تعداد زیادی انفجار به سمت پلیس در کابل انجام شد و حداقل دو کشته برجای گذاشت


کابل – مقامات گفتند که یک رشته انفجار بامداد شنبه در کابل ، پایتخت افغانستان رخ داد و در نتیجه کشته شدن حداقل دو افسر پلیس و زخمی شدن دو نفر دیگر.

فردوس فرامرز سخنگوی پلیس گفت که در اثر انفجار بمب مغناطیسی متصل به یک خودروی پلیس در غرب کابل ، پلیس کشته و یک غیرنظامی زخمی شد.

فرامارتز گفت که دو افسر پلیس دیگر در اثر انفجار بمبی که به ماشین آنها متصل شده بود ، اوایل روز شنبه در جنوب کابل زخمی شدند. وی گفت ، بمب مغناطیسی سوم در شرق کابل منفجر شده است ، اما کشته نشده است.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

گزارش هایی از حداقل دو بمب گذاری دیگر در سایر نقاط شهر گزارش شده است ، اما پلیس جزئیات فوری در این باره ندارد.

آخرین حملات هنگامی صورت گرفت که مذاکره کنندگان طالبان و دولت افغانستان در قطر به منظور دستیابی به توافق صلح که می تواند ده ها سال جنگ را پایان دهد ، در قطر گفتگو کردند.

مذاکرات در دوحه تا اوایل ژانویه متوقف شده و انتظار می رود که بیشتر به تعویق بیفتد.

هیچ کس بلافاصله مسئولیت حملات در کابل را بر عهده نگرفت.

گروه دولت اسلامی مسئولیت حملات بی شماری را در ماه های اخیر در پایتخت به عهده گرفت ، از جمله علیه م institutionsسسات آموزشی که منجر به کشته شدن 50 نفر ، اکثر آنها دانشجو شد.

در همین زمان ، جنگجویان طالبان نبردهای شدیدی را علیه جنگجویان داعش به ویژه در شرق افغانستان می جنگند ، در حالی که به شورش علیه نیروهای دولتی ادامه می دهند و به قول خود مبنی بر حمله نکردن به نیروهای آمریکایی و ناتو عمل می کنند.

حتما بخوانید:
تفاوت طب سنتی و طب سوزنی درمان با کدام روش بهتر است؟ بهترین متخصص طب سوزنی

داعش همچنین مسئولیت حملات موشکی هفته گذشته را هدف قرار دادن یك پایگاه بزرگ آمریكا در افغانستان به عهده گرفت. تلفات جانی نداشته است.


منبع: meditation-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید