شرکت هرشی ، متهم به عدم حمایت از تلاشهای پایداری در آفریقای غربیاین یک فصل تعطیلات تلخ برای سازنده بوسه های فویل دار پیچیده هرشی بود. برای نزدیک به یک ماه ، نبردی بین شرکت شکلات سازی هرشی و کشاورزان آفریقای غربی ، که بسیاری از دانه های کاکائو آن را جمع می کنند ، درگرفته است. و به نظر می رسد که کشاورزان دارای حق رای طولانی مدت یک پیروزی نادر داشته اند.

این اختلاف در ماه نوامبر زمانی آغاز شد که معامله گران کاکائو متوجه شدند منبعی ناشناس تعداد زیادی دانه کاکائو در بازار آتی خریداری کرده است که قیمت ها بیش از 30 درصد افزایش یافته است.

صنعت مربوط به کاکائو به سرعت مشکوک می شود که خریدار هرشی است. اما شورای قهوه و کاکائو و شورای کاکائو غنا در 30 دسامبر نامه ای با عنوان “سو wrote استفاده از بازار مشتقات برای فقیر کردن کشاورز غرب آفریقا” به هرشی نوشتند ، در اتهامات خود مستقیم تر بودند. این گروه ها می نویسند که “آنها با نگرانی زیادی اقدامات شرکت شما را در ترمینال نیویورک مشاهده کرده اند” و هرشی را به استفاده از “بورس فیزیکی تأمین کاکائو” متهم می کنند.

آنها گفتند: “این انقباض واضح بورس اوراق بهادار ICE ایالات متحده و نشانه روشنی از قصد شما برای جلوگیری از پرداخت دیفرانسیل LID است.” در این نامه آمده است: LID جدید شرکت های شکلات سازی را ملزم به پرداخت 400 دلار اضافی به ازای هر تن دانه کاکائو برای مقابله با فقر شدیدی که کشاورزان آفریقای غربی با آن روبرو هستند کرده اند.

آنها گفتند که این دو گروه که منبع 70 درصد از منابع دانه کاکائو در جهان هستند ، به دلیل خرید اشتباه در برابر هرشی عقب نشینی کردند. ناظران ساحل عاج و تنظیم کننده های کاکائو غنا وی را در این نامه متهم کردند که “بسیار غیراخلاقی و مغایر با مفهوم پایداری است” و استناد به برنامه های توسعه پایدار این شرکت ، که به مواردی در صنعت مانند سو labor استفاده از کودکان کار می پردازد. .

در این نامه آمده است که هدف LID بهبود درآمد سه میلیون تولیدکننده کاکائو در آفریقای غربی است و به عنوان مجازات ، این گروه ها تهدید کردند که هرشی را از اجرای هر یک از برنامه های توسعه پایدار که شرکت در کشورهایشان به آنها افتخار می کند ، منع می کنند.

تنظیم کنندگان کاکائو نوشتند: “دستکاری در بازار آتی با هزینه درآمد کشاورزان باید محکوم شود.”

رگولاتورهای کاکائویی آفریقای غربی در نامه خود به هرشی به خرید دانه های کاکائو در بورس اوراق بهادار پیشنهاد کردند که هرشی قادر به انجام یکی از اصلی ترین وعده های اخیر خود نیست: این دیگر نمی تواند به دوستداران شکلات اطمینان دهد که لوبیایی که در بورس خریداری کرده است ، توسط کودکان پس گرفته نمی شود ، مشکلی که شرکت به طور جدی آن را حل می کند.

سخنگوی هرشی ، جف بکهام ، در تاریخ 1 دسامبر از وی خواسته شد که این نامه را “گمراه کننده” خواند و گفت که این برنامه “تهدید” برنامه های پایداری است که هرشی در ساحل عاج برای مبارزه با کار کودکان و بهره برداری از کشاورزی در حال کار است. بکهام گفت که هرشی اخیراً مقداری کاکائو از کشاورزان آنجا خریداری کرده و مبلغ LID را پرداخت کرده است.

در پاسخ به سوالی درباره ادعاها مبنی بر اینکه هرشی در بورس اوراق بهادار لوبیا خریداری کرده است ، بکهام تأیید یا رد نمی کند که آخرین خریدهای کاکائو هرشی از کجا انجام شده است یا اینکه از صرافی حاصل شده است.

بکهام گفت: “ما در مورد استراتژی خود برای خرید کاکائو بحث نمی کنیم. ما هرگز نگفته ایم که یک منبع بزرگ خارج از ارز خریداری کرده ایم.” “با این حال ، ما به عنوان بخشی از مخلوط لوبیای خاص خود ، کاکائو را نیز از دنیای دیگر خریداری کردیم تا به مشخصات منحصر به فرد عطر و طعم شکلات هرشی خود برسیم. و ما این کار را ادامه خواهیم داد. این روش تهیه و تهیه دیرینه کاکائو از سراسر جهان نباید با جلوگیری از پرداخت LID همراه باشد. “

بکهام هشدار داد اگر آفریقای غربی ارتباط خود را با هرشی قطع کند ، این شرکت در آینده نمی تواند به کشاورزان آنجا کمک کند. وی برنامه های این شرکت را برای حمایت از “نظارت و بازتوانی کار کودکان ، آموزش کشاورزان ، حفاظت از محیط زیست” و سایر موارد برجسته کرد.

حتما بخوانید:
داروهای گیاهی کار می کند فقط زیر این موقعیت ها

وی گفت: “با قطع برنامه های پایداری در صنعت ، تولیدكنندگان كاكائو تحت تأثیر منفی قرار خواهند گرفت ، زیرا آنها دیگر مزایای برنامه های ما را از طریق زمین دریافت نخواهند كرد.”

این جنجال کارشناسان صنعت کاکائو از جمله کریستی لیسل ، نویسنده کتاب کاکائو و بنیانگذار موسسه کوکا-کپنهاگ در غنا را که صنعت کاکائو را از نزدیک رصد می کند ، نگران کرده است.

لیزل گفت: “من ترجیح می دهم از این برنامه ها حمایت كنم ، از آنها حمایت كنم ، به خاطر كار خوبی كه انجام می دهند آنها را تشویق كنم و آنها را بیشتر از تلاش برای از بین بردن فرصت انجام این كار تشویق كنم.”

طبق نامه ای که بین هرشی و شورای قهوه کاکائو منتشر شد ، تا تاریخ 4 دسامبر ، هرشی با ساحل عاج توافق کرده بود که لوبیا را مستقیماً از کشاورزان بخرد و LID را بپردازد. هرشی صحت نامه دریافت شده از NBC News را تأیید کرد.

هرشی با خرید مستقیم غلات از کشاورزان و موافقت با پرداخت LID ، نیاز کمتری به خرید لوبیا به طور غیرمستقیم در بازار سهام با قیمت پایین دارد. پس از آنکه مدیران هرشی در تاریخ 4 دسامبر یک ویدئو کنفرانس با تأیید توافق با هیئت نمایندگان کشاورزان در ساحل عاج برگزار کردند ، شورا موافقت کرد که تهدید خود را مبنی بر تعلیق شرکت هرشی در برنامه های پایداری در ساحل عاج پایان دهد.

“این بلند کردن تعلیق تعهد نهایی شما برای پرداخت DRD را دنبال می کند [LID]”ایو کانت ، مدیر اجرایی شورای قهوه و کاکائو به گروه هرشی نامه نوشت. هرشی روز دوشنبه تأیید کرد که در آینده 400 دلار LID به کشاورزان پرداخت خواهد کرد. وی در مورد دانه هایی که تنظیم کنندگان کاکائو او را به خرید در بورس اوراق بهادار متهم کردند اظهار نظری نکرد. .

اگر هرشی برای تهیه شکلات و کاکائو لوبیا را در بورس خریداری کرد ، مشخص نیست که این دانه ها در واقع از کجا آمده اند. غنا همچنین موافقت نکرده است که ممنوعیت برنامه های توسعه پایدار را با هرشی لغو کند. بکهام گفت که مدیران هرشی قصد دارند با هیئت کاکائو در غنا دیدار کنند تا از جزئیات بیشتر مطلع شوند.

وعده های شیرین

این نبرد یک مشکل چند دهه ای در صنعت کار کودکان را روشن می کند. یک مستند با تحسین گسترده که در سال 2000 توسط بی بی سی پخش شد ، برای اولین بار نشان داد که استفاده از کار کودکان به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. تقریباً دو دهه بعد ، گزارشی در سال 2018 درباره صنعت کاکائو در غنا و ساحل عاج ، که توسط وزارت کار ایالات متحده منتشر شد ، نشان داد که تقریباً 45٪ از کودکان ساکن در خانه های کشاورزی در مزارع کاکائو کار می کنند ، در مجموع حداقل 1.6 میلیون کودک.

سال بعد ، پروتکل هارکین-آنگل ، که اغلب پروتکل کاکائو نامیده می شود ، ایجاد شد تا اطمینان حاصل شود که تولید دانه های کاکائو و شکلات از استانداردهای بین المللی کار پیروی می کند. این پروتکل مهلت های شرکت های شکلات سازی را برای پیروی از استانداردها تعیین می کند. هشت شرکت شکلات سازی ، از جمله هرشی ، آن را امضا کردند و توافق کردند که برنامه را دنبال کنند.

اما همانطور که سازمان بین المللی کار می گوید شرکت ها مهلت را رعایت نمی کنند ، این سازمان آن را تا پایان سال جاری تمدید کرده است. برای فروش قانونی این قانون در سیستم تجارت عادلانه ایالات متحده ، تولید کاکائو باید فاقد نقض محیط زیست و حقوق بشر ، به ویژه کار کودکان باشد.

شرکت هرشی نسبت به مقابله با کودک آزاری تعهد نشان داد. در سال 2018 و 2019 ، تامین کنندگان آن سیستم خود را برای نظارت و بازتوانی کار کودکان به کار گرفتند. به گزارش وب سایت وی ، وی با ردیابی 69 هزار و 988 کودک در غنا و ساحل عاج ، 4616 کودک را در حال انجام کارهایی که “کار نامناسبی” می داند یافت و سعی در حل مشکلات داشت.

مشکلات گسترده تر

هرشی تنها شرکت شکلات سازی نیست که برای مقابله با کار کودکان تلاش می کند. در سال 2005 ، وكيل حقوق بشر ترنس كولينگسورث از Nestlé USA Inc. و کارگیل شرکت ، به نمایندگی از شش کودک قاچاق شده از بورکینافاسو و بردگی کار در مزارع کاکائو در غنا و ساحل عاج. او در تلاش بود تا شرکت ها را در مورد استثمار کودکان در مزارع کاکائو مسئول بداند. این پرونده در اول دسامبر به دادگاه عالی رسید و در جلسات جلسات شفاهی ، برخی از قضات ابراز تردید کردند که شرکت ها باید پاسخگو باشند.

حتما بخوانید:
اگر اکنون داروهای گیاهی را نزنید، بعداً از خود متنفر خواهید شد

کالینگسورث گفت که شرایط برای کودکان در غنا و ساحل عاج همچنان وخیم است و آنها از زمان سفر اول خود به پرونده در سال 2001 تغییر زیادی نکرده اند. او گفت که در آخرین سفر خود به ساحل عاج. عاج در سال 2019 کودکان 8 ساله را دیده است که ساعت های طولانی کار می کنند و برای جمع آوری کاکائو ماچ می کنند. کالینگسورث گفت که وقتی به کودکان بردگی برخورد کرد ، آنها پراکنده شدند و پنهان شدند ، همانطور که رئیس آنها به آنها دستور داده بود از افراد خارجی مانند آمریکایی ها اجتناب کنند.

كولينگسورث گفت ، كار كودكان به دليل وضعيت مالي سخت كشاورزان خيلي عميق در فرهنگ نهفته است.

وی گفت: “این كشاورزان چنان فقیر هستند كه اكنون به كار رایگان كودكان تكیه می كنند و كارگیل و نستله و دیگران نیز به سیستمی كه ایجاد كرده اند و دارای كمترین نیروی كار ممكن است وابسته هستند.”

نستله کار کودکان را “غیرقابل قبول” خواند و قول داد که تمام کاکائو خود را از طریق برنامه نظارت و بازیابی کار کودک ، شامل شناسایی کودکان در معرض خطر ، جمع آوری داده ها در مورد کودکان کار در این زمینه ها و ارائه آموزش به کودکان ، تهیه کند. که دانه های کاکائو می کارند

سخنگوی گفت: “صرف نظر از نتیجه این پرونده ، ما در تلاش برای مبارزه با کار کودکان در زنجیره تأمین کاکائو و بررسی علل اصلی آن به عنوان بخشی از برنامه کاکائو نستله و با تلاش های بین المللی ادامه خواهیم داد.” نستله

کارگیل ، که مارک های شکلات Ambrosia ، Merckens و Peter و غیره را تولید می کند ، در بیانیه ای گفت که “هر موردی که کودک کاری را انجام دهد که خطرناک باشد یا به سلامتی یا تحصیلات آسیب برساند بسیار زیاد است.” وی همچنین یک سیستم نظارت و توانبخشی را اتخاذ کرد ، که به گفته وی “قبلاً به 58000 کشاورز در ساحل عاج ، غنا و کامرون رسیده بود”. کارگیل گفت: “اخیراً 12.3 میلیون دلار در برنامه های پایداری و نظارت بر کاکائو سرمایه گذاری کرده است که ضمن افزایش ایمنی و رفاه خانواده های کشاورز ، اشتغال بیشتری ایجاد خواهد کرد.”

تغییرات لازم

اقدامات اخیر هرشی بخصوص کارشناسان صنعت کاکائو را که LID را آغاز حل برخی مشکلات می دانند نگران کرده است. لیسل گفت که بهبود دستمزد یک آغاز خواهد بود ، زیرا کشاورزان اکنون فقط 3٪ از کل فروش شکلات را دریافت می کنند.

لایسل گفت: “این یک صنعت قدیمی است. موارد زیادی در آن تقویت شده است ، از جمله کار کودکان ، از جمله فقر.” “LID برای جبران بی عدالتی های طولانی مدت در نظر گرفته شد.”

کارشناسان صنعت کاکائو نیز می گویند در شرایط فعلی ، کشاورزان چاره ای جز استخدام کودکان ندارند. براساس گزارش یونیسف تحت عنوان “حقوق کودکان در جوامع کاکائو ساحل عاج” ، متوسط ​​درآمد تولیدکننده کاکائو در آفریقای غربی 50 سنت تا 1.25 دلار در روز است که کمترین درآمد در بین تمام تولیدکنندگان است. . “ساحل عاج” نام ساحل عاج به زبان فرانسه است.

افزایش پرداخت ها به ناچار به کودکان کمک می کند. آمورلای توره ، یکی از اعضای بنیانگذار جنبش حقوق بشر ساحل عاج ، یک سازمان برجسته حقوق بشر در ساحل عاج ، گفت که LID پول را به یک سیستم کارگری می ریزد که در آن کودکان اغلب با آفت کش های مضر کار می کنند ، از مدرسه باز می مانند. و گرسنگی بکش

توره گفت: “آنچه غیرقابل قبول است فقر شدیدی است كه این كشاورزان كوچك در آن به سر می برند و منافع عظیمی كه شركت های بین المللی برای كاكائو می برند.”


منبع: meditation-news.ir