فرهنگ انگلیس می گوید ، نتفلیکس باید روشن کند که این تاج ساخته شده است

دسته‌بندی نشده | No comments


سریال معروف تاج و تار نتفلیکس بینندگان را به تور گسترده ای از تاریخ مدرن از نگاه خانواده سلطنتی انگلیس کشاند و رویدادهای مهم از دوران پس از جنگ تا مدیریت مارگارت تاچر را دراماتیک کرد.

اما بازنگری در انتقال سوابق تاریخی – تزئینات ، اغراق و حتی برخی اختراعات صریح – مدت ها بحث در میان محققان و زندگینامه نویسان را برانگیخته است و اکنون وزیر فرهنگ انگلیس در حال ارزیابی است.

الیور داودن ، وزیر امور خارجه انگلیس در امور فرهنگی ، به میل روز یکشنبه گفت که وی معتقد است نت فلیکس باید برای بینندگان کاملاً روشن کند که “تاج” یک اثر داستانی است ، نه یک درس تاریخ از یک کتاب.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

“این یک اثر هنری به زیبایی تولید شده است ، بنابراین مانند سایر تولیدات تلویزیونی ، Netflix در ابتدا باید کاملاً واضح باشد ، فقط … بدون این ، من می ترسم نسلی از بینندگان که این اتفاقات را تجربه نکرده اند ، داستان را با داود گفت.

میل گزارش داد که انتظار می رود داودن با درخواست درخواستی مبنی بر برچسب زدن هر قسمت از “تاج” به غول پخش جریانی ، توضیح دهد که سریال برنده امی یک نسخه خیالی از حماسه خانواده ویندزور است.

داودن و دپارتمان فرهنگ انگلیس بلافاصله به ایمیلهایی که درخواست نظر می کنند ، پاسخ ندادند. NBC News برای اظهار نظر در مورد اظهارات خود با نتفلیکس تماس گرفت.

پیتر مورگان ، خالق و نویسنده اصلی تاج ، این واقعیت را مخفی نمی کند که نمایش او مجوز هنری با تاریخ انگلیس را کسب کرده و برخی از وقایع را برای تأثیر چشمگیر تقویت می کند ، زیرا رنگین کمان زندگی ملکه الیزابت دوم را در اواخر دهه 1940 ردیابی می کند. گذشته.

اما با پیشرفت طرح این برنامه به دوران مدرن ، رفتار خیالی با چهره های مشهوری مانند پرنسس دایانا و پرنس چارلز باعث شد بینندگان زیادی از مورخان حرفه ای و بستگان خانواده ویندزور گرفته تا سیاستمداران دور کاخ باکینگهام رتبه بندی کنند.

دیکی آربیتر ، دبیر مطبوعاتی سلطنتی سابق ، “تاج” را “تیشه کاری” شاهزاده چارلز (جاش اوکانر) و همسر اولش دیانا (اما کورین) خواند.

فصل آخر این سریال تا حد زیادی حول ازدواج پرتنش و ازدواج های خارج از ازدواج این زوج سلطنتی انجام شده و درد شخصی آنها را به خاطر درام انفجاری بدست آورده است.

برادر دایانا ، چارلز اسپنسر نیز گفت که قبل از این قسمت ها باید اخطار داده شود که “این درست نیست ، بلکه براساس برخی از وقایع واقعی است.” وی به ITV انگلیس گفت: “من نگرانم که مردم فکر می کنند این یک انجیل است و ناعادلانه است.”

مورخان خانواده ویندزور همچنین به تصویر کشیدن فصل جدید رابطه بین الیزابت (اولیویا کلمن) و نخست وزیر نخست انگلیس ، مارگارت تاچر (جیلیان اندرسون) را به چالش کشیدند و تأکید کردند که روابط آنها در زندگی واقعی آنچنان که نمایش نشان می دهد سرد نیست.

مورگان ، نویسنده ملکه و فراست / نیکسون ، به طور مداوم از رویکرد خود به داستان دفاع کرده و گفته است که تیم خلاق این نمایش تحقیقات گسترده ای را انجام می دهند.

دور از ذهن نیست که فیلم ها و برنامه های تلویزیونی مبتنی بر وقایع تاریخی و شخصیت های قابل توجه از ضبط های دقیق واقعی در یک سرویس برای گرفتن روح موضوع منحرف می شوند.

اما ممکن است تحقیقات عمیق برای اطمینان به منتقدان مداوم ولیعهد کافی نباشد. سالی بدل اسمیت ، نویسنده بیوگرافی ملکه ، به NBC News گفت که اعتبار مورگان همچنین می تواند به عنوان “درام دروغین و درگیری جایگزین حقیقت” خلاصه شود.

“خطر این است که در آگاهی عمومی ، [the show’s] “اسمیت اضافه کرد ،” نسخه ساختگی از وقایع جایگزین آنچه واقعاً اتفاق افتاده است ، که نه تنها ملکه و خانواده اش خدمات وحشتناکی وحشتناک ایجاد می کنند ، بلکه خشونت علیه خود داستان را نیز به همراه دارد.
منبع: meditation-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>