رهبران جهان پس از حمله معترضان ضد ترامپ به پایتخت ، “شوک” نشان دادند

[ad_1]

تصاویر حامی دونالد ترامپ در روز چهارشنبه در کاپیتول ، در سراسر جهان طنین انداز شد ، بسیاری از افراد به سخنرانی در ایالات متحده درباره انتقال منظم به قدرت و نه پیشنهادات دیوانه وار برای لغو انتخابات ایالات متحده عادت داشتند.

در میان متحدان قدیمی دموکراتیک ایالات متحده یک شوک ایجاد شد و نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون صحنه های واشنگتن را “ننگین” خواند.

متحد ترامپ در توییتر خود نوشت: “ایالات متحده طرفدار دموکراسی در سراسر جهان است ، و اکنون انتقال قدرت صلح آمیز و منظم امری حیاتی است.”

بارها و بارها ، مقامات ارشد از وضعیت دموکراسی در آمریکا ابراز نگرانی کرده و خواستار احترام به نتیجه انتخابات شده اند.

در میان آنها دبیرکل ناتو جنس استولتنبرگ بود که صحنه ها را “تکان دهنده” خواند.

ژوزپ بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا نوشت كه به نظر می رسد دموكراسی آمریكا در محاصره است.

نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته آنچه اتفاق می افتد را “واقعاً جدی” خواند و گفت که این “نشانه واقعی دموکراسی ، حمله به آزادی مردم آمریکا است”.

وزیر امور خارجه آلمان ، هایکو مااس نیز به هشدار داد که “دشمنان دموکراسی از این تصاویر باورنکردنی لذت خواهند برد” به توییتر متوسل شد و افزود: “ترامپ و طرفدارانش باید سرانجام تصمیم رای دهندگان آمریکایی را بپذیرند و پایمال دموکراسی. “

صدراعظم اتریش سباستین کورز نیز در توئیتر نوشت که این “حمله غیرقابل قبول به دموکراسی” در زمان حضور در اسرائیل بود. وزیر دفاع بنی گانز توییت می کند: “عکسهای واشنگتن قلب همه کسانی را که به دموکراسی باور دارند صدمه می زند.”

اوضاع آشفته پس از آن رخ داد که ترامپ به جمعیت زیادی در مقابل کاخ سفید گفت که هرگز تسلیم بایدن نخواهد شد و بی دلیل گفت که نتایج انتخابات جعلی است.

اوایل روز چهارشنبه ، وی از طرفداران خود خواست تا به سمت پایتخت حرکت کنند و حتی پیشنهاد داد قبل از بازگشت به کاخ سفید به آنها بپیوندد.

پس از حمله گروهی از مردم به پایتخت ، ترامپ پیش از این که به هواداران خود بگوید ، “شما اکنون باید به خانه خود بروید” در یک پیام ویدیویی ادعا کرد که پیروز انتخابات شکست خورده است.

به گفته پیتر تروبوویتس ، رئیس مرکز مدرسه آمریکایی در لندن ، صحنه هایی از معترضین که موانع حرکتی را شکستند و کنگره را مجبور به تخلیه و مکث یک رویداد تشریفاتی کردند که تایید می کند رئیس جمهور منتخب جو بایدن برنده انتخابات است ، به وضعیت ایالات متحده در سراسر جهان آسیب می رساند. اقتصاد و علوم سیاسی.

وی گفت: “مطمئناً در تاریخ معاصر آمریكا هیچ چیزی قابل مقایسه با این لحظه نیست.” “تصاویر اینجا درباره وضعیت و اعتبار آمریکا وحشتناک است.”

وی افزود: “مردم به ایالات متحده نگاه می كنند و منظور آنها این نیست.” “برای تنظیم مجدد کارها ، کار زیادی از طرف دولت بایدن طول خواهد کشید.”

وی همچنین هشدار داد که اعتماد “جلب سخت و از دست دادن آسان” است.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

همچنین در کشورهایی که عادت دارند بیشتر بخاطر نبود دموکراسی و حاکمیت قانون سرزنش شوند ، واکنشی مشاهده شد.

وزیر امور خارجه اوکراین ، دمیترو کولبا گفت که سلامت دموکراسی آمریکایی فقط برای آمریکایی ها مهم نیست ، وی گفت: “این نه تنها برای ایالات متحده ، بلکه برای اوکراین و کل جهان دموکراتیک نیز مهم است.”

در ترکیه ، که به دلیل فقدان هنجارهای دموکراتیک تحت تأثیر دولت های گذشته قرار گرفته بود ، وزارت امور خارجه بیانیه ای صادر کرد و گفت: “پس از انتخابات ریاست جمهوری با نگرانی تحولات داخلی ایالات متحده را رصد می کند.”

وی افزود: “ما به شهروندان ترکیه در ایالات متحده توصیه می کنیم که از مناطق شلوغ و مکانهایی که در آن اعتراضات انجام می شود خودداری کنند.”

دولت ونزوئلا ، که مورد تحریم های شدید آمریکا قرار گرفته و به دلیل شیوه های غیر دموکراتیک مورد انتقاد قرار گرفته است ، “قطب بندی سیاسی و مارپیچ خشونت” را محکوم کرده است.

در این بیانیه آمده است: “با این قسمت ناگوار ، ایالات متحده از آنچه در سایر كشورها با سیاست های تهاجمی خود ایجاد كرده رنج می برد.” “ونزوئلا امیدوار است که اقدامات خشونت آمیز به زودی متوقف شود و سرانجام مردم آمریکا بتوانند راهی جدید به ثبات و عدالت اجتماعی بگشایند.”

ابیگل ویلیامز ، پل گلدمن ، دن دو لوس و کلودیو لاوانگا کمک کرد[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma