[ad_1]

برلین – دادستان های آلمان روز چهارشنبه از دادگاه خواستند که برای یک افراط گرای راست 28 ساله که سال گذشته به یک کنیسه در شرق شهر هاله حمله کرد ، دو نفر را پس از عدم ورود به ساختمان کشته ، مجازات کند.

حمله به یوم کیپور ، مقدس ترین روز یهودیت ، یکی از بدترین حملات ضد یهودی در تاریخ آلمان پس از جنگ است.

متهم ، استفان بالیت ، ادعا شده است که قبل از اقدام به ورود به کنیسه در تاریخ 9 اکتبر 2019 ، هنگام پخش مستقیم حمله در یک سایت بازی محبوب ، علیه یهودیان خشمگین شده است.

استفان بالیت در دادگاه روز سه شنبه در دادگاه خود در ماگدبورگ ، آلمان. تصاویر جنس شلوتر / گتی

دادستان های فدرال از دادگاهی در نزدیکی مگدبورگ خواسته اند تا Baliet را به جرم قتل ، اقدام به قتل ، تحریک نفرت و اقدام به اخاذی اجباری محکوم کند. آنها از قضات خواستند تا متهم را “جدی گناهکار” بدانند ، این بدان معناست که وی پس از 15 سال از آزادی زودهنگام منع خواهد شد.

در طول دادگاه ، که در ماه ژوئیه آغاز شد ، بالیت اعتراف کرد که می خواست وارد کنیسه شود و 51 نفر را در داخل بکشد. هنگامی که وی نتوانست درهای سنگین ساختمان را باز کند ، آلمانی یک زن 40 ساله را در خیابان بیرون و یک پیرمرد 20 ساله را در کباب فروشی نزدیک به ضرب گلوله کشته و چند نفر دیگر را زخمی کرد.

دادستان فدرال کای لوهس گفت این تیراندازی حمله ای نه تنها به مردم در کنیسه بلکه به طور کلی زندگی یهودیان در آلمان است.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

خبرگزاری آلمان dpa به نقل از وی گفت: “از این طریق ، مهاجم همه ما را هدف قرار داده است ، زیرا زندگی یهودیان بخشی ضروری از کشور ما است.”

مقامات آلمانی متعهد شده اند كه پس از حمله هاله ، ترور یك سیاستمدار منطقه توسط مظنون نئونازی و تیراندازی مرگبار 9 مهاجر در هاناو طی یك سال اقدامات علیه افراط گرایی راست افراطی را افزایش دهند.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر