روسیه در حال انجام تمرینات نیروهای هسته ای استراتژیک و تمرین پرتاب موشک استمسکو – ارتش روسیه تمرینات گسترده ای از نیروهای هسته ای استراتژیک خود را که شامل چندین پرتاب موشکی عملی در روز چهارشنبه بود ، انجام داد.

وزارت دفاع در بیانیه ای اعلام کرد که این مانورها شامل آزمایش آزمایشی موشک بالستیک قاره پیما از زیردریایی هسته ای کارلیا در دریای بارنتس است.

در چارچوب این آموزش ، یک موشک بالستیک قاره پیمای زمینی نیز از مرکز پلستسک در شمال غربی روسیه شلیک شد و بمب افکن های استراتژیک Tu-160 و Tu-95 موشک های کروز را به اهداف آزمایشی شلیک کردند.

در سالهای اخیر ، روسیه پس از الحاق شبه جزیره کریمه به اوکراین در سال 2014 ، در میان تنش با غرب ، تمرینات نظامی خود را گسترش داده است.

بازی های جنگی کمتر از دو ماه قبل از انقضا پیمان جدید کنترل تسلیحات ایالات متحده و روسیه در اوایل فوریه گذشته است. مسکو و واشنگتن درباره گسترش پیمان گفتگو کردند ، اما اختلافات همچنان باقی بود.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

استارت جدید در سال 2010 توسط باراک اوباما ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده و دیمیتری مدودف ، رئیس جمهور وقت روسیه امضا شد. این کشور هر کشور را به بیش از 1550 کلاهک هسته ای مستقر و 700 موشک و بمب افکن مستقر محدود می کند و بازرسی های گسترده ای در محل را برای بررسی انطباق فراهم می کند.

پس از خروج هر دو مسکو و واشنگتن از پیمان نیروهای هسته ای میان برد 1987 ، جدید شروع تنها توافق کنترل تسلیحات هسته ای بین دو کشور است که هنوز ادامه دارد.

حتما بخوانید:
دمپرها در کجا قرار دارند؟

طرفداران کنترل تسلیحات هشدار داده اند که با انقضا آن ، تمام ضربه های نیروهای هسته ای آمریکا و روسیه در ضربه به ثبات جهانی از بین می رود.


منبع: meditation-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید