[ad_1]

سانتیاگو – قانون گذاران شیلی روز سه شنبه از لایحه ای به کنگره رونمایی کردند که واکسیناسیون ویروس کرونا را اجباری می کند ، زیرا دولت راست میانه اصرار دارد بیشتر مردم این کشور را تا اواسط سال تحت تأثیر قرار دهد.

طبق قانونگذاران حزب مخالف دموکراسی مسیحی ، این لایحه کد بهداشت کشور را اصلاح می کند ، که اکنون به واکسیناسیون آبله ، سرفه سیاه و سایر بیماری ها نیاز دارد.

شیلی اولین کشور در آمریکای جنوبی بود که برنامه واکسیناسیون علیه COVID-19 را آغاز کرد.

این کشور آند همچنین با تهیه معاملات با AstraZeneca Plc ، Pfizer Inc و شریک BioNTech SE و Sinovac Biotech Ltd. در میان بهترین افراد در منطقه برای تهیه واکسن قرار دارد.

گابریل سیلبر ، حامی لایحه گفت: “هرچه در این روند پیش برویم ، متأسفانه با مقاومت هموطنان مواجه خواهیم شد.” وی گفت: این لایحه به اطمینان از کارآیی برنامه بلند پروازانه واکسیناسیون کشور کمک می کند.

یک نظرسنجی IPSOS در اوایل دسامبر نشان داد که از هر 10 شیلیایی هفت نفر گفتند که آماده واکسیناسیون هستند.

سیلبر گفت که این قانون به شما اطمینان می دهد که شیلی می تواند به طور م 80ثر 80٪ از جمعیت خود را واکسینه کند ، که به گفته متخصصان بهداشت برای دستیابی به ایمنی گله و انتقال سلول های بنیادی مورد نیاز است.

در اوایل این هفته ، انریکه پاریس ، وزیر بهداشت ، گفت که مقامات این پیشنهاد را بررسی خواهند کرد.

شیلی کمی قبل از کریسمس واکسیناسیون کارگران بهداشت خط اول را آغاز کرد و گفت سایر مقامات دولتی که درگیر مبارزه با ویروس هستند ، و همچنین افراد مسن و بیماران مزمن در خط بعدی هستند.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir