بولیوی اولین اتحادیه همجنسگرایان را پس از نبرد در دادگاه تصویب کردLA PAZ – ثبت احوال بولیوی برای اولین بار یک اتحادیه مدنی همجنسگرایان را پس از دو سال نبرد در دادگاه مجاز دانسته است ، تصمیم فعالان ملت آند امیدوار است که زمینه را برای بررسی قوانین ازدواج این کشور فراهم کند.

مقامات بولیوی در ابتدا حق ثبت اتحادیه خود در سال 2018 را به دیوید آروکیپا تاجر 48 ساله و گوییدو مونتاگنو وکیل 45 ساله دادند كه اعلام كردند قوانین این كشور ازدواج همجنسگرایان را مجاز نمی داند.

این زوج با هم بیش از 11 سال پرونده خود را به دادگاه کشاندند. در حالی که قانون اساسی بولیوی هنوز اتحادیه های همجنسگرایان را پیش بینی نکرده است ، مونتاگنو و اروکیپا استدلال می کنند که این ممنوعیت ناقض موازین بین المللی حقوق بشر است و به موجب قوانین بولیوی تبعیض محسوب می شود.

آروکیپا ، یکی از فعالان مشهور محلی در زمینه اهداف LGBTQ ، گفت: “این یک گام اولیه است ، اما آنچه ما را الهام می بخشد (هدف) است که قانون را تغییر دهیم.”

علیرغم مخالفت قابل توجه گروههای مذهبی ، ازدواج همجنسگرایان در آمریکای لاتین پذیرفته شده است و زوج های همجنس اکنون مجاز به ازدواج در آرژانتین ، اکوادور ، برزیل ، کلمبیا ، اروگوئه و مناطقی از مکزیک هستند.

NBC Out را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اینستاگرام
منبع: meditation-news.ir

حتما بخوانید:
20 مدل از بهترین کرم آبرسان قوی مناسب برای پوست خشک (ایرانی و خارجی)

دیدگاهتان را بنویسید