[ad_1]

RIO DE JANEIRO – با نزدیک شدن به 21 سالگی ، سارا برای اولین سفر با هواپیما خانه ای را که با مادرش مشترک است ترک می کند. او دلیل واقعی وام گرفتن 5000 ریال برزیل (1000 دلار) را به خانواده اش نگفت.

دو روز بعد ، در فاصله چند صد مایلی ، خانمی 25 ساله در آپارتمان یک خوابه خود در سائو پائولو کوله پشتی بست و به همراه دوست پسرش راهی فرودگاه شد.

هر دو زن در جستجوی چیزی ممنوع در برزیل: سقط جنین به پایتخت آرژانتین ، بوینس آیرس اعزام شدند.

سارا هنگام آماده شدن برای خوابیدن روی نیمکت نزدیک پیشخوان چک در گفت وگو با آسوشیتدپرس در فرودگاه سائوپائولو گفت: “داشتن فرزندی که من نمی خواهم و شرایط پرورش و اجباری برای شکنجه ندارم.” شب قبل از پرواز اتصال او.

“آنچه از زمانی که فهمیدم باردار هستم به من کمک کرده این است که فرصتی دارم. من هنوز یک جایگزین دارم. این باعث می شود که من احساس امنیت بیشتری داشته باشم. “

هر دو زن بخشی از روند زنان برزیلی فاقد منابعی هستند که برای جلوگیری از خطر و موانع قانونی در پرجمعیت ترین کشور آمریکای لاتین به دنبال سقط جنین در سایر نقاط منطقه بوده اند. آنها حتی برای ورود به آرژانتین ، یکی دیگر از کشورهای مرکوسور ، نیازی به گذرنامه نداشتند.

سفر آنها فقط دو هفته قبل از تصویب قانون برجسته در 30 دسامبر بود که سقط جنین را در آرژانتین ، بزرگترین کشور آمریکای لاتین انجام داد. وی نه تنها نحوه انحراف سیاست اجتماعی مترقی آرژانتین از سیاست های محافظه کارانه ، بلکه همچنین احتمال اینکه تعداد بیشتری از زنان برزیلی در این کشور همسایه سقط جنین کنند ، را برجسته می کند.

دبورا دینیس ، محقق آمریکای لاتین در دانشگاه براون که به طور عمیق سقط جنین را مطالعه کرده است ، گفت: “با تغییر قوانین در آمریکای لاتین ، زنان مجبور نیستند به ایالات متحده بروند و برای سقط جنین نیازی به ویزا ندارند.” در منطقه

“تعداد بیشتری از زنان طبقه متوسط ​​و طبقه کارگر که با گروههای فمینیستی مرتبط هستند اکنون به چیزی دسترسی دارند که مدتهاست در قلب تاریخ زنان ثروتمند قرار داشته است.”

سارا گفت که نمی تواند خطر خرید قرص های سقط جعلی یا انجام یک عمل خطرناک در پشت در برزیل را به خطر بیندازد. او از آسیب دیدگی ، مرگ یا سقط جنین ناموفق که منجر به عوارض می شود ، ترس دارد. گرفتن حتی می تواند به معنای حبس باشد.

پروتکل وزارت بهداشت آرژانتین یک امکان قانونی برای سقط جنین سارا در 14 دسامبر فراهم می کند ، به شرطی که او اعلامیه ای را با اشاره به “خطر سلامتی” که بارداری ایجاد می کند امضا کند. این سیاست بر اساس تعریف سازمان بهداشت جهانی از سلامتی است: “وضعیتی کامل از نظر جسمی ، روحی و اجتماعی و نه صرفاً عدم وجود بیماری یا ناتوانی.”

با این حال ، طبق گفته دکتر ویویانا مازور ، رئیس گروه بهداشت جنسی فدراسیون پزشکی عمومی آرژانتین ، برخی پزشکان از سقط جنین خودداری می کنند. قانون جدید سقط جنین تا هفته چهاردهم بارداری را مجاز می داند.

“استقلال و عزت بیشتر برای زنان”

دکتر مازور گفت: “این قانون استقلال و عزت بیشتری به زنان می بخشد.” “بنابراین آنها مجبور نیستند بگویند” لطفاً ، اجازه بگیرید یا بخشش کنید. “

قبل از رای گیری هفته گذشته ، گروه های فمینیست آرژانتین مدتهاست که خواستار سقط قانونی در وطن پاپ فرانسیس هستند و علت مشترکی را با رئیس جمهور آلبرتو فرناندز ، که در سال 2019 انتخاب شد و لایحه را معرفی کرد ، پیدا کردند.

فعالان هفته ها در مقابل کنگره تظاهرات کردند. معاون رئیس جمهور کریستینا فرناندز دو کرچنر ، که ریاست این بحث را در یک مجلس مقننه داشت که بیش از 40٪ نمایندگان مجلس زن هستند ، تصویب این قانون را اعلام کرد. جمعیتی چند هزار نفری در بیرون با کف زدن و در آغوش گرفتن اشک آغوش می کشند.

در کنگره برزیل ، جایی که حدود 15٪ نمایندگان مجلس زن هستند ، هیچ پاسخی نداد.

قوانین برزیل از سال 1940 تقریباً بدون تغییر باقی مانده است و فقط در موارد تجاوز جنسی و به خطر انداختن زندگی یک زن ، سقط جنین مجاز است. یک تصمیم دادگاه عالی در سال 2012 همچنین سقط جنین را هنگامی که جنین دچار آننسفالی بود مجاز دانست. به گفته یک ناظر زن در کنگره ، از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جائر بولسونارو در ژانویه 2019 ، قانون گذاران حداقل 30 لایحه با هدف تشدید قوانین ارائه داده اند.

بولسونارو با حمایت محافظه کاران و انجیلی ها گفت اگر کنگره سقط جنین را قانونی اعلام کند ، این حق وتو است. پس از تصویب این لایحه در آرژانتین ، بولسونارو در توییتر خود گفت که فرزندان را “با موافقت دولت در رحم مادرشان برداشت می کند”.

وی دامارس آلوس ، كشیش انجیلی را كه گفت او حتی در موارد تجاوز به سقط جنین مخالف است ، به عنوان وزیر امور زنان ، خانواده ها و حقوق بشر منصوب كرد. پس از آنكه كودك 10 ساله توسط عموی خود مورد تجاوز قرار گرفت و معترضان مذهبی در ماه آگوست بیمارستان محل سقط جنین وی را محاصره كردند ، آلوس گفت كه جنین باید توسط سزارین تحویل داده شود.

آلوس در پاسخ کتبی به سوالات AP گفت: “ما در تلاش هستیم تا سطح بالایی از توجه و محافظت از زنان باردار خود را در موقعیت های آسیب پذیر تضمین کنیم.” “هیچ کس نمی خواهد برزیل را که ما در حال ساخت آن هستیم ترک کند ، چه رسد به این که فرزندان خود را بکشد.”

دینیز ، یک محقق در دانشگاه براون ، در سال 2016 تحقیقی را در برزیل انجام داد که نشان داد از هر پنج پاسخ دهنده یک نفر در سن 40 سالگی سقط جنین کرده است. مطالعه ای که روی 2000 زن برزیلی انجام شد ، میزان سقط جنین در بین افراد با تحصیلات و درآمد کمتر را نشان داد.

در سال 2018 ، یک مقام وزارت بهداشت گفت که دولت حدود 1 میلیون سقط جنین در سال را تخمین می زند ، با اقدامات ناامن باعث بیش از 250،000 بستری در بیمارستان و 200 مرگ.

“سقط جنین یک تجربه مشترک در زندگی یک زن است. اما در عین حال ، این یک مسئله سیاسی ظریف است که توسط افراد صاحب قدرت حساس می شود. “

زن سائوپائولو که ماه گذشته برای سقط جنین به آرژانتین سفر کرده بود ، در محله های فقیرنشین ریودوژانیرو یا فاولاها بزرگ شد ، جایی که اغلب شاهد بارداری های غیر برنامه ریزی شده زندگی زنان را خراب می کرد ، مسئولیت های آنها را سنگین می کرد و کار آنها را دشوارتر می کرد. تحرک اجتماعی

وی گفت: “بیرون آمدن از این واقعیت دشوار است.”

وی پس از تأمین شغل امن و تحصیل در رشته پزشکی موفق شد فاولا را ترک کند. این زن ، که خواست از نام او استفاده نکند ، به دلیل ترس از عواقب حرفه ای و سقط جنین در برزیل ، گفت: “به این ترتیب او” افتخار پدر و مادرم “شد.

این زن که در خانواده ای مسیحی و مقدس متولد شده است ، می گوید سقط جنین در برزیل به معنای نقض قانون و قانون او است. او هر دو معتقد بود که خدا می تواند او را ببخشد ، بنابراین به خارج از کشور نگاه کرد.

به این ترتیب ، او گفت ، “هیچ کس نمی تواند مرا به ارتکاب جرم متهم کند.”

هر دو زن برای کمک به سازمان غیرانتفاعی مایلز برای زندگی زنان برزیلی که توسط جولیانا ریز و ربکا مندس فیلمنامه نویس تاسیس شده بود ، مراجعه کردند و در سال 2017 وقتی اعلام کرد که برای سقط جنین به خارج از برزیل سفر می کند ، پیشگام شد. این گروه در نوامبر 2019 به اولین زن در سفر به خارج از کشور کمک کرد و 59 نفر دیگر از اواخر سال گذشته دنبال شده اند. در کل ، این 16 زن را شامل می شود که در ماه های نوامبر و دسامبر به آرژانتین رفته اند.

ریز گفت ، او ماهانه حدود 4000 ریال (750 دلار) از محل تأمین سرمایه جمع می كند و هزینه های سفر حدود یك پنجم زنان را می پردازد. تلاش ها در جهت ارائه حمایت اخلاقی و کمک به زنان جهت پیمایش در کشورهای ناآشنا و ارتباط با کلینیک های خارج از کشور است.

این گروه حدود 1500 درخواست کمک دریافت کرده است ، چه در برزیل و چه در خارج از کشور. رییس گفت ، برخی از آنها در مورد اروگوئه همسایه س askingال می کنند ، غافل از اینکه قانون آن فقط در مورد ساکنان اعمال می شود. تنها مکانهای دیگر در آمریکای لاتین که سقط جنین قانونی است ، کوبا ، گویان ، گویان فرانسه و مناطقی از مکزیک است.

به محض تصویب قانونی شدن آرژانتین ، این گروه انتظار دارد که در آستانه خانه هایشان یک فرصت قانونی ، امن و قانونی در اختیار زنان برزیلی قرار دهد. ریس گفت که این گروه 13 زن دارد که در ماه ژانویه به آرژانتین می روند و او انتظار دارد سفر به آنجا به ویژه از جنوب برزیل بیشتر شود.

ریس گفت: “عملیات ما به سطح فشرده ای رسیده است ، زیرا بسیاری از افراد آن را غیرقابل تحمل می دانند كه آن را در گنجه پنهان كنند و راه حل های كاری پیدا كنند.” “برای من ، این آغاز تغییر است.”

پس از سقط جنین ، سارا در بوینس آیرس گفت که او خیال خود را راحت کرده و حتی در نظر دارد تجربه خود را با خانواده اش به اشتراک بگذارد.

وی گفت: “من زنانی را می شناسم که نیاز به سقط جنین پنهانی داشتند.” “در برزیل – و در همه جا – زنانی هستند که به این حمایت نیاز دارند.”

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر