رسانه های دولتی چین دولت ترامپ را به دلیل “خرابکاری ناجوانمردانه” در تایوان منفجر می کنند

[ad_1]

پکن – رسانه های دولتی چین با حمله به آخرین اقدام تایوان توسط دولت ترامپ در حال اخراج ، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا را به “تلاش برای ایجاد یک علامت مخرب در دراز مدت در روابط چین و آمریکا” متهم کردند.

یک مقام رسمی از شینهوا روز یکشنبه نیز در اظهار نظری گفت که رفع محدودیت های طولانی مدت در تماس دولت آمریکا با همتایان تایوانی ثابت می کند که پمپئو “فقط علاقه مند به ایجاد برخوردهای غیرمنطقی است و هیچ علاقه ای به صلح جهانی ندارد.”

نظر دیگر ارسال شده توسط CGTN ، کانال تلویزیونی انگلیسی زبان انگلیسی CCTV ، پیام پمپئو را “اقدام خرابکارانه ناجوانمردانه” توسط دولت بعدی ایالات متحده خواند.

در بخشی از این اظهارات آمده است: “دولت ترامپ ، در تلاش های مستمر خود برای آتش زدن خانه قبل از خروج از دفتر ، از خط قرمز خطرناک چین چند روز قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن ، عبور کرد.”

بایدن از 20 ژانویه روی کار می رود.

در مورد تصمیم پمپئو برای لغو محدودیت های وزارت امور خارجه در مورد چگونگی تعامل مقامات آمریکایی با تایوان ، اظهار داشت که دولت چین در مورد آرامش رژیم کمونیستی در پکن از آن استفاده کرد.

پامپئو روز شنبه در بیانیه ای گفت: “دیگر”. “امروز من اعلام می کنم که تمام این محدودیت های خودخواسته را برطرف می کنم.”

تایوان یک مسئله حساس برای حزب کمونیست حاکم در چین است ، که جزیره خود مختار با 23.6 میلیون نفر را استانی می داند که تحت حاکمیت خود قرار دارد.

بر اساس سیاست یک چین ، ایالات متحده پکن را به عنوان دولت چین به رسمیت می شناسد و هیچ ارتباط دیپلماتیک با تایوان ندارد. با این حال ، این روابط غیررسمی ، از جمله یک سفارت واقعی در تایپه ، پایتخت ، و تجهیزات نظامی برای دفاع از جزیره را حفظ می کند.

رهبران تایوان از اعلامیه پمپئو استقبال کردند.

نخست وزیر سو تسنگ-چانگ به خبرنگاران گفت: “ما از ایالات متحده به خاطر صحبت کردن و حمایت از تایوان تشکر می کنیم.” “ما همچنین امیدواریم که بتوانیم با یکدیگر فعالانه کار کنیم تا تایوان بتواند فضای بیشتری در جامعه بین المللی داشته باشد.”

وی و وزیر خارجه جوزف وو ، که در توئیتر از پمپئو تشکر کردند ، بر ارزشهای آزادی و دموکراسی که تایوان و ایالات متحده مشترک دارند تأکید کردند – در تضاد با کشور یک طرفه اقتدارگرای چین.

اعلامیه پمپئو دو روز پس از وی اعلام شد كه وی كلی كرافت ، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل را برای جلسات این هفته به تایوان می فرستد. او قرار است روز چهارشنبه وارد شود.

سفر كرافت به دنبال یكی از وزیر بهداشت و خدمات بشردوستانه الكس هازارد در ماه آگوست ، اولین عضو كابینه برای بازدید از تایوان در سال 2014 و دیگری از معاون وزیر خارجه كیت كراچ در ماه سپتامبر انجام شد.

چین که با روابط خارجی تایوان مخالف است ، همه این تعاملات را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. این کشور سال گذشته گشت های هوایی را از تایوان افزایش داد و از نفوذ دیپلماتیک خود برای جلوگیری از شرکت تایوان در مجامع بین المللی مانند نشست سالانه سازمان بهداشت جهانی استفاده کرد.

هو شیژین ، سردبیر دولت جهانی گلوبال تایمز ، در توئیتر خود اعلام کرد که اگر اعلامیه پمپئو نقطه آغازین سیاست تایوان آمریکا باشد ، این آغاز شمارش معکوس برای بقای دولت تایوان است.

وی در توئیتر خود نوشت: “جنگنده های (چین) هر زمان می توانند بر فراز تایوان پرواز کنند.” “امکان استفاده از ابزارهای نظامی برای حل مسئله (تایوانی) نیز روی میز خواهد بود.”

توئیت هو بعداً حذف شد ، اما دلیل آن مشخص نبود.

پمپئو گفت ایالات متحده با شرکای غیررسمی در سراسر جهان رابطه دارد و تایوان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma