[ad_1]

یک سناتور آرژانتینی می خواهد دیگو مارادونا را روی اسکناس این کشور بگذارد و روز دوشنبه طرحی را به کنگره ارائه داد تا ستاره فقید فوتبال و احتمالاً حتی تصویر “دست خدا” او را روی اسکناس 1000 پزو به دست آورد.

سناتور Norma Durango گفت: این اسکناس ، با ارزش ارز روز دوشنبه حدود 12.27 دلار ، حاوی صورت مارادونا در یک طرف و عکس یکی از معروف ترین اهداف او است.

دو معروف ترین گل مارادونا در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 1986 برابر انگلیس به ثمر رسید.

او اولین گل را با مشت به سمت دروازه بان انگلیس ، پیتر شیلتون ، بدست آورد و گل دوم را با دریبل زدن از نیمه انگلیس به ثمر رساند که هنوز هم یکی از بزرگترین گلهای تمام دوران محسوب می شود.

آرژانتین با یک سری بازی های برجسته مارادونا ، که در 25 نوامبر در اثر سکته قلبی در سن 60 سالگی درگذشت ، جام جهانی را از آن خود کرد.

Durango گفت: “این ایده نه تنها شناخت مهمترین بت ماست ، بلکه همچنین فکر کردن در مورد مسئله اقتصادی است.” “ما فکر می کنیم وقتی گردشگران به اینجا می آیند ، می خواهند مارادونا را با خود ببرند.”

اگرچه مشخص نبود که کدام یک از این دو هدف را شامل می شود ، اما برخی از آرژانتینی ها از ایده “دست خدا” که در یک سند رسمی دولتی گنجانده شده بود ، لرزیدند ، زیرا این می تواند توجیهی برای غیرقانونی بودن باشد.

سناتور ایالت لاپامپا گفت که تصمیم نهایی توسط نمایندگان اتخاذ خواهد شد که انتظار می رود اوایل سال آینده پیشنهاد وی را بشنوند.

دورانگو گفت: “ایده این است که مارادونا را خوب یا بد ، که مشهورترین آرژانتینی در جهان است ، بشناسیم.” “من فکر می کنم این پروژه استقبال خوبی داشته است ، گرچه برخی از مردم با آن موافق نیستند.”

این نت 1000 پزو شامل پرنده ملی ، Rufous hornero است.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر