[ad_1]

لندن – جولیان آسانژ ، بنیانگذار ویکی لیکس ، از قرار وثیقه محروم شد ، دادگاه انگلیس روز چهارشنبه رأی داد و در حالی که وکلای دولت ایالات متحده از تصمیم ممانعت از استرداد وی درخواست تجدید نظر می کنند ، در زندان خواهد ماند.

این حکم تنها چند روز پس از آن صادر شد که همان قاضی گفت: آسانژ به دلیل نگرانی در مورد بهداشت روانی و خطر خودکشی نمی تواند به صورت قانونی به ایالات متحده تحویل داده شود تا به اتهام جاسوسی متهم شود.

در دادگاه دادگستری وست مینستر در مرکز لندن ، قاضی دادگاه ونسا باریتزر گفت که آسانژ همچنان در خطر پرواز است. وی ضمن اعتراض به رای استرداد وزارت دادگستری ایالات متحده ، در زندان لندن خواهد ماند.

قاضی باریتزر گفت: “در مورد آقای آسانژ ، این پرونده هنوز برنده نشده است.” با افزودن اینکه انگیزه انگیزه های “پنهان کردن” را دارد ، وی در گذشته ضمانت نامه را نقض کرده و تمایل به “نقض دستورات این دادگاه” را نشان داده بود.

اگر فرجام خواهی ایالات متحده سرانجام موفقیت آمیز باشد و آسانژ 49 ساله استرداد شود ، وی می تواند با 18 اتهام نقض قانون جاسوسی و توطئه برای هک کامپیوترهای دولتی ، در آنجا 175 سال حبس تعزیری داشته باشد.

ویکی لیکس صدها هزار کابل دیپلماتیک مخفی آمریکایی منتشر کرد که اغلب ارزیابی های انتقادی از رهبران جهان ، از جمله سلطنت سعودی و ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه را فاش می کرد.

در میان پرونده های منتشر شده توسط ویکی لیکس در سال 2010 ، فیلمی از حمله بالگرد آپاچی 2007 توسط نیروهای آمریکایی در بغداد وجود داشت که منجر به کشته شدن ده نفر از جمله دو خبرنگار رویترز شد.

آسانژ از زمان درخواست پناهندگی در سفارت اکوادور در لندن در سال 2012 به دلیل ترس از استرداد آمریکا توسط وی دیده نشده است. وی همچنین سعی کرد از استرداد به سوئد به اتهام جنایات جنسی ، که متعاقباً در سال 2015 اخراج شد ، جلوگیری کند.

آسانژ از زمان آزادی از سفارت در آوریل 2019 در زندان لندن به سر می برد.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

هواداران از آسانژ بعنوان یک قهرمان ضد تاسیس ، قربانی قرار گرفتن در معرض سو abuse استفاده از قدرت در ایالات متحده در افغانستان و عراق یاد می کنند و آزار و شکنجه را حمله به روزنامه نگاری و آزادی بیان می دانند.

اما بدخواهان او را شخصیتی خطرناک توصیف می کنند که امنیت در غرب را تضعیف کرده و درباره روزنامه نگاری وی اختلاف نظر دارند.

قاضی منطقه ونسا باریزر روز دوشنبه در حکمی گفت که فعالیتهای بنیانگذار ویکی لیکس در سال 2010 – دریافت صدها هزار پرونده طبقه بندی شده از تحلیلگر اطلاعاتی ارتش ایالات متحده چلسی منینگ – فراتر از روزنامه نگاری تحقیقی است.

زندان بلمرش ، جایی که جولیان آسانژ در لندن ، انگلیس در آن نگهداری می شد.دن کیتوود / گتی ایماژ

رئیس جمهور مکزیک ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که به آسانژ پناهندگی سیاسی پیشنهاد خواهد کرد. یک روز بعد ، نخست وزیر استرالیا ، اسکات موریسون به یک ایستگاه رادیویی 2 گیگابایتی در سیدنی گفت که آسانژ پس از پایان پرونده های قضایی علیه او “آزاد است که به خانه خود برگردد” به استرالیا.

رویترز در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

مناگر شما یا کسی که می دانید در بحران هستید ، با شماره تلفن 800-273-8255 خط ملی پیشگیری از خودکشی تماس بگیرید ، خانه ای را به شماره 741741 بفرستید یا برای منابع بیشتر به سایت www.speakingofsuicide.com مراجعه کنید.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر