تنش های کووید -19 سوئد را مجبور می کند تا در استراتژی محافظه کارانه ایالات متحده تجدید نظر کنداستکهلم ، سوئد – پس از آنکه سوئد به دلیل کمی برخورد با بیماری همه گیر ویروس کرونا ، در میان مفسران و فعالان محافظه کار تشویق کرد.

اما با افزایش تعداد مرگ و میرها و عفونت ها ، دولت سوئد مجبور شده است مقررات بسیار سختگیرانه تری را برای جلوگیری از شیوع ویروس وضع کند.

از روز سه شنبه تعداد افرادی که می توانند در جمع جمع شوند از 50 نفر به 8 نفر کاهش می یابد. فقط هشت شام در رستوران ها مجاز است.

نخست وزیر سوئد ، استفان لوفون ، یکشنبه شب هنگام تشریح قوانین جدید ، اخطار جدی داد.

وی در سخنرانی تلویزیونی به ملت گفت: “امشب ، در پایان ماه نوامبر سال 2020 ، روشن است که مدتی طول می کشد تا بتوانیم به حالت عادی برگردیم.” “بسیاری از توصیه های پاییز را نادیده گرفتند.”

وی افزود: “همه کارهایی که دوست دارید انجام دهید ، اما لازم نیست: تسلیم شوید ، تعلل کنید”.

مشتریان در یک رستوران فست فود در استکهلم در تاریخ 12 نوامبر.فردریک سندبرگ / خبرگزاری TT رویترز

دکتر کارین تگمارک ویزل ، پزشک ارشد آژانس بهداشت عمومی دپارتمان میکروب شناسی سوئد ، از قوانین جدیدی که دولت به صورت یکجانبه صادر کرد ، استقبال کرد.

وی روز جمعه گفت: “اجتماعات بزرگ خطر ابتلا به آلودگی را دارند” و افزود که محدود کردن آنها “یک امر مثبت” است.

وی گفت مردم از پیگیری توصیه های اولیه خسته شده اند ، “بنابراین ما مجبور شدیم اقدامات سختگیرانه تری انجام دهیم”.

در این ماه ، دولت مرکزی توصیه ای به دولت های منطقه مبنی بر بستن اجتماعات عمومی مانند کنسرت ها ، نمایش های تئاتر و سخنرانی ها صادر کرد.

وی همچنین نوشیدن مشروبات الکلی را پس از ساعت 10 شب ممنوع کرد ، توصیه های ویژه محلی ، از جمله پرهیز از حمل و نقل عمومی و خرید ، در بسیاری از کشورها نیز موجود است.

حتما بخوانید:
در آرژانتین ، هواداران مارادونا برای جشن "عشق ابدی" اسطوره فوتبال خال کوبی می کنند

برخلاف بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی ، از جمله همسایگان اسکاندیناوی ، که قوانین سختگیرانه و محاصره ای وضع شده است ، سوئد قبلاً به توصیه هایی برای مردم برای شستن دستها ، دور شدن از نظر اجتماعی و کار از خانه اعتماد کرده است.

اما تعداد موارد در اواخر ماه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافت ، روندی که تا نوامبر ادامه داشت. طبق گفته دانشگاه جان هاپکینز ، نزدیک به 6406 نفر بر اثر ویروس جان خود را از دست داده اند و تقریباً 208،295 مورد گزارش شده است. در نتیجه ، دولت مجبور به اقدام می شود.

برای پوشش کامل شیوع ویروس کرونا ، برنامه NBC News را بارگیری کنید

“ماتس یرستن” 75 ساله گفت: “شنیدن درباره افزایش تعداد افراد بیمار و مرده بسیار ناامیدکننده و نگران کننده است.”

با این حال ، وی گفت که برای دیدن 12 نوه خود باید حتی بیشتر صبر کند.

برای پدی کورتینس ، مدیر پروژه ارتباطات ، اقدامات جدید “هم ترس و هم احترام” را حکم می کند.

کورتینس 48 ساله گفت: “شما فقط سعی می کنید خود را با شرایط وفق دهید” و اضافه کرد که بیرون رفتن به میله ها متوقف شده و “بغل نکرد”.

با افزایش تعداد امکانات پزشکی ، مانند بیمارستان دانشگاه کارولینسکا در استکهلم ، پایتخت سوئد ، نیز باید آماده شود.

مدیر عامل شرکت دکتر بیورن زوگا روز پنجشنبه گفت که جراحی انتخابی و سایر اقدامات لغو شده است ، اما سایر جراحی های حاد برای بیماران سرطانی یا قلبی ادامه خواهد داشت.

همکار وی دکتر بیورن پرسون ، رئیس مراقبت های ویژه و جراحی قفسه سینه ، اضافه کرد که بیمارستان در صورت پرش در بیماران ، ظرفیت خود را افزایش داده است ، اما پر نیست.

حتما بخوانید:
کامبوج: دادگاه تحت حمایت سازمان ملل با محکومیت آخرین رهبر زنده خمرهای سرخ پایان می یابد |

زوئه گفت ، سوئد “مانند جوامع دیگر برای شیوع سریع بیماری در سال جاری آماده نبود”.

وی گفت: “این به سرعت اتفاق افتاد ،” و افزود كه بیشتر تصمیمات دولت “كاملاً خوب” بود.

نظر وی توسط دکتر سیسیلیا سودربرگ-نولر ، پزشک و استاد انستیتوی کارولینسکا ، که هفته گذشته گفت مقامات بهداشتی “خیلی زود” منصرف شدند ، نبود.

وی گفت: “آنها دیدند که ویروس وارد سوئد می شود. ما توانایی آزمایش را نداشتیم ، بنابراین ما نمی توانستیم تماس ها را آزمایش و ردیابی کنیم و آنها نمی توانستند سرعت آن را افزایش دهند. بنابراین آنها به نوعی استعفا دادند.”

وی با بیان اینکه با ادعای دولت مبنی بر شنیدن صحبت های دانشمندان مخالف است ، گفت: “موارد زیادی وجود داشت که ما گفتیم آنها باید انجام دهند ، اما آنها فقط از بین نرفتند.”

یک تابلو فاصله اجتماعی را در ایستگاه مرکزی استکهلم تشویق می کند. امیر نبی زاده / آژانس TT از طریق رویترز

وی گفت ، بیماران طولانی مدت با Covid-19 همچنان به عنوان یك مشكل باقی می مانند زیرا آنها به درستی تحت نظر قرار نمی گیرند ، این بدان معناست كه یادگیری بهترین روش برای درمان و توان بخشی آنها مشكل است.

وی گفت ، چنین بیمارانی “به طور عمده در بهار در سطح غیر قابل قبول در معرض خطر بودند” و اکنون به درستی درمان نشده اند.

وی که این وضعیت را “نگران کننده” خواند ، گفت: “ما نمی دانیم که چگونه آنها بهبود می یابند زیرا در حال حاضر اطلاعات کافی در مورد این بیماری نداریم.”

با این حال همه امیدوار بودند که به زودی واکسن در دسترس باشد. اما فرد هشدار داد که باید تعادل “بین عجله در تزریق واکسن و ایمنی” وجود داشته باشد.


منبع: meditation-news.ir