زمینی ها با آرایش نادر مشتری و زحل درمان می شوندنیویورک – آسمان عصر بالای نیمکره شمالی روز دوشنبه یک بار در طول زندگی ستاره ها را به یک توهم کشاند ، زیرا به نظر می رسد دو سیاره منظومه شمسی به ترتیب آسمانی به هم رسیده اند که منجمان آن را “اتصال بزرگ” می نامند.

این منظره نادر نتیجه همگرایی نزدیک مدار مشتری و زحل است که همزمان با انقلاب زمستانی در روز دوشنبه ، کوتاه ترین روز سال است.

برای کسانی که می توانند همسویی در آسمان صاف را مشاهده کنند ، دو کره گازی یخ زده نزدیک تر و زنده تر بودند – تقریباً مانند یک نقطه نور – بیش از هر زمان در 800 سال.

“پیوند بزرگ” مشتری و زحل را می توان در منطقه السالمی کویت در روز دوشنبه مشاهده کرد. یاسر الزیات / خبرگزاری فرانسه – گتی تصویر

هنری ترامپ ، ستاره شناس ملی گفت: مشتری – روشن تر و بزرگتر از این جفت – طی هفته ها به تدریج به زحل در آسمان نزدیک می شود ، زیرا این دو سیاره به دور خورشید حرکت می کنند ، هر کدام در مسیر مخصوص خود در یک پیست آسمانی قرار دارند. ستاد اداره هوانوردی و فضا در واشنگتن.

تروپ هفته گذشته در بیانیه ای گفت: “از نظر ما ، ما می توانیم مشتری را در خط داخلی ببینیم كه به زحل نزدیک می شود و سرانجام در 21 دسامبر از آن پیشی می گیریم.”

در نقطه همگرایی ، مشتری و زحل فقط یک دهم درجه از هم فاصله داشتند ، تقریباً برابر با ضخامت یک پنی که در طول بازو نگه داشته شده بود. در واقع ، طبق گفته ناسا ، سیارات صدها میلیون مایل از یکدیگر فاصله دارند.

حتما بخوانید:
شورای امنیت معتقد است که عدالت برای لیبی "ماموریت غیرممکن" نیست.

ارتباط مشترک بین این دو سیاره تقریبا هر 20 سال یک بار انجام می شود. اما آخرین باری که مشتری و زحل در آسمان به هم نزدیک شدند ، در نزدیکی دوشنبه در سال 1623 بود ، ترازی که در نور روز رخ داد و بنابراین از اکثر مناطق زمین قابل مشاهده نیست.

آخرین اتصال ظاهراً بزرگ مدتها قبل از اختراع تلسکوپ ها ، در سال 1226 ، در اواسط ساخت کلیسای جامع نوتردام در پاریس صورت گرفت.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

افزایش روشنایی این دو سیاره ، چون تقریباً در آسمان با هم ادغام می شوند ، حدس و گمان هایی را در مورد اینکه آیا آنها “ستاره کریسمس” را تشکیل داده اند ، که در عهد جدید توصیف می شود به عنوان نشان دادن این سه خردمند به سمت عیسی کودک است ، ایجاد کرده است.

اما ستاره شناس بیلی تیتس ، که به عنوان رصدخانه در دانشگاه وندربیلت در برنتوود ، تنسی خدمت می کند ، گفت که پیوند بزرگ فقط یکی از چندین توضیح ممکن برای پدیده کتاب مقدس است.

تیتس در مصاحبه اخیر خود در نشویل گفت WKRN-TV: “من فکر می کنم که بحث های زیادی در مورد این موضوع وجود دارد.”

ستاره شناسان حدس می زنند که بهترین راه برای دیدن اتصال در روز دوشنبه ، نگاه به جنوب غربی در یک منطقه باز حدود یک ساعت پس از غروب خورشید است.

جاناتان مک داول ، ستاره شناس در مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان ، از طریق ایمیل گفت: “تلسکوپ های بزرگ به این اندازه کمک نمی کنند ، دوربین شکاری متوسط ​​بسیار عالی است و حتی کره چشم نیز خوب است که ببیند درست است.”

حتما بخوانید:
عامل مدلینگ ژان لوک برونل در پاریس توسط کاوشگر اپستین دستگیر شد

ارتباط عالی بعدی بین این دو سیاره – گرچه خیلی به هم نزدیک نیست – در نوامبر 2040 اتفاق می افتد.

مک داول گفت ، با اتحاد نزدیک 337 سال بعد در آگوست 2417 ، ترتیب نزدیکتر ، شبیه به آن در روز دوشنبه ، در مارس 2080 خواهد بود.


منبع: meditation-news.ir