بیش از 150 معترض ضد واکسن در لندن دستگیر شدند


لندن – پلیس هنگام ادامه مبارزه با شیوع Covid-19 ، بیش از 150 نفر را در روز شنبه هنگامی كه سعی در جلوگیری از تظاهرات علیه محاصره و ضد واكسن در پایتخت انگلیس داشت ، دستگیر كرد.

صدها معترض ، که اکثر آنها ماسک صورت نداشتند ، با در دست داشتن تابلوهای “کشف حقیقت” و سر دادن شعار “آزادی” ، به منطقه ای در مرکز لندن رفتند و این برخلاف قوانین سخت گیرانه ویروس کرونا برای ممنوع کردن اجتماعات گسترده بود.

پلیس لندن در بیانیه ای اعلام کرد که کارکنان آنها برای جلوگیری از تجمع مردم و ترغیب مردم به بازگشت به خانه “مداخلات زودهنگام” انجام داده اند و افزود که آنها اتوبوس های معترض را در پایتخت و کسانی که کسانی که برنگشتند و رفتند دستگیر یا جریمه شدند.

پس از بی توجهی معترضین به درخواست متفرق شدن ، مأموران پلیس چندین نفر را دستبند گرفتند. در حالی که معترضین با پلیس درگیر شدند ، چندین بطری و بمب دودی پرتاب شد.

پلیس صوفیه گفت که این دستگیری ها به دلیل نقض محدودیت های ویروس کرونا و حمله به افسران پلیس از جمله جرایم دیگر انجام شده است.

روز شنبه پلیس با تجهیزات ضد شورش به تظاهرات معترضین حمله کرد و صدها معترض را با کامیون از صحنه دور کرد.هنری نیکولز / رویترز

سرپرست ارشد استوارت بل در بیانیه ای این روز را برای افسران خود “یک روز چالش برانگیز” خواند.

انگلیس در حال حاضر مسدود شده است ، که قرار است روز چهارشنبه پایان یابد ، اما بیشتر کشور همچنان تحت محدودیت های شدید باقی خواهد ماند زیرا دولت انگلیس سعی می کند ویروس را قبل از کریسمس کنترل کند.

حتما بخوانید:
تلویزیون شفاف شیائومی ؛ طرحی نوین در مسیر تکامل تلوزیونهای هوشمند

بر اساس برآوردهای انجام شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، انگلستان با 58،128 مرگ از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر ، بیشترین تعداد مرگ ویروس کرونا در اروپا را دارد. این تعداد فرانسه و اسپانیا در تعداد موارد تایید شده در قاره بیش از 1.6 میلیون نفر است.

اقتصاد این کشور به دلیل افزایش بدهی عمومی انگلیس به 2.1 تریلیون پوند ، تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته است.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

روز یکشنبه ، دولت انگلیس گفت که دو میلیون دوز اضافی از واکسن Moderna’s Covid-19 ، علاوه بر 5 میلیون دوز ارائه شده در دو هفته پیش ، ارائه داده است.

رویترز گزارش داد ، اگر واکسن مطابق با استانداردهای تنظیم کننده بهداشت انگلیس باشد ، تحویل به انگلیس می تواند در بهار آغاز شود.

این توافق جدید یک روز پس از آن انجام شد که نخست وزیر بوریس جانسون ، ندیم زهاوی ، وزیر بازرگانی خردسال را به عنوان مسئول نصب واکسن های Covid-19 منصوب کرد ، این نشانه ای است که دولت در حال تدوین برنامه واکسیناسیون گسترده است.

بر اساس بیانیه دولت ، از جمله 100 میلیون دوز واکسن تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد در انگلستان ، انگلیس در حال حاضر از هفت سازنده به 357 میلیون دوز واکسن برای 67 میلیون نفری خود دسترسی دارد.

رویترز و آسوشیتدپرس در این گزارش سهیم بودند.
منبع: meditation-news.ir