[ad_1]

شهر مکزیکو – وزارت بهداشت مکزیک روز سه شنبه قوانینی را برای تنظیم استفاده از حشیش دارویی منتشر کرد ، این یک گام مهم در اصلاحات گسترده تر برای ایجاد بزرگترین بازار قانونی حشیش در کشور آمریکای لاتین است.

این آیین نامه جدید توسط رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور امضا شد و اکنون به شرکت های دارویی اجازه می دهد تحقیقات پزشکی درباره محصولات شاهدانه را آغاز کنند.

اصلاحات مداوم شاهدانه شامل استفاده از ماری جوانا برای تفریح ​​است و بزرگترین بازار ملی شاهدانه را از نظر جمعیت در سراسر جهان ایجاد می کند.

قوانین جدید دارویی شرکت های دولتی که مایل به انجام آزمایش هستند باید از طرف تنظیم کننده بهداشت مکزیک COFEPRIS مجاز باشند و این آزمایش باید در آزمایشگاه های کاملاً کنترل شده و مستقل انجام شود.

لوئیزا کونسا ، وکیل دادگستری و فعال حشیش که پیشگام چالش های حقوقی منجر به غیرقانونی شدن حشیش پزشکی بود ، گفت: “استاندارد مقررات بسیار بسیار بالا است.”

وی گفت: “(این آیین نامه) برای بیمارانی كه شاهدانه خودشان رشد می كنند نیست ، بلكه برای شركتهای دارویی تولید كننده مشتقات شاهدانه دارویی است كه به عنوان مواد كنترل شده طبقه بندی می شوند كه نیاز به نسخه دارند.”

این آیین نامه همچنین قوانینی را برای کاشت ، کشت و جمع آوری شاهدانه برای اهداف پزشکی وضع کرده است که به شما این امکان را می دهد تا مشاغل بتوانند به طور قانونی ماری جوانا را در خاک مکزیک پرورش دهند.

در حالی که واردات برخی گیاهان شاهدانه برای شرکت هایی که می خواهند محصولات تولید کنند مجاز است ، صادرات شاهدانه کشت شده در مکزیک ممنوع است.

شرکت های خارجی علف های هرز از کانادا و ایالات متحده با علاقه مکزیک را تماشا می کنند. بسیاری به دلیل عدم اطمینان سیاست ، تصمیمات سرمایه گذاری را به تأخیر انداخته و منتظر انتشار آیین نامه نهایی هستند.

قانون گذاران مکزیکی نیز در آخرین مراحل قانونی سازی مصرف ماری جوانای تفریحی هستند ، انتظار می رود این لایحه در دوره بعدی کنگره تصویب شود.

این قانون یک تغییر اساسی در کشوری است که سالها گرفتار کارتلهای خشن مواد مخدر بود و مدتهاست با قاچاق ماری جوانا و قاچاق آن به ایالات متحده میلیون ها دلار درآمد کسب کرده اند.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر