در این گزارش آمده است که ناتو باید بیشتر روی چالش رشد چین تمرکز کند


بر اساس گزارشی که روز سه شنبه در مورد اصلاحات اتحاد اقیانوس اطلس منتشر شد ، ناتو باید در مورد چگونگی مقابله با چین و ظهور نظامی آن بیشتر فکر کند ، اگرچه روسیه اصلی ترین دشمن خود را برای دهه باقی خواهد ماند.

گزارش ناتو 2030 ، که توسط گروهی از افراد به اصطلاح خردمند تهیه شده و شامل 138 پیشنهاد است ، در حالی منتشر می شود که تردیدها در مورد هدف و اهمیت اتحاد افزایش یافته است ، سال گذشته توسط امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه به عنوان “مغز مرده” ،

یک دیپلمات ناتو که گزارش را مشاهده کرد ، با اشاره به فعالیت چین در قطب شمال و آفریقا و بزرگ گفت: “چین دیگر شریک تجاری خوبی نیست که غرب به آن امیدوار بود. این قدرت رو به رشد قرن ما است و ناتو باید خود را سازگار کند.” سرمایه گذاری آن در زیرساخت های اروپا.

این دیپلمات با استناد به این گزارش گفت ، بخشی از پاسخ ناتو باید حفظ مزیت فناوری نسبت به چین ، محافظت از شبکه ها و زیرساخت های رایانه ای باشد ، اگرچه همه توصیه ها پذیرفته نمی شوند.

در این گزارش آمده است که اتحاد 30 کشوره می تواند روابط نزدیکتر با کشورهای غیر ناتو مانند استرالیا ایجاد کند و بیشتر بر بازدارندگی در فضا ، جایی که چین در حال توسعه دارایی است ، تمرکز کند.

دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، در اظهارات روز دوشنبه قبل از انتشار گزارش ، گفت که رشد چین “چالش های مهمی برای امنیت ما” است.

حتما بخوانید:
ایالات متحده در حال پرواز بمب افکن ها بر فراز خلیج فارس است تا ایران را از حمله منصرف کند

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی از متحدان خواست تا در این مورد متحد شوند و گفت: “چین به شدت در سلاح های جدید سرمایه گذاری می کند. از قطب شمال تا آفریقا به ما نزدیک می شود. چین ارزشهای ما را ندارد … و در تلاش است کشورهای دیگر را بترساند.”

دیپلمات ها گفتند ناتو باید چین را در مقاله استراتژی رسمی ناتو ، “مفهوم استراتژیک” خود ، در نظر بگیرد ، اگرچه اعلام این کشور را به عنوان یک دشمن متوقف می کند.

تنش

در توصیه های دیگر ، این گزارش حاکی از آن است كه وزرای خارجه ناتو مرتباً ملاقات می كنند و خواستار نقش قویتری برای دبیركل به عنوان واسطه بین المللی است.

این گزارش پیش از ارائه در سال آینده به روسای دولت ها و دولت های اتحاد ، توسط وزیران خارجه ناتو مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

حتی وقتی دوران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به پایان می رسد و اروپایی ها از انتخاب جو بایدن رئیس جمهور منتخب آتلانتیک استقبال می کنند ، تنش ها بر سر توانایی ناتو برای اقدام همچنان پابرجاست.

از عصبانیت نسبت به تصمیم ترکیه برای خرید سیستم تسلیحاتی روسیه گرفته تا تردیدهای آمریکا در مورد تعهد اروپا به دفاع از خود ، ناتو – که در سال 1949 برای مهار یک تهدید نظامی شوروی ایجاد شد – نیز با تماس های ترامپ برای این کار روبرو است. بیشتر در خاورمیانه

با این وجود متحدان اروپای شرقی از ترس روسیه از زمان الحاق کریمه به اوکراین در سال 2014 ، نگران انحراف منابع بیش از حد از وظیفه اصلی ناتو برای دفاع از اروپا هستند.

حتما بخوانید:
با اجرایی شدن بلوک جدید آلمان خیابان های شهر خلوت می شوند


منبع: meditation-news.ir