[ad_1]

برزیل (رویترز) – دیده بان حقوق بشر (HRW) روز چهارشنبه ، جائر بولسونارو ، رئیس جناح راست برزیل سعی در خرابکاری در تلاش برای کاهش سرعت گسترش COVID-19 در کشور خود و دنبال کردن سیاست هایی داشت که حقوق برزیلی ها را تضعیف می کند.

گروه حقوق بشر در فصل برزیل در گزارش جهانی سالانه خود گفت ، دادگاه عالی ، کنگره و سایر نهادها از حمایت از برزیلی ها حمایت کرده و برخی از مضرترین سیاست های بولسونارو را مسدود کرده اند.

رئیس اجرایی این گروه پیش بینی کرد که واشنگتن به اتحادیه اروپا خواهد پیوست و دولت بولسونارو را تحت فشار قرار داد تا آمازون را از جنگل زدایی تحت دولت جدید جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریکا محافظت کند.

بولسونارو می خواست اختیارات ایالت ها را برای محدود کردن رفت و آمد مردم از بین ببرد ، زیرا آنها می خواستند دومین مرگبار شیوع ویروس کرونا را پس از ایالات متحده کنترل کنند ، اما دادگاه عالی علیه او رأی داد.

دیوان عالی کشور نیز مداخله کرد تا دولت وی از جلوگیری از اطلاعات COVID-19 از مردم جلوگیری کند. وی همچنین حق وتوی رئیس جمهور را که نیاز به استفاده از ماسک در زندان بود ، لغو کرد. در ماه ژوئیه ، وی به دولت دستور داد تا طرحی را برای محافظت از مردم بومی آسیب پذیر برزیل در برابر بیماری همه گیر تهیه کند ، در حالی که کنگره لایحه ای را تصویب کرد که مجبور می شود خدمات اضطراری بهداشتی را به جوامع محلی ارائه دهد.

بولسونارو به طور مداوم بار COVID-19 را نادیده گرفته و آن را “کمی آنفولانزا” خواند و از محاصره ها و اقدامات فاصله اجتماعی انتقاد کرد. HRW گفت این اطلاعات گمراه کننده ای در مورد ویروس منتشر کرده است.

دفتر رئیس جمهور بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. بولسونارو ادعا می کند که محاصره ها به اقتصاد برزیل آسیب می رساند و بسیاری را بیکار می گذارد.

HRW گفت که بولسونارو حقوق زنان را نیز تضعیف کرده ، به خبرنگاران و گروه های جامعه مدنی حمله کرده و رسانه های مستقل برزیل را محکوم و مورد آزار و اذیت قرار داده است.

“دادگاه عالی و سایر نهادها به محافظت از برزیلی ها کمک کرده و بسیاری از سیاست های ضد سیاسی بولسونارو را مسدود کرده اند ، البته نه همه. آنها باید هوشیار باشند “. آنا لیویا آریدا ، مدیر دستیار HRW در برزیل گفت.

ضعف اجرای قوانین زیست محیطی همچنین باعث شده است که استفاده غیرقانونی از آتش سوزی برای پاکسازی زمین در منطقه آمازون دوباره افزایش یابد. بر اساس اعلام موسسه تحقیقات فضایی دولت (INPE) ، جنگل زدایی در سال 2020 ، هنگامی که منطقه جنگلی هفت برابر لندن پاکسازی شد ، به بالاترین سطح 12 ساله رسید.

کنت روت مدیر عامل HRW گفت: “بولسونارو یکی از آن خودکامه های دوستانه ای است که (رئیس جمهور دونالد) ترامپ با آن کنار آمده است.”

وی گفت: “تا زمانی که جنگل زدایی از بین برود ، شاهد افزایش فشار بر بولسونارو خواهیم بود که دیگر دوستی در کاخ سفید ندارد.”

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر