مدیر ترامپ درباره برچسب زدن به تروریست های کلبه یمن بحث می کند – گروه های امدادی هشدار می دهند هزاران نفر با گرسنگی روبرو هستند


مقامات دولت ترامپ در یک بحث داخلی در مورد این که آیا شورشیان حوثی در یمن را به عنوان یک سازمان تروریستی برچسب گذاری کنند ، قفل شده اند ، زیرا گروه های امدادی و مقامات سازمان ملل هشدار می دهند که این اقدام می تواند باعث یک فاجعه انسانی در کشوری شود که در حال حاضر است چهار نفر که با مباحث آشنا بودند پنج سال را در جنگ گذراندند و به NBC News گفتند.

در روزهای اخیر ، آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده و وزارت امور خارجه آمریکا ، وزیر امور خارجه مایك پمپئو را برای تعیین نیروهای حامی تحت حمایت ایران در یمن به عنوان یك سازمان تروریستی خارجی رد كردند ، با این استدلال كه این سازمان می تواند در تامین مواد غذایی و سایر كمك های اضطراری به كشوری كه در حال حاضر است به طور جدی اختلال ایجاد كند. یک مقام ارشد دولت ، یک مقام سابق وزارت خارجه ، یک دستیار کنگره و یک عضو یک سازمان بین المللی کمک های بشردوستانه گفت که در آستانه گرسنگی است. منابع خواستند نامشان فاش نشود ، زیرا آنها مجاز به صحبت با رسانه ها نبودند.

ارقام جدیدی که هفته گذشته توسط سازمان ملل منتشر شد ، نشان می دهد که 17000 نفر در یمن با شرایطی مانند قحطی روبرو هستند و زمینه بدی را برای بحث فراهم می کند. انتظار می رود تا اواسط سال 2021 حدود 47000 مورد دیگر به سطوح مشابه برسند.

پسر حسن سوished تغذیه حسن مرض محمد در ماه نوامبر در کنار الاغی نزدیک کلبه خانواده اش در منطقه آبس در استان هادجه یمن ایستاده است.STRINGER / رویترز

یک دستیار کنگره گفت ، USAID تحلیل مفصلی از اثرات مضر احتمالی این اقدام را آماده کرده است و طبق گفته یکی از مقامات سابق وزارت امور خارجه که از جلسه خبر داده است ، جان بارسا ، رئیس آژانس شخصاً از پمپئو در این هفته درخواست کرده است که این تصمیم را رعایت نکند.

دیوید شنکر دستیار وزیر خارجه در امور خاورمیانه این هفته به منطقه پرواز کرد و قرار بود در عمان و عربستان گفتگو کند. یک مقام ارشد دولت ، یک مقام سابق وزارت امور خارجه و یک کارمند بشردوستانه جهانی در مورد بحث و گفتگو گفت که شنکر در حال بررسی گزینه های احتمالی شناسایی هوتوس به عنوان تروریست است ، از جمله لیست رهبران جداگانه یا شخصیت های اصلی این گروه. هر دو بارسا و شنکر توسط دولت ترامپ در سمت های خود قرار گرفتند.

حتما بخوانید:
ارزان ایرانی واقعی بدون ریزش - خرید ویو

“در هر سطح زیر نظر پمپئو در وزارت امور خارجه ، مردم تمام تلاش خود را می کنند تا این سرعت را کاهش دهند یا حداقل اطمینان حاصل کنند که FTO نیست. [foreign terrorist organization] انتصاب “، گفت: مقام سابق وزارت امور خارجه. “اکنون منصوبان سیاسی واقعی را می بینیم که شاهین ایرانی هستند ، اما درک می کنند.” اوه صبر کنید ، این واقعاً مضر است. “

مشخص نیست که آیا وزیر پمپئو از این شکایات تحت تأثیر قرار خواهد گرفت یا خیر. حامیان شناسایی شورشیان یمنی مورد حمایت تهران را بخشی از کارزار آمریكا برای “حداكثر فشار” بر ایران و ضربه عقب نشینی به نفوذ ایران در خاورمیانه و تلاش های پیش بینی شده دولت آینده بایدن برای ورود مجدد به توافق هسته ای می دانند.

نه وزارت امور خارجه و نه USAID بلافاصله به درخواست NBC News برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

دولت تبعیدی سعودی ها و یمن بارها خواستار آن شده اند که واشنگتن بر اساس قوانین آمریکا شورشیان هوتو را به عنوان تروریست برچسب گذاری کند.

شناسایی تروریست تحریم های مالی و پیگرد قانونی کیفری را برای کارگران یا گروه هایی که با Hutus سروکار دارند ، شامل پرداخت هزینه ها در بنادر دریافت کننده محموله های کمک ، در پی خواهد داشت.

کودکان آواره یمنی در ماه نوامبر در کلاس درختان در فضای باز در سایه یک درخت در منطقه Abs در استان شمالی حجا شرکت کردند.آسا احمد / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

سازمان ملل ، رئیس برنامه جهانی غذا ، اتحادیه اروپا ، قانونگذاران هر دو طرف و سازمان های امدادی هشدار داده اند که برچسب زدن به تروریست ها به هوتوس پیامدهای مخرب و گسترده ای برای اقدامات بشردوستانه خواهد داشت.

آماندا کاتانزانو ، مدیر ارشد سیاست و حمایت از کمیته نجات بین المللی ، در مصاحبه ای با NBC News گفت: یمن 90 درصد به واردات مواد غذایی وابسته است و سردرگمی احتمالی برچسب نه تنها ضربه ای به اقتصاد ، بلکه توانایی تهیه مواد غذایی از خارج از کشور است. . حواله ها یا پول فرستاده شده توسط اعضای خانواده یا دوستان در خارج از کشور ، که یمنی ها اغلب به آنها اعتماد می کنند ، نیز به شدت محدود خواهد شد.

“24 میلیون یمنی برای زنده ماندن به کمک های بشردوستانه نیاز دارند و همه سیستم های اطراف آنها از بین رفته است. به دلایل سیاسی و انسانی بسیار مهم است که راهی برای خاتمه دادن به این درگیری پیدا کنیم و به نظر می رسد تعریفی برای طولانی شدن آن در نظر گرفته شده است. کاتانزانو گفت. IRC از سال 2012 کمک های بشردوستانه در یمن ارائه می دهد.

حتما بخوانید:
لباس بچگانه: استراتژی Google

گروه های امدادی مثال سومالی را ذکر می کنند ، جایی که ایالات متحده الشباب را به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی می کند. این تصمیم تلاش های امدادی را پیچیده می کند زیرا گروه مناطق وسیعی را کنترل می کند. ماهها طول کشید تا سازمانهای بشردوستانه مجوز قانونی برای فعالیت در سومالی را از دولت آمریکا دریافت کنند و قحطی فوران کرد که باعث کشته شدن بیش از یک چهارم میلیون سومالیایی شد.

حسینی ها برخلاف الشباب ، وزارتخانه ها و زیرساخت های دولت یمن ، از جمله فرودگاه اصلی و بنادر را کنترل می کنند. این می تواند گروه های امدادی را بدون نقض تحریم های ایالات متحده در انجام وظیفه خود غیرممکن سازد.

منتقدان می گویند این اقدام می تواند هرگونه تلاش دیپلماتیک برای میانجیگری در مذاكرات صلح را تضعیف كند ، زیرا یك مقام سازمان ملل یا یك نماینده دیگر بین المللی به دلیل تعامل با هوتوس ممكن است تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

سعید بدر بن حمد بن حمود البوسائیدی ، وزیر امور خارجه عمان روز شنبه تأیید کرد که این تعریف در بحث های خود با دستیار وزیر شنکر مطرح شده است و تأثیر آن را در احیای گفتگوهای بین هوتوها ، که کنترل زیادی دارند ، زیر سوال برد. بخشی از کشور از جمله صنعا پایتخت و دولت سرنگون شده یمن.

وزیر امور خارجه عمان در اجلاس سران در بحرین گفت: “من فکر می کنم همه ما موافق هستیم که می خواهیم به این منازعه پایان دهیم و همه توافق داریم که هیچ راه حل نظامی وجود ندارد.” “من فکر نمی کنم که یک راه حل مبتنی بر طبقه بندی یا مسدود کردن یک بازیکن اصلی در این درگیری و بازگرداندن آنها به میز مذاکره وجود نداشته باشد.”

قانون گذاران آمریكایی نیز از این اقدام انتقاد كرده اند.

تاد یانگ یانگ جمهوری خواه از ایالت ایندیانا و شورای دموکراتیک گفت: “این تعیین نامشخصیت بیشتر کشور ، که در حال حاضر محل استقرار القاعده در شبه جزیره عربستان است ، باعث پیچیده شدن مذاکرات توافق نامه صلح و متوقف کردن کار مهم بسیاری از سازمان های غیردولتی نجات دهنده در این کشور خواهد شد.” مورفی و کونز در بیانیه مشترک هشدار دادند.

“ایجاد موانع جدید و اضافی در برابر مواد غذایی و تجهیزات پزشکی – در طی یک همه گیر جهانی به نفع ایالات متحده ، متحدان و شرکای منطقه ای ما یا مردم یمن نیست.”


منبع: meditation-news.ir