ترامپ به بیشتر سربازان آمریکایی دستور داده است تا از سومالی خارج شوند

دسته‌بندی نشده | No comments


رئیس جمهور پنتاگون روز جمعه گفت ، رئیس جمهور ترامپ دستور عقب نشینی بیشتر نیروهای آمریکایی مستقر در سومالی را صادر کرده است.

تقریباً 800 سرباز نقش کوچکی دارند ، اما به عنوان یک سنگر مهم در برابر گروه های افراطی مستقر در آفریقا ، از جمله الشباب دیده می شوند.

در بیانیه ای ، پنتاگون گفت كه ایالات متحده “از آفریقا خارج یا خارج نمی شود”.

پنتاگون در بیانیه ای گفت: “اگرچه تغییر موضع تغییری در سیاست ایالات متحده نیست.” “ما همچنان به تحقیر سازمانهای افراطی با خشونت می پردازیم که می تواند کشور ما را تهدید کند ، در حالی که اطمینان حاصل کنیم که ما در رقابت با قدرتهای بزرگ ، مزیت استراتژیک خود را حفظ خواهیم کرد.”

از طریق دستگاه دید در شب ، US Army Spc دیده می شود. دومینیک دیتریک ، که به گردان 1-186 پیاده ، نگهبان تیم ویژه ، گروه ویژه کار ترکیبی – شاخ آفریقا منصوب شده است ، امنیت را در 12 ژوئن 2020 در یک مکان ناشناخته در سومالی تأمین می کند.فن آوری گروهبان کریستوفر روآوانو / کارگروه مشترک ترکیبی – شاخ آفریقا از طریق پرونده AP

در این بیانیه آمده است که برخی نیروها می توانند در خارج از شرق آفریقا دوباره مستقر شوند. مابقی به کشورهای همسایه منتقل می شوند.

انتظار می رود این نیروها تا اوایل سال آینده کشور را ترک کنند.

در سال 2017 ، پنتاگون اعلام کرد که ده ها نیرو را برای آموزش ارتش ملی سومالی به این کشور آفریقایی می فرستد. در حالی که ارتش ایالات متحده قبل از سال 2017 تعداد کمی از نیروهای ضد تروریسم در سومالی فعالیت می کرد ، این اولین باری بود که نیروهای متعارف پس از خروج آمریکا در سال 1993 در این کشور فعالیت می کردند.

حضور ایالات متحده در هر زمان به 700 تا 800 سرباز افزایش یافته است.

این خبر سه هفته پس از آن اعلام شد كه كریستوفر میلر ، سرپرست وزارت دفاع ، گفت كه ایالات متحده در اواسط ژانویه میزان نیروهای خود را در افغانستان و عراق به 2500 كاهش می دهد.
منبع: meditation-news.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>