[ad_1]

لندن – بر اساس یک گزارش دولت که روز سه شنبه منتشر شد ، تحقیقات در خانه های تحت اداره کلیسا برای مادران مجرد نشان داد که از سال 1922 تا اواخر 1990 حدود 9000 کودک در م institutionsسسات فوت کرده اند.

کمیسیون تحقیق در مورد خانه های مادران و نوزادان همچنین ادعاهای استفاده از برخی کودکان در خانه ها را در آزمایشات واکسیناسیون بدون رضایت والدین برای مشارکت آنها مورد بررسی قرار داد.

یکی از ساکنان سابق یکی از خانه ها با NBC News صحبت کرد و گفت که وی قبل از اینکه در سال 1961 توسط خانواده ای در فیلادلفیا به فرزندی پذیرفته شود ، به عنوان یک خوکچه هندی برای واکسن در خانه ای در چوب پنبه استفاده می شود.

کفش برای نوزادان و نوزادان در حالی که در محل دفن دسته جمعی مادر و نوزاد توام در 25 آگوست 2019 در توام ، ایرلند برگزار می شود ، در امتداد حصار زمین بازی آویخته می شود.تصویر چارلز مک کوئلان / تصویر گتی

خانه های مادران و نوزادان ، که بسیاری از آنها توسط راهبه ها و اعضای کلیسای کاتولیک اداره می شوند ، در بیشتر قرن بیستم کار می کردند ، آخرین خانه فقط در سال 1998 بسته شد. آنها بودجه دولتی دریافت کردند و مانند آژانس های فرزندخواندگی تنظیم شده توسط دولت.

این نهادها زنان باردار را خارج از ازدواج ، تابو در کشور محافظه کار و تلاش برای حفظ چهره وارسته کاتولیک کشور خارج کرده اند. سیاستمداران ایرلندی و بازماندگان می گویند ، خانه ها اکنون عنوان یک فصل تاریک در تاریخ ملت هستند.

کاترین کورلس ، مورخ محلی آماتور ، ابتدا مسئله سو abuse استفاده از خانه را روشن کرد.

وی یک گور دسته جمعی مشخص شده را در Tuam ، در غرب شهرستان گالوی کشف کرد ، که تحقیقی را آغاز کرد که نشان داد بقایای حداقل 700 کودک دفن شده بین سالهای 1925 تا 1961 ، گزارشی در سال 2017 کشف شده است.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

کمیسیون ایرلند برای تحقیق در مورد خانه های مادران و نوزادان و برخی از موارد مرتبط توسط دولت ایرلند در سال 2015 تشکیل شد. اکنون همه خانه های تحت تحقیق بسته شده اند.

اداره كودكان ایرلند قبل از انتشار گزارش به NBC News گفت كه این “لحظه ای مهم برای هزاران نفر از ساكنان سابق و خانواده های آنها” خواهد بود.

با این حال ، قبل از انتشار ، جزئیات گزارش به رسانه ها درز کرده بود ، و موجب خشم قربانیان شد – از جمله فیلومنا لی ، بازمانده مادر و نوزاد ، که داستان او در فیلمی با بازی دام جودی دنچ در سال 2013 نمایش داده شد.

ایرلند به طور سنتی یک سنگر کاتولیک بوده است ، اما ده ها سال رسوایی توهین آمیز به اعتبار کلیسا لطمه زده و تأثیر آن را تضعیف کرده است.

پاپ فرانسیس برای رسوایی خانه های مادران و نوزادان در اولین سفر پاپ خود به این کشور در تقریبا چهار دهه در سال 2018 خواستار بخشش است.

پروژه كلان ، ابتكار گروهی از بازماندگان است كه در تلاشند تا حقیقت را در مورد آنچه در خانه ها اتفاق افتاده است ، مشخص كنند ، قبل از انتشار گزارش گفت كه دولت باید “شرم و ننگ تحمیل شده به مادران مجرد و فرزندان آنها را از طریق سیاست ها و اقدامات دولت به رسمیت بشناسد.” “

وی همچنین از دولت ایرلند خواست كه كلیسای كاتولیك را به رسمیت شناختن مسئولیت و مشاركت در روند جبران خسارات قربانیان تشویق كند.

در سالهای اخیر ، ایرلند موضع خود را در مورد بسیاری از موضوعات تغییر داده است ، از جمله رای اکثریت قاطع به نفع سقط جنین و ازدواج همجنس گرایان در همه پرسی ها.

رویترز در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

هلنا اسکینر کمک کرد[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر