جهان در سال 2021 با جشن های خاموش در میان محدودیت های Covid-19 حلقه می زند



لندن – آتش بازی آسمان خانه اپرای سیدنی را روشن کرد ، اما ورود اکثر مردم به مرکز ممنوع شد. توپ در میدان تایمز نیویورک افتاد و در حالی که نوازندگان به اجرای زنده پرداختند ، جمعیت زیادی در آنجا حضور نداشتند.

در سال پر هرج و مرج ، جهان توسط یک بیماری همه گیر کشنده به لرزه درآمده است ، بنابراین فقط مناسب است که جشن های سال نو در سراسر جهان را ساکت یا لغو کنیم ، زیرا مقامات سعی کرده اند مانع تجمع جمعیت برای جلوگیری از گسترش ویروس شوند.

بیل دی بلازیو ، شهردار نیویورک ، صبح روز پنجشنبه حال و هوایی را بیان کرد که مطمئناً بسیاری از افراد دیگر اظهار داشتند: “ما خیلی آماده هستیم تا سال 2020 را لگد بزنیم.”

انتشار توپ در میدان تایمز ، که به احترام کارکنان بهداشت ، اولین پاسخ دهندگان ، کارگران اصلی و دیگران برگزار شد ، به طور مستقیم پخش و پخش شد. اعمال موسیقی به زندگی از دست رفته در یک بیماری همه گیر اشاره دارد. گلوریا گینر “من زنده می مانم” را خواند.

در میان نگرانی های روزافزون در مورد انتشار جهانی ویروس کرونا ، که برای اولین بار در انگلستان کشف شد ، افراد بیشتری مجبور به جلوگیری از این کار می شوند و سرکوب جشن های سنتی و جمعیت عادی معمول در جشن و سرگرمی را مهار می کنند.

مردم سال نو را در میدان فدراسیون در ملبورن ، استرالیا جشن می گیرند.Asanka Ratnayake / تصاویر گتی

بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس روز پنجشنبه در یک سخنرانی ویدئویی گفت: “من می توانم تصور کنم که افراد زیادی باشند که از خداحافظی با تاریکی 2020 بسیار خوشحال شوند.”

وی گفت: “اما درست قبل از این كار ، می خواهم به شما یادآوری كنم كه این نیز سالی بود كه ما روح انسجام ، اجتماع را دوباره پیدا كردیم.” “سالی بود که ما گلدانها را هدف قرار می دادیم تا شجاعت و فداکاری کارکنان NHS (خدمات بهداشت ملی) و کارکنان خانه سالمندان را جشن بگیریم ، سالی که افراد کار برای حفظ حرکت کشور ایستگاهها را بیرون کشیدند. بزرگترین بحرانی که طی نسلهای مختلف با آن روبرو بوده ایم. “

حتما بخوانید:
تقویت سیستم تخلیه با هدرز

در سیدنی ، که در میان اولین شهرهای بزرگی بود که در سال 2021 زنگ زد ، تعطیلات سنتی سال نو در این شهر در میان محدودیت های شدیدتر در ترافیک ، تجمع ها و مرزهای داخلی کاهش یافت ، اما آتش بازی های Opera و Port Port هنوز ادامه داشت.

گلادیس برجیکلیان ، نخست وزیر نیو ساوت ولز ، بازدید پنجشنبه شب از مراجعه بیشتر مردم به مرکز شهر سیدنی را ممنوع کرده است.

وی در اوایل هفته جاری گفت: “ما نمی خواهیم در شب سال نو رویدادهای فوق العاده گفتگو ایجاد كنیم.”

ملبورن ، دومین شهر پرجمعیت استرالیا ، امسال آتش بازی خود را به طور کامل لغو کرد.

در همین حال ، همسایه استرالیا در نیوزیلند ، پس از آنکه ملت موفق به جلوگیری از انتقال محلی ویروس شد ، شاهد جشن های سال نو است.

هنگ کنگ معمولاً جشن های پرشوری را در امتداد ساحل و محله های بارها می بیند. برای دومین سال متوالی ، آتش بازی سال نو لغو شد ، این بار بیش از ویروس کرونا به جای نگرانی در مورد امنیت عمومی.

در کره جنوبی ، دولت سواحل Gangueng ، در ساحل شرقی این کشور را که مردم به طور سنتی برای تماشای اولین طلوع آفتاب سال نو به آنجا می روند ، بسته است. مراسم زنگ در بولینگ بل در سئول برای اولین بار از سال 1953 لغو شد و به جای آن “به صورت مجازی” در وب سایت شهر مشاهده شد.

از آنجا که روز پنجشنبه عفونت های جدید ویروس کرونا در توکیو به بالاترین رکورد بیش از 1300 رسید ، تعطیلات سال نو محدود بود. نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا از مردم خواست که بی سر و صدا این مناسبت را جشن بگیرند و از گردش های بی اهمیت خودداری کنند.

در حالی که جمعیت سرگرم کننده کاخ را شلوغ کرده بودند ، ناروهیتو امپراتور به جای اینکه با خانواده شاهنشاهی از پنجره به بیرون تکان دهد ، برای سال جدید یک پیام ویدیویی ارائه داد.

انتظار می رود نیویورک کمتر از مراسم عادی سال نو برگزار شود و حضور عموم مردم در این جشن و رویداد “افت توپ” ممنوع باشد.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

در اروپا نیز جشن ها خاموش خواهد شد.

حتما بخوانید:
انگلستان اجازه می دهد مردان همجنسگرا که از نظر جنسی فعال هستند خون اهدا کنند

آلمان فروش آتش بازی را که معمولاً اهالی به خیابان می آورند ، ممنوع کرده است و نمایش مواد شیمیایی در دروازه براندنبورگ در برلین منتفی است.

آتش سوزی بیش از رودخانه تیمز در لندن لغو شده است زیرا دولت مردم را به برگزاری جشن در خانه ترغیب می کند تا موارد زیادی را شامل شود. با این حال ، بیگ بن که از سال 2017 تاکنون سکوت کرده است ، در حالی که برج ساعت آن بازسازی شده است ، به نظر می رسد آغاز سال جدید و پایان گذار انگلیس از اتحادیه اروپا است.

هلند شمارش معکوس ملی را از یک پارک در آمستردام به یک استادیوم فوتبال منتقل کرد ، جایی که تماشاگران اجازه ورود نداشتند و “آتش بازی برقی” جایگزین مواد شیمیایی شد.

وزیر کشور فرانسه گفت که 100000 افسر پلیس دیگر نیز برای ایجاد مقررات منع رفت و آمد در ساعت 19 و برای تجزیه تجمع غیر مجاز بیش از 10 نفر بسیج شده اند.

یک زن از سال 2021 در شب سال نو در بانکوک اقدام به فروش تزئینات کرده است. سو زیای تون / رویترز

در رم ، کنسرتهای معمول در میادین عمومی به نفع اجرای زنده و تاسیسات هنری لغو شد.

پاپ فرانسیس دیدار واتیکان در اندازه واقعی خود از میدان سنت پیتر را از دست داد ، اما برکت سال نو برنامه ریزی شده ، که قرار بود برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در داخل خانه تحویل داده شود ، نیز به دلیل درد سیاتیک لغو شد. واتیکان

در روسیه ، مراسم عمومی در بسیاری از مناطق ممنوع یا محدود شده بود ، اما هنوز آتش بازی سنتی در میدان سرخ در پایتخت و در سراسر شهر برگزار می شد. در حالی که اجتماعات گسترده ای پنجشنبه شب ممنوع بود و رستوران ها ، کلوپ ها و پیست های یخی بسته شدند ، با شروع جشن های هفتگی روس ها که کریسمس ارتدکس را آغاز می کردند ، آنها جمعه باز شدند.

ترکیه به مناسبت آغاز سال نو میلادی چهار روز قفل را اعلام کرده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور نیز هشدار داده است که نیروهای امنیتی هتل ها را برای مهمانی های غیرقانونی بازرسی می کنند.

گزارش یوییا تلمازان از لندن و فیل هلسل از لس آنجلس.

رویترز و آسوشیتدپرس در این گزارش سهیم بودند.


منبع: meditation-news.ir