لوجین الخطلول ، فعال حقوق زنان سعودی ، این حکم را فرجام خواهی می کند


یکی از مشهورترین فعالان حقوق زنان روز دوشنبه به دلیل تحسین خانواده اش برای شجاعتش ، به حکم نزدیک به شش سال زندان اعتراض می کند.

خواهر بزرگتر وی روز سه شنبه به NBC News گفت: لوجین الخطلول ، 31 ساله ، وقتی قاضی سعودی وی را به پنج سال و هشت ماه زندان محکوم کرد ، گریه کرد.

آلیا الحاتلول این حکم را “ناپسند” خواند ، اما گفت که پیام های طرفداران و افراد خیرخواه او را مطمئن می کند.

وی از بلژیک ، جایی که اکنون زندگی می کند ، گفت: “من فهمیدم که هیچ کس این حکم یا این دادگاه را باور ندارد ، بنابراین باعث می شود کمی برای خواهرم راحت باشم.”

وی گفت: “او می خواهد بی گناه شناخته شود ، این هدف اصلی او است.” “او بسیار شجاع است … اگر پرونده من بود ، من این کار را نمی کردم.”

مطابق گفته ، لوجین الخطلول به دلیل فعالیت در برنامه های خارجی ، استفاده از اینترنت برای آسیب رساندن به نظم عمومی و همکاری با افراد و م institutionsسسات درگیر در جرایم تحت قوانین مبارزه با تروریسم ، به فعالیت در جهت تغییر در عربستان سعودی محکوم شده است. اخبار سعودی مربوط به سایت دولتی Sabq.

NBC News نتوانست اتهامات علیه خود را تأیید کند.

علیا الخطلول گفت: “او از اینکه بسیار گریه می کرد بسیار ناامید شد.” “او یک تروریست محسوب می شود.”

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

گروه های مدافع حقوق بشر از جمله عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر گفتند که اتهامات علیه لوژان الخطلول در زمان بازداشت کاملا مربوط به فعالیت های حقوق بشری وی بود و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط وی شدند.

حتما بخوانید:
Everything You Needed to Find out about Makeup Factory China and Were Afraid To Ask

الختلول به عنوان یکی از معدود زنانی شناخته می شود که علناً خواستار حق رانندگی زنان در پادشاهی کاملاً محافظه کار و همچنین لغو سیستم محدودکننده سرپرستی مردان در کشور است که مدتهاست آزادی حرکت زنان را محدود می کند. او چند ماه قبل از لغو چندین دهه ممنوعیت رانندگی برای زنان توسط پادشاهی ، در ماه مه 2018 به همراه سایر فعالان دستگیر شد.

سخنگوی وزارت رسانه عربستان سعودی روز دوشنبه به ان بی سی نیوز گفت که دو سال و 10 ماه از صدور حکم الخطلل به تعویق افتاده است و این حکم به مه 2018 تعلق گرفته است. طبق گفته اعضای خانواده وی تا مارس 2021 آزاد شد.

علیا الخطلول روز سه شنبه گفت که خواهرش قصد دارد نه تنها از رای دادگاه ، بلکه همچنین از تصمیم دیگری تجدیدنظر کند که بر اساس آن وی در بازداشت شکنجه نشده است. خانواده لوجین الحاتلول می گویند او در اثر برق گرفتگی و آزار جنسی مواجه شده است.

گروه های حقوق بشری گفتند که سایر فعالان بازداشت شده زن نیز مورد شکنجه و آزار جنسی قرار گرفته اند. عربستان سعودی این ادعاها را رد کرده است.

آلیا الحاتلول گفت پدر و مادر وی نیز بسیار قوی و خوش بین بودند ، اما چند هفته گذشته به ویژه برای آنها خسته کننده بود زیرا به نظر می رسد مقامات سعودی با پرونده خواهرش عجله دارند ، حتی اگر این پرونده به طور غیررسمی بیش از یک سال است به حالت تعلیق درآمده است. نیمی در دادگاه کیفری منظم. ماه گذشته ، پرونده لوجین الخطلول به دادگاه جنایی تخصصی جنایی عربستان منتقل شد که در رسیدگی به پرونده های تروریسم تخصص دارد.

حتما بخوانید:
دوزینگ پمپ پرومیننت ProMinent - پمپ تزریق مواد شیمیایی و سیستم آنلاین کولینگ تاور

“این تصور را به من می دهد که آنها می خواهند از پرونده او خلاص شوند ، [but] آنها می خواهند چهره خود را حفظ کنند “، علیا الخطلول گفت. “آنها نمی خواهند مانند یک بازنده به نظر برسند.”

علاa الصديق ، مدير اجرايي گروه حقوق بشر ALQST مستقر در لندن ، كه مدافع حقوق بشر در عربستان سعودي است ، اظهار مي دارد كه ممكن است مقامات سعودي به لوژين الحتحلول حكم كمتري از آنچه در يك آزمايش ممكن بوده ، داده اند. برای اطمینان رئیس جمهور آینده. پیش از رای دادگاه روز دوشنبه ، طبق گفته دیده بان حقوق بشر ، الخطلول با اتهاماتی روبرو است که می تواند 20 سال زندان محکوم کند.

الصدیق گفت: “آنها خواهان شروع تازه ای با جو بایدن هستند.”

لوجین الخطلول فعال سعودی در سال 2019 فیس بوک / خبرگزاری فرانسه – پرونده گتی ایماژ

عربستان سعودی از روابط نزدیک با دولت رئیس جمهور دونالد ترامپ برخوردار است ، اما انتظار می رود روابط سردتری با تیم جو بایدن رئیس جمهور تازه انتخاب شده داشته باشد. بایدن متعهد شده است “روابط ایالات متحده با پادشاهی نفت خیز” را بار دیگر ارزیابی کند و عربستان را “پاریا” توصیف کند.

سارا لی ویتسون ، مدیر اجرایی Democracy for the Arab Arab Now ، یک سازمان حقوق بشری که توسط جمال هاشوگی روزنامه نگار مقتول سعودی اندکی قبل از مرگ وی تاسیس شد ، گفت که تصمیم پادشاهی در محکومیت الخطلول پیامی به جهان ارسال کرده است. که عربستان سعودی قرار است هر کاری که بخواهد انجام دهد.

شارلین گوباش کمک کرد


منبع: meditation-news.ir