری خواه ، که موضع قاطع تری نسبت به دولت های قبلی داشته ، داشته باشد.

این وزارتخانه در بیانیه ای گفت: “توجه به دلایل ساختاری مهاجرت در اولویتی است كه دولت مکزیك و دولت بعدی آن را در اختیار دارند …”

“این چشم انداز بر حمایت از حقوق بشر مهاجران و پناهندگان و همچنین پاسخ منطقه ای متمرکز بر توسعه اقتصادی متمرکز است.”

در 19 دسامبر ، تیم بایدن گفت که او و رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، با یک تماس تلفنی تماس گرفتند تا “رویکرد جدید” مهاجرت را ارائه دهند که “گزینه های دیگری برای سفر خطرناک به ایالات متحده را ارائه دهد”.

دستگیری های مرزی در دسامبر به بالاترین سطح در حدود دو سال گذشته رسید که ناشی از انسداد ویروس کرونا و طوفان های ویرانگر در آمریکای مرکزی بود.

مقامات مکزیکی اعلام کردند که اقدامات ریاضت اقتصادی با هدف متوقف کردن کاروان های مهاجر را که به مرز آمریکا می روند ، کاهش نمی دهند. قرار است هفته آینده یکی از این کاروان ها هندوراس را ترک کند.

به گفته دو دستیار بایدن ، آخرین تماس با هدف آغاز تلاش ها برای ایجاد یک سیاست مشترک مهاجرت اندکی پس از روی کار آمدن وی است.

روابط ایالات متحده و مکزیک طی چهار سال گذشته به دلیل خواسته های ترامپ از دولت مکزیک که برای کاهش جریان مهاجران مرتبط با ایالات متحده تلاش بیشتری می کند ، از هم پاشیده است.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر