فعالان طرفدار دموکراسی از تقلب در انتخابات ترامپ خشمگین شدند


لندن – ولادیمیر کارا-مورزا ، فعال سیاسی روسیه می گوید که او دو بار مسموم شده است ، اما او را در دفاع از هنجارهای دموکراتیک بیشتر ، شفافیت و فساد کمتر در روسیه که به طور فزاینده ای مستبد است ، متوقف نکرده است.

به همین دلیل ، او مانند بسیاری از فعالان طرفدار دموکراسی از هنگ کنگ تا مجارستان ، از چالش های رئیس جمهور دونالد ترامپ برای نتایج انتخابات آمریکا عصبانی و ناامید است.

کارا-مورزا در مورد ادعاهای بی اساس ترامپ مبنی بر انداختن آراots غیرقانونی گفت: “این فقط گمراه کننده نیست ، بلکه توهین آمیز است که از موازی استفاده کنید و از کلماتی مانند تقلب و دستکاری استفاده کنید.” “آن دسته از کشورهایی که روندهای واقعی انتخابات واقعی دارند ، نباید از کلماتی مانند تقلب و دستکاری استفاده کنند.”

فعالان طرفدار دموکراسی در کشورهایی که دموکراسی تحت فشار است یا نگرانی وجود ندارد مبنی بر اینکه سخنان ترامپ به تلاش آنها صدمه می زند ، نادیده گرفتن هنجارهای دموکراتیک برای رهبران آنها را آسان تر می کند و هرگونه تقلب در سیستم های خود را با رای ایالات متحده برابر می دانند 2020

ترامپ علیرغم پرونده های قضایی متعددی که نتایج انتخابات را به چالش می کشد ، شواهدی از تقلب ارائه نکرده است. حتی دادستان کل ویلیام بار سه شنبه گذشته گفت که هیچ مدرکی مبنی بر تقلب گسترده رای دهندگان در جریان انتخابات وجود ندارد ، که این با تلاش های مداوم رئیس جمهور برای برگرداندن نتایج مغایرت دارد.

فعالان و ناظران انتخابات می گویند رفتار ترامپ پیام اشتباهی را ارسال می کند. در گزارش انتخاباتی ، سازمان امنیت و همکاری در اروپا ، که انتخابات ده ها کشور را رصد می کند و تیمی از ناظران بین المللی را به ایالات متحده می فرستد ، ادعاهای ترامپ را “بی اساس” خواند و گفت که “اعتماد عمومی به نهادهای دموکراتیک را تضعیف می کند”. “

حتما بخوانید:
قیمت دستگاه نیتروژن ساز صنعتی

در مقابل ، این سازمان گفت كه در انتخابات 2018 روسیه ، “هیچ رقابت واقعی” وجود ندارد ، از جمله اینكه “تعدادی از فعالانی كه مشروعیت انتخابات را زیر سوال می برند بازداشت شده اند.”

گزارش این سازمان در مورد انتخابات ایالات متحده و اصرار مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه رأی صادقانه منصفانه بود ، به گفته فعالان طرفدار دموکراسی هنوز برای پاک کردن خساراتی که ادعاهای ترامپ ایجاد کرده کافی نیست.

استر ناگی ، دیپلمات سابق مجارستان که اکنون دبیرکل اتحادیه فدرالیست های اروپا در مجارستان است ، سازمانی که بیشتر تبلیغ می کند ، گفت: “این ترسناک است زیرا ما ایالات متحده را به عنوان یک دموکراسی درجه یک با کنترل و تعادل و رسانه های با کیفیت می بینیم.” ادغام اروپا “مجارستان یک کشور کوچک است و ما ایالات متحده را الگوی دموکراسی می دانیم.”

یک معترض دموکرات در تظاهراتی در ژانویه پوستری با عنوان “هنگ کنگ را دوباره بزرگ بساز” در دست داشت.May James / تصاویر SOPA / پرونده تصویری گتی

در خاورمیانه ، فعالان ایالات متحده را فراتر از یک الگو می دانند. اصرار ترامپ بر پیروزی در انتخابات بر زندگی مردم بسیاری از کشورهای منطقه تأثیر می گذارد.

مداوی الرشید ، یکی از اعضای بنیانگذار حزب مخالف سعودی در مجلس شورای ملی ، گفت: “افرادی که تحت حکومت استبدادی زندگی کرده اند ، این قدرت را از ما سلب می کنند که بگوییم دموکراسی بهترین شکل حکومت است.” تمایل وی برای صحبت علیه حاکمان پادشاهی ، وی را در کشور خود تبدیل به شخصیتی غیر گرته کرد.

در عوض ، ادعاهای ترامپ باعث شده است که حاکمان خودکامه بتوانند “به شهروندان خودشان بگویند که ما بهترین شکل پایدار دولت هستیم” راحت ترند. آنها می توانند بگویند ، “به آشفتگی در ایالات متحده نگاه کنید ، ببینید که چگونه یک رهبر منتخب می تواند با ترک روش خود با استفاده از روش های دموکراتیک و قانونی مخالفت کند.”

حتما بخوانید:
انتخاب لباس بچگانه

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

در طی چهار سال ریاست جمهوری ترامپ ، طرفداران دموکراسی و حقوق بشر در یک صحنه بین المللی که پس از انتخابات 2016 تغییر اساسی کرد ، شکست خوردند. فعالان حقوق بشر تا حد زیادی از عدم موفقیت دولت در شوک بودند صحبت می کند پس از ترور وحشتناک مخالف سعودی جمال هاشوگی در اکتبر 2018. آغوش ترامپ با رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین و رهبر کره شمالی کیم جونگ اون نیز توسط گروه های حقوق بشری مورد انتقاد قرار گرفته است.

منظره از هنگ کنگ کمی پیچیده تر است. چین پس از ماه ها تظاهرات سال گذشته علیه قانون پیشنهادی استرداد ، با معترضان به دموکراسی برخورد کرد. در این سال ، یک قانون جدید امنیت ملی خطرات را برای کسانی که به طور مستقیم قانون چین را به چالش می کشند افزایش داده است.

عصبانیت فعالان دموکرات در هنگ کنگ از اقدامات چین در آنجا باعث شده بسیاری تلاشهای ترامپ و دولت وی برای مهار چین را تحسین کنند. اوری نگ ، فعال طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ ، گفت: با این حال ، این تصویب باعث شده بسیاری از تئوری های توطئه در رسانه ها و رسانه های اجتماعی در مورد اعتبار رای گیری در ایالات متحده استقبال کنند.

ترامپ خودش در جریان انتخابات از تئوری های توطئه دفاع کرد و ادعا کرد که Dominion Voting Systems ، یک شرکت سازنده دستگاه های رای گیری ، میلیون ها رای ترامپ را “پاک” کرده است.

نگ ، که به دلیل فعالیت های ضد فساد و حمایت از – آزادی های بزرگ دموکراتیک

از آنجا که چین در برابر فعالان طرفدار دموکراسی آسیب پذیرتر است ، تنها پیام Ng به رأی دهندگان آمریکایی این است که دموکراسی را مسلم نپندارند.

“اگر شما دموکراسی دارید ، باید قدر آن را بدانید ، آن چنان که به نظر می رسد ثبات ندارد. این بسیار شکننده است. “


منبع: meditation-news.ir