مجلس عوام آرژانتین لایحه قانونی شدن سقط جنین را تصویب کردبوئنوس آیرس – قانون گذاران روز جمعه در مجلس عوام آرژانتین طرحی را تصویب کردند که سقط جنین را در اکثر موارد قانونی می کند ، پیشنهادی که توسط رئیس جمهور آلبرتو فرناندز در پاسخ به خواسته های مدافعان حقوق زنان از مدت ها قبل ارائه شد.

این لایحه که پیش از پایان سال انتظار می رود در مجلس سنای این کشور به تصویب برسد ، امکان سقط جنین داوطلبانه تا هفته چهاردهم بارداری را فراهم می کند.

قانون پیشنهادی پس از بحث در ماراتن که از پنجشنبه تا ساعات اولیه صبح جمعه ادامه داشت ، با 131-117 رأی و 6 رای ممتنع به تصویب رسید.

تظاهرکنندگان طرفدار جرم زدایی از سقط جنین ، که شب را در مقابل ساختمان کنگره در بوینس آیرس به سر بردند ، هنگام گوش دادن به سخنان رئیس پارلمان در مورد خواندن نتایج رای گیری در صفحه نمایش ، از خوشحالی منفجر و بغل شدند. بسیاری از آنها ماسک صورت با رنگ سبز داشتند که به نمادی از حرکت آنها تبدیل شد.

صدها متر (یارد) ، در فاصله نه چندان دور از ساختمان پارلمان ، صدها مخالف ، که لباس آبی روشن به تن داشتند و پرچم ملی را یدک می کشیدند ، با اندکی اشک ریختن نتیجه را تلخ کردند.

آمریکای لاتین دارای محدودترین قوانین سقط جنین است. مکزیکو سیتی ، کوبا و اروگوئه از معدود مکانهای منطقه هستند که زنان می توانند در 12 هفته اول بارداری ، بدون توجه به شرایط ، سقط جنین کنند.

در حال حاضر ، بسیاری از زنانی که در آرژانتین سقط جنین می کنند و همچنین افرادی که در این روند به آنها کمک می کنند ، می توانند تحت پیگرد قانونی قرار گیرند. موارد استثنا فقط در موارد تجاوز جنسی در نظر گرفته می شود یا اگر بارداری خطری برای سلامتی مادر باشد.

حتما بخوانید:
فلوریدا سومین کشوری است که 1 میلیون پرونده را تحویل داده است

در حالی که این لایحه از مجلس عوام به تصویب رسیده است ، انتظارات در سنا این کشور چندان روشن نیست. دو سال پیش ، در زمان مدیریت رئیس جمهور محافظه کارتر “مائوریسیو ماکری” ، مجلس عالی پس از تصویب دقیق آن در مجلس عوام ، به قانونی مشابه برای قانونی کردن سقط جنین رأی داد.

پیش از مناظره روز پنجشنبه ، کلیسای کاتولیک روم از نمایندگان خواستار “دومین بار برای تأمل در معنای احترام به زندگی” شد ، با تکرار پاپ فرانسیس ، آرژانتینی ، گفت که سقط جنین بخشی از “فرهنگ کنار گذاشته شده” امروز است که به حیثیت افراد متولد نشده ، ضعیف احترام نمی گذارد. یا بزرگسالان

قبل از انتخاب یک سال پیش ، فرناندز قول داده بود که برای سقط جنین داوطلبانه و رایگان فشار خواهد آورد.

از سال 1983 تاکنون ، هزاران زن متقاضی سقط جنین طی اقدامات غیرقانونی و خطرناک در آرژانتین جان خود را از دست داده اند و طبق گفته دولت ، سالانه حدود 38000 زن به دلیل اقدامات مخفی که به طور مخفی انجام می شود ، در بیمارستان بستری می شوند.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.
منبع: meditation-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید