مکزیک در میان موج همه گیر کوید شاهد رونق گردشگری آمریکایی است

[ad_1]

تولم ، مکزیک – دوستانی از جکسون ، می سی سی پی ، در جایگاه آفتابگیر که در یک ساحل ماسه سفید حفر شده و در آب های فیروزه ای کارائیب به سر می بردند ، استراحت کردند ، سپاسگزار تعطیلات زمستانی همه گیر در ایالات متحده بودند.

آنها در میان ده ها هزار گردشگر آمریکایی بودند که در اواخر سال 2020 و اوایل سال جاری از سواحل درخشان کارائیب در مکزیک پایین آمدند. ایالت Quintana Roo ، جواهر تاج گردشگری در کشوری که کانکون ، ریویرا مایا و تولوم در آن واقع شده است ، در این بخش 961000 گردشگر پذیرفته است – تقریبا نیمی از ایالات متحده – 25٪ کمتر از سال قبل.

لاترون ایوانز ، آتش نشان 40 ساله از جکسون گفت: “شما به اینجا می آیید و از همه مشکلات COVID آهی تسکین می یابد.”

اما این نگرانی در حال گسترش است که موفقیت در تعطیلات زمستانی ممکن است زودگذر باشد ، زیرا آلودگی COVID-19 در مکزیک و ایالات متحده ، منبع اصلی گردشگران خارجی ، به اوج جدیدی رسیده است – رایج ترین گزینه در ایالات متحده آغاز به کار می کند. اگر افزایش شدید عفونت ها باعث توقف جدیدی در بخش گردشگری شود ، اثرات آن ویرانگر خواهد بود.

وزیر امور خارجه جهانگردی ، ماریسول وانگاس پرز ، گفت: گردشگری 87٪ از تولید ناخالص داخلی Quintana Roo را تشکیل می دهد. این ایالت در حدود 90،000 شغل در جهانگردی – فقط 10،000 شغل خود را از دست داده است – و تعداد بیشماری دیگر كه به گردشگری بستگی دارند از دست داده است.

پروازهای ایالات متحده در بهار گذشته با طولانی شدن همه گیر خشک شد اما از آن زمان به طور مداوم در حال افزایش است. وانگاس گفت ، در ماه دسامبر ، Quintana Roo به طور متوسط ​​460 ورود و خروج در روز داشت ، در حالی که به طور متوسط ​​500 مورد قبل از همه گیری بود.

موسیقیدانان قایقرانی “Los Compas” در 5 ژانویه 2021 یک زوج را در ساحل ساحل مامیتاس ، در Playa del Carmen ، مکزیک ، سرناد کردند.Emilio Espehel / AP

افزایش گردشگران آمریکایی به جبران اروپاییان کمک کرده است ، که تعداد آنها به شدت کمتر است. در این فصل از تعطیلات مبتلا به همه گیری ، تعداد بیشتری از گردشگران آمریکایی به Quintana Roo آمدند تا یک سال قبل ، زمانی که جهان تازه در مورد ویروس کرونا آموخته بود. وانگاس گفت ، آنها 9 از 10 گردشگر خارجی را نشان می دهند.

وی گفت ، و آنها مدت طولانی تری می مانند و بعضی به ظاهر منتظر همه گیری ساحل هستند.

وانگاس ، توصیف چگونگی سفر بازدیدکنندگان از فرودگاه به مینی بوس به هتل و سپس گشت و گذار در سایت های باستانی غرق آفتاب ، گفت که مقامات به دنبال “ایجاد حباب گردشگری برای ایجاد اطمینان در هر کاری هستند که یک جهانگردان انجام می دهد”. گواهی شده توسط مقامات بهداشت ایالتی.

وی گفت: “جایی كه ممكن است خطری وجود داشته باشد كه آنها این حباب را ترك كنند.”

به عنوان مثال ، جمعیت ضربان دار در کنار یکدیگر – بسیاری بدون ماسک – در خیابان های مرکز شهر و باشگاه ها جمع شدند تا سال نو را در Playa del Carmen ، شهر ساحلی شلوغ بین کانکون و تولوم به صدا درآورند.

مراکز داخلی نیز خطراتی را تهدید می کنند: رستوران ها ، تئاترها ، سالن ها و سایر شرکت ها حق کار با ظرفیت 60٪ و سالن های ورزشی داخلی با ظرفیت 50٪ را دارند. هتل ها می توانند با 70 درصد ظرفیت رزرو کنند.

ایوانز ، مأمور آتش نشانی می سی سی پی ، گفت که هر جا که می رفت تحت تأثیر اقدامات بهداشتی قرار گرفته است. وی گفت: “آنها هنگام ورود به ساختمان دما را اندازه گیری می كنند و هر كجا بروید به شما ضدعفونی كننده دست می دهند.”

دوست او ، جرالد گرین ، یک تولید کننده موسیقی 32 ساله از جکسون ، جایی که تقریباً همه نزدیکان دوستان او آلوده هستند ، گفت که آب و هوا و ساحل ، متمرکز بر فضای باز ، اعتماد به نفس را ایجاد می کند.

وی گفت: “برای حفظ فاصله اجتماعی مجبور نیستم پول اضافی امتحان كنم ، زیرا این ساحل ، آب است و وقتی بیرون می روید ، مانند بسیاری از افراد روی یكدیگر نیست”.

وانگاس گفت که وزارت بهداشت به شدت با عفونت گزارش می شود. هنوز هم علائم نگران کننده ای وجود دارد. وضعیت آزمایش COVID-19 در این ایالت نزدیک به 50 درصد است و بر اساس دولت فدرال ، میزان مرگ هفتگی از COVID-19 از هفته قبل از کریسمس تا هفته بعد چهار برابر شده است.

کارشناسان بهداشت می ترسند که افزایش سفر در فصل تعطیلات منجر به پرش در مکان هایی شود که قبلاً کنترل آنها را به نظر می رسید.

دکتر مائوریسیو رودریگز از دانشکده پزشکی دانشگاه خودمختار ملی مکزیک با اشاره به مقاصد ساحلی مانند پورتو والارتا ، آکاپولکو ، کوینتانا روکس و ریویرا مایا گفت: “فعالیت اپیدمیک مجدداً در محبوب ترین مقاصد گردشگری به شدت افزایش می یابد.”

ایالت اوخاکای جنوبی که گردشگران را به پایتخت استعمار خود و همچنین سواحل آرام اقیانوس آرام خود جذب می کند ، در این فصل تعطیلات نصف تعداد گردشگر نسبت به یک سال قبل داشت. وزیر امور خارجه جهانگردی خوان کارلوس ریورا گفت با توجه به همه گیری همه گیر این اتفاق بدی نیست.

ریورا گفت: “ما از نظر گردشگری در ماه های آینده وارد ركود اقتصادی خواهیم شد ، نه فقط در اوخاكا ، در سراسر كشور.”

اگر عفونت ها به شدت افزایش یابد ، فشار برای بسته شدن دوباره سواحل مانند بهار سال گذشته افزایش می یابد که باعث اخراج گسترده افراد می شود.

هنگامی که بیماری همه گیر به مکزیک رسید ، هتل های بزرگ اخراج کارگران را با اصطلاح “وقفه های همبستگی” آغاز کردند. به کارگران گفته شد موقت است ، آنها یک ماه دیگر استخدام خواهند شد و بیشتر آنها بدون مزایایی که شایسته آنها هستند آزاد خواهند شد.

Alejandro Palafox-Munoz ، استاد جهانگردی در دانشگاه Quintana Roux گفت ، بحث کمی در مورد خطرات سلامتی ترویج گردشگری در مقابل تأثیر اقتصادی از دست دادن همه این مشاغل وجود دارد. وی گفت: افرادی که این مشاغل را از دست داده اند چاره ای جز بیرون رفتن و جستجوی مشاغل جدید برای تأمین معاش خانواده خود ندارند.

سائلی کاماچو ، 25 ساله ، به مدت دو سال در یک کلبه ساحلی در جزیره Cozumel به عنوان یک خانه دار کار می کرد ، تورهای فروشی و گیشه می فروشید. تنها دو هفته پس از ثبت اولین عفونت با COVID-19 در مکزیک ، وی کار خود را از دست داد.

کاماچو از فروش تورها کمیسیون دریافت می کرد و می توانست 110 دلار برای یک روز خوب بدست آورد. پس از اخراج او ، یک ماه با پس انداز خود زندگی کرد ، فکر می کرد که دوباره به کار گرفته خواهد شد. وی فارغ التحصیلی از دانشگاه را به تأخیر انداخت.

مادر و دو خواهر و برادرش نیز شغل خود را در بخش گردشگری از دست دادند. مادر او – و بسیاری دیگر – سعی کردند با فروش مواد غذایی از خانه های خود از طریق شبکه های اجتماعی امرار معاش کنند.

مادر او ، خدمتکار هتل ، سرانجام در ماه جاری تجارت جدید هتل را آغاز کرد. کاماچو پس از جستجوی طولانی به عنوان صندوقدار یک سوپرمارکت استخدام می شود ، جایی که تقریباً دو هفته طول می کشد تا کاری را که در یک روز خوب در کلوپ ساحلی انجام داده بدست آورد.

کاماچو گفت: “من قبلاً کار می کردم تا برای آینده ام پس انداز کنم ، یک خانه و ماشین بخرم.”

او هنوز هم نگران ویروس کرونا است ، اما اعتراف کرد وقتی دید گردشگران در حال بازگشت هستند تحریک شده است. وی گفت: “دیدن گردشگران واقعاً هیجان انگیز بود زیرا امرار معاش جزیره است.”

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma