معرفی باتری 12v 27a

باتری 27a ریموت چیست؟ از آنجایی که امروزه از تجهیزات کنترل از راه دور ، از جمله ریموت ، به طور گسترده ای استفاده می شود ، تصمیم گرفتیم انواع مختلفی از باتری 27a را که با این ریموت ها در ارتباط هستند ، معرفی کنیم. با ما همراه باشید … باتری از راه دور چیست؟ باتری یا منبع تغذیه نوعی منبع تغذیه برای راه اندازی دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی است. این باتری 12v 27a با توجه به مشخصاتشان طبقه بندی می شوند. یکی از عوامل نامگذاری این باتری ها ، اندازه و میزان انرژی ذخیره شده در آنها است. اگر می خواهیم در مورد اندازه باتری 27a بیشتر بدانیم ، باید گفت که در ابتدا باتری هایی در اندازه های مختلف توسط کارخانه ها تولید و به بازار عرضه می شوند که این امر مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان الکترونیک ایجاد می کند. به همین دلیل ، سازمان جهانی استاندارد اندازه های خاصی را برای انواع مختلف باتری در نظر گرفته است. باتری 12 ولت 27a ریموتی ابعادی که با باتری 12v 27a  از راه دور 12 ولت مرتبط هستند ، مدل های 23a و 27a هستند. همانطور که گفته شد ، اختلاف پتانسیل دو سر این باتری ها 12 ولت است و معمولاً در همان دو اندازه تولید و به بازار عرضه می شود. این نوع باتری ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر ، بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان باتری های از راه دور تولید می کنند. این محصول در مارک هایی مانند باتری از راه دور اکسل ، تیانسیو ، ردبات ، باتری از راه دور کاملیون 27a ، پاناسونیک ، وینک ، ماکسل ، GP ، ولف و سایر محصولات موجود است. باتری از راه دور تقریباً نیمی از ظاهر یک باتری نیمه قلم است و یک باتری استوانه ای به حساب می آید.
حتما بخوانید:
چرا پکیج ایران رادیاتور چشمک میزند؟ علت چشمک زدن چراغ پکیج ایران رادیاتور تعمیر نوین
باتری 23a یکی از باتری های ریموت کنترل است که از لحاظ ظاهری کاملاً شبیه باتری 27a است. تنها تفاوت این است که ضخیم تر از آن است. برخی فکر می کنند چون باتری کنترل از راه دور 23a کمی بزرگتر است ، قیمت آن گرانتر است. اما باید گفت که این دو مدل از نظر قیمت تفاوتی ندارند. باتری 27a نسبت به نوع دیگر کمی نازک تر است و به دلیل کوچک بودن در انواع مختلف کنترل از راه دور بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. باتری های از راه دور به دلیل خاصیت قلیایی بودن ، عمر بهتری نسبت به باتری های معمولی دارند ، همانطور که می دانید باتری های قلیایی انرژی خود را از طریق واکنش بین دی اکسید منگنز و فلز روی به دست می آورند. باتری های از راه دور و همچنین سایر باتری های قلیایی شارژ نمی شوند و پس از استفاده باید به درستی دفع شوند. اگر بعد از اتمام انرژی این باتری ها را دوباره شارژ کنید ، با ترشح ماده ای شیمیایی به نام هیدروکسید پتاسیم می توانند محیط را آلوده کنند. این  باتری ریموت 27a ماده در صورت تماس با بدن می تواند باعث حساسیت پوستی شود.
باتری ریموتی 27a
باتری ریموتی 27a
نحوه تعویض باتری کنترل از راه دور یکی از رایج ترین مشکلات ریموت کنترل این است که باتری 27a  تمام می شود. در این حالت ، اگر دکمه کنترل از راه دور را فشار دهید ، LED روی آن یا به هیچ وجه روشن نمی شود یا در نور کم روشن و خاموش می شود. اگر ریموت شما در این حالت است ، وقت آن است که باتری ریموت را تعویض کنید.
حتما بخوانید:
آژانس جاسوسی کره جنوبی می گوید کره شمالی مردم را اعدام می کند ، سرمایه ها را می بندد
برای تعویض باتری از راه دور ، ابتدا قاب را با یک پیچ گوشتی کوچک باز کنید. پس از انجام این مرحله ، ببینید آیا اتصال دهنده هایی روی کنترل از راه دور وجود دارد یا خیر. بعضی از دستگاه های از راه دور معمولاً یک صفحه فلزی یا پلاستیکی در لبه دارند که محفظه کنترل از راه دور را محکم می کند. اگر ریموت شما از این نوع است ، ابتدا لبه ها را با یک چیز تیز مانند چاقو به عقب بکشید تا کمی بازتر شود. باتری ریموت 27a گاهی اوقات می توانید با استفاده از یک جسم تیز به راحتی این کار را انجام دهید. پس از باز کردن درپوش کنترل از راه دور، باتری را بردارید. سپس به اعداد نوشته شده روی باتری ریموت کنترل نگاه کنید. حتماً همان مدلی را که در کنترل از راه دور شما استفاده شده خریداری کنید. پس از تعویض باتری ، ریموت را با پیچ تعویض کنید. اکنون دکمه های کنترل از راه دور را فشار دهید. در این حالت ، LED روی آن باید روشن باشد. اکنون دامنه کنترل از راه دور شما حداکثر است و نیازی به تعویض باتری برای شش ماه یا یک سال نیست. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت ببرید. بیشتر بخوانید از وب سایت است.