دشمنان آمریكا مانند چین و ایران فرصتی را در شورشهای كاپیتول ترامپ می بینند

[ad_1]

لندن – از نظر مخالفان آمریکا ، اثری بیش از این در مورد عصمت دموکراسی غربی وجود نداشت که دیدگاه پایتخت ایالات متحده آمریکا در هجوم دود و محاصره گروهی از طرف رئیس جمهور غیر ارادی آنها محاصره شده بود.

چین ، ایران و روسیه پیش از این آشفتگی در واشنگتن را دلیل اثبات این نکته دانسته اند که نظام حکمرانی ستودنی ایالات متحده اساساً ناقص و ریاکارانه است.

در سراسر اروپا نیز نگرانی جدی وجود دارد. نه تنها در اختلافات و بی ثباتی هایی که متحد قدرتمند ماوراlantالنهر آنها را به لرزه در می آورد ، بلکه همچنین در روابط آنها با واشنگتن از زمان تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، دو هفته بعد ، معنی دارد.

بسیاری تعجب می کنند که چگونه ایالات متحده می تواند بار دیگر در مورد ارزشهای دموکراتیک به کشورهای دیگر سخنرانی کند یا چگونه می تواند به کشورهای دیگر بگوید که آنها در داخل از داشتن سلاح هسته ای پایدار نیستند.

معترضین روز چهارشنبه وارد پایتخت آمریكا می شوند.برنده مک نامی / گتی ایماژ باشید

آیت الله علی خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب ، جمعه در یک سخنرانی زنده در تلویزیون گفت: “اکنون اوضاع ایالات متحده را می بینید.” “این دموکراسی و حقوق بشر آنها است ، این رسوایی انتخاباتی آنها است ، این ارزش های آنها است. این ارزش ها توسط تمام جهان مورد تمسخر قرار می گیرد. حتی دوستانشان به آنها می خندند.”

طبق عفو بین الملل در لندن ، در حالی که ایران مورد انتقاد قرار گرفت ، دولت آن در تهران حقوق مردم خود در آزادی بیان و تجمع را محدود کرد و نیروهای امنیتی با استفاده از نیروی مهلک اعتراضات را کشته و صدها نفر را به قتل رساندند و هزاران نفر را نیز خودسرانه بازداشت کردند.

در چین و روسیه ، مقامات س askedال کرده اند که چرا قانون گذاران آمریکایی به این سرعت در معترضین به دموکراسی در سایر نقاط جهان حمایت می کنند ، زیرا ناآرامی ها در خیابان های آنها آغاز می شود.

هوآ چونونگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه در جلسه توجیهی گفت: “همه می توانند کلماتی را که برخی مقامات آمریکایی ، قانونگذاران و برخی رسانه ها در آن زمان برای هنگ کنگ استفاده می کردند به خاطر بسپارند.” “آنها اکنون در مورد ایالات متحده چه می گویند؟”

پلیس هنگ کنگ روز چهارشنبه بیش از 50 چهره طرفدار دموکراسی را به اتهام نقض قانون سختگیرانه امنیت ملی دستگیر کرد. آنتونی بلینکن ، نامزد بایدن برای وزیر امور خارجه ، این هفته در توییتر گفت که دولت جدید “در کنار مردم هنگ کنگ و در برابر سرکوب دموکراسی توسط پکن خواهد ایستاد.”

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

در روسیه ، لئونید اسلوتسکی ، رئیس کمیته امور خارجه مجلس عوام پارلمان ، به رسانه های دولتی گفت که بومرنگ “انقلاب های رنگی” ، همانطور که می بینیم ، به ایالات متحده بازمی گردد ، “با اشاره به موجی از تصویب غرب قیام ها در جمهوری های شوروی سابق در دهه 2000.

بسیاری اظهار داشتند که بسیاری از تظاهرکنندگان – در جمهوری های شوروی سابق و هنگ کنگ – طرفدار حقوق دموکراتیک تر هستند. به گفته ناظران ، در زمان رئیس جمهور ولادیمیر پوتین ، حقوق روس های عادی به شدت نقض شده است.

با این حال ، جمعیت روز چهارشنبه در پایتخت ایالات متحده به دنبال لغو انتخابات قانونی است.

این تمایز مانع از این نبود که مخالفان آمریکا مقایسه روشنی داشته باشند.

متیو هریس ، یکی از اعضای ارشد اتاق فکر موسسه خدمات رویال یونایتد در برلین ، گفت: “این یک هدیه مطلق برای رهبران استبدادی است که داستان اصلی آنها ضعیف و ناپایدار بودن سیستم های دموکراتیک است.”

وی با اشاره به رهبر چین گفت: “کسی مانند شی جین پینگ ممکن است بگوید ،” ببینید ، این افراد نمی توانند از مزایای Covid-19 استفاده کنند و حتی نمی توانند از قانون خود دفاع کنند “،” او با “به دست آوردن ثبات و ثبات در حزب کمونیست چین” از رهبر چین گفت. رشد “

رئیس مجلس نانسی پلوسی ، کالیفرنیا.

پرچمی با عنوان “خیانت” اوایل روز پنجشنبه پس از حمله معترضین به پایتخت آمریکا ، روی زمین بود.اندرو هارنیک / AP

ویکتور گائو ، که مترجم رهبر درجه یک فقید چین ، دنگ شیائوپینگ بود ، گفت که صحنه های واشنگتن تکذیب روشنی برای کسانی است که می خواهند ارزش های سیاسی آمریکا را در جای دیگر پیوند دهند.

وی به این دولت یک طرفه گفت: “سیستم ما مشکلات خاص خود را دارد ، اما این سیستم برای چین در 45 سال گذشته برای چین کار کرده است.” “چین هرگز تلاشی از جانب ایالات متحده برای تحمیل سیستم خود به چین را نمی پذیرد زیرا کار نمی کند” برای چین.

هرچند دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، به شدت در مورد شی صحبت کرده است ، اما وی همچنین با اعمال تعرفه ها و مجازات هایی بر اساس آنچه ایالات متحده می گوید ، خودمختاری هنگ کنگ و نقض حقوق بشر علیه مسلمانان اویغور را محدود می کند ، ضربه زده است.

شاید مهمترین تلاش اخیر در زمینه صادرات دموکراسی به سبک آمریکایی ، در عراق بود که یکی از اهداف اعلام شده در حمله به رهبری ایالات متحده در سال 2003 ، ایجاد نهاد بود. به دنبال حوادث روز چهارشنبه ، یک یادداشت در گردش نشان داد که تانک های عراقی حمله می کنند. “برای برگرداندن دموکراسی به ایالات متحده.”

جیووانی اورسینا ، مدیر مدرسه دولتی لوئیس گویدو در دانشگاه کارلی رم گفت: “20 سال از تلاش جورج دبلیو بوش برای نشان دادن دموکراسی آمریکایی به عنوان الگویی برای بقیه جهان می گذرد و امروز این مدل در بحران عمیقی به سر می برد.”

وی گفت: “پس از آنچه ما دیدیم ، این ایده كه آمریكایی ها می توانند دموكراسی را از بقیه جهان بیاموزند بسیار ضعیف تر است.” “و بدتر از این ، هیچ دموکراسی عمده دیگری در آنجا وجود ندارد – بنابراین بحران آمریکا منعکس کننده بحران دموکراسی در جهان است.”

صفحات نخست روزنامه های ایتالیا در روز پنجشنبه. اندرو پزشکی / AP

احساس یک بحران مشترک در اظهارات نگران کننده چندین رهبر اروپایی کاملاً مشهود بود. ایالات متحده با تنها نظریه های غلط توطئه آنلاین که به آن دامن زده است ، تنها کشوری است که با حق پوپولیست خود می جنگد.

وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به تلاش معترضین علیه محاصره ویروس کرونا برای حمله به پارلمان آلمان در ماه آگوست ، در توییتر خود نوشت: “سخنان التهابی در حال تبدیل شدن به اعمال خشونت آمیز است – در پله های رایشتاگ و اکنون در پایتخت.” “غفلت از نهادهای دموکراتیک ویرانگر است.”

پس از سالها صدمه زدن به ترامپ ، تعداد کمی از رهبران اروپایی به شوخی گفتند که پیروزی بایدن به معنای بازگشت آنها به روال گذشته است. بعنوان مثال اقداماتی به رهبری امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه صورت گرفته است تا از نظر نظامی کمتر به واشنگتن اعتماد کنند.

با این حال وقایع این هفته در واشنگتن به آینده روابط آنها با ایالات متحده متمرکز شده است.

در پاریس ، فرانسوا هایزبورگ ، مشاور ارشد اروپا در انستیتوی بین المللی مطالعات استراتژیک ، گفت: “جهان خارج باید بپذیرد که عدم اطمینان وجود دارد ، درجه بالایی از بی ثباتی در مورد وضعیت آمریکا در چند سال آینده. “

وی گفت: قدرت های اروپایی “باید بپذیرند که سرنوشت ایالات متحده نامشخص است”. “و اگر چنین است ، ما باید برای جهانی آماده شویم كه ایالات متحده شریك مورد استفاده ما تاكنون نباشد.”

الكساندر اسمیت از لندن گزارش می دهد؛ سافورا اسمیت از بریستول ، انگلیس ؛ کلودیو لاوانگا از رم ؛ نانسی اینگ از پاریس ؛ اندی اكارد از ماینتس آلمان؛ تاتیانا چیستیکووا از مسکو ؛ و سحر لیو از پکن.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma